Życzenia świąteczne Pary Prezydenckiej wraz z nagraniem wideo opublikowano na stronie prezydenta, a także w mediach społecznościowych.

Reklama

Święta Narodzenia Pańskiego to najbardziej wyczekiwane dni w roku. Czas, kiedy chcemy być blisko tych, których kochamy. Pora, gdy odżywają najmilsze wspomnienia - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Pierwsza dama wskazała, że "w polskiej tradycji Boże Narodzenie zajmuje szczególne miejsce". Przypominają o tym wyjątkowe ozdoby, potrawy i upominki oraz liczne obrzędy i zwyczaje – te lokalne i te zachowywane w całej Polsce. Przedświąteczne przygotowania wymagają wysiłku, jednak w Wigilię oddajemy się już nastrojowi cichej, świętej nocy, która niesie pokój wszystkim ludziom - podkreśliła Kornhauser-Duda.

Prezydent o medykach i straży granicznej

Prezydent przypomniał, że "jednym z pięknych polskich zwyczajów jest wolne nakrycie na wigilijnym stole". To symbol troski o bliźnich i znak pamięci o tych, którzy nie mogą spędzić Świąt ze swoimi bliskimi. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając razem kolędy, otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę. Są wśród nich pracownicy służby zdrowia, trwający przy swoich pacjentach i podopiecznych. To także strzegący naszego bezpieczeństwa funkcjonariusze i żołnierze – a wśród nich ci, którzy godnie i ofiarnie chronią wschodnią granicę Rzeczypospolitej - zaapelował prezydent.

Reklama

Małżonka prezydenta zwróciła również uwagę na osoby przeżywające trudne chwile i poprosiła o pamięć o nich. W tym świątecznym czasie każdy gest życzliwości i sympatii budzi prawdziwą wdzięczność. Wyświadczane innym dobro powraca do nas, a pomoc drugiemu człowiekowi przynosi głęboką radość i satysfakcję - oceniła.

Właśnie tego pragniemy państwu życzyć – świątecznej radości, a także dobrego zdrowia, rodzinnej harmonii i pomyślności - powiedział prezydent.

Wszystkim naszym rodakom w kraju i zagranicą życzymy spełnienia planów i marzeń, ale nade wszystko wewnętrznego pokoju – niezmąconego obawami i troskami, których nie szczędził nam mijający rok. Niech Boże Dziecię błogosławi naszą Ojczyznę, niech wspiera jej siłę swoją siłą. Życzymy pogodnych, wesołych Świąt! Wszystkiego dobrego! - mówi na nagraniu Para Prezydencka.