Reklama
Warszawa
Reklama

Chwała bohaterom! Powstanie Warszawskie na zdjęciach

1 sierpnia 2012, 12:38
"Twierdzą nam będzie każdy próg" - to hasło idealnie oddaje charakter walk powstańczych
"Twierdzą nam będzie każdy próg" - to hasło idealnie oddaje charakter walk powstańczych / AP
Można się spierać, czy Powstanie Warszawskie miało sens. Nie ma jednak wątpliwości, że było ogromnym zrywem narodowym i obowiązkiem wobec Polski dla wielu młodych Polaków. Zobaczcie archiwalne zdjęcia z walk o Warszawę z 1944 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Warszawa powstanie Powstanie Warszawskie 1944

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(141)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Przegrane zwycięskie powstanie
  2012-08-01 17:12:42
  Chwała Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który przywrócił cześć i pamięć tego Powstania.

  1. To było przede wszystkim powstanie nielegalne. Nielegalne wobec Niemców, bo sprzeczne z zarządzeniami niemieckich władz okupacyjnych. Nielegalne wobec Rosjan, bo Stalin uznał je za wymierzone w jego plany podboju i podporządkowania Polski. Nielegalne wobec komunistycznej władzy, która traktowała powstańców jak wrogów.

  Powstańcy warszawscy najpierw ginęli od niemieckich kul, potem w UB-eckich kazamatach, a gdy wreszcie zaprzestano ich ścigać, podważony został sens ich walki i poświęcenia. Powstanie uznano za zbędne i niepotrzebne wywołane. Z bohaterów uczyniono wręcz głupców, porywających się z motyką na słońce. A w Europie i świecie o powstaniu warszawskim mało kto wiedział, liczyło się tylko powstanie w getcie.

  2. Wizerunek Poowstania zmienił dopiero Prezydent Lech Kaczyński. To on, wielkimi obchodami 60 rocznicy powstania w Warszawie i nade wszystko wspaniałym nowoczesnym Muzeum, przywrócił godność i dumę tym coraz mniej licznym żyjącym powstańcom i przywrócił cześć i dobrą pamięć powstańcom poległym i zamordowanym.

  Cześć i Chwała Mu za to dzieło! Nikt dla przywrócenia pamięci Polaków nie uczynił więcej.

  3. To dzieło nie kończy oczywiście sporów o sens powstania, bo niemało jest szyderców, którzy znów będą drwić, że odprawiana jest akademia na cześć klęski. Tak, militarnie to była klęska, ale bez tej klęski mogłoby dziś nie być wolnej Polski. Tak to jest z historią narodów, że usiane zwycięstwami są zazwyczaj drogi najeźdźców, a nie tych, którzy się bronią. Nam też łatwo przychodziły zwycięstwa, gdy ruszalismy do szturmu na nieprzyjaciela – pod Grunwaldem, Pod Kłuszynem czy pod Wiedniem. Do dziś rozpiera nas duma z tych zwycięstw, ale szczególnie cenna i godna pamięci jest ofiara krwi tych, którzy stawali do walki tak jak w Warszawie, na progu własnego domu, nawet bez nadziei na zwycięstwo. Bez nich, bez tej krwi przelanej w nierównym i z pozoru beznadziejnym boju, Polska nie byłaby Polską.

  4. Niedawno rozmawiałem z jednym z powstańców warszawskich, mieszkającym w Londynie. Nienaganna forma fizyczna i bystrość umysłu, mimo prawie 90 lat. Zapytałem go, co czuł młody człowiek, gdy wokół niego walił się świat i świstały kule, z których każda mogła za chwile przynieść śmierć. Mój rozmówca odpowiedział, że w ogóle się nad tym nie zastanawiał, a nawet nie brał pod uwagę tego, że zginie. Inni ginęli wokół, ale on nie wyobrażał siebie w roli nieboszczyka. Liczyła się tylko walka i przyjaźń, nakazująca ratować siebie nawzajem w najgorszych chwilach. I kule podobno nie były najgorsze, lecz kanały, z których nie wiadomo było, czy się wyjdzie żywym. Nie miał żadnej powojennej traumy, poza tą jedną związaną z kanałami i przez lata nie odważył się obejrzeć filmu „Kanał”. Bo wracała mu pamięć, jak szli tym kanałem, a przed sobą pchali jakiegoś trupa, który blokował wąskie przejście.

  5. Dziś o 17 zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o tym przegranym dla Nich i zwycięskim dla nas powstaniu. I pomyślmy o powstańcach, którzy musimy udźwignąć ciężar własnej klęski, która dopiero dla nas zamieniła się w zwycięstwo.

  http://januszwojciechowski.salon24.pl/437802,przegrane-zwycieskie-powstanie
  0
 • @konrad wallenrod - pastor kangurow
  2012-08-01 16:54:32
  A co ty RUSKA MENDO NA BANICJI MASZ DO POLSKI I DO WARSZAWY???

  SPIEPRZAJ Z FORUM - PAS KANGURY!!
  0
 • SYN SANITARIUSZKI
  2012-08-01 16:52:13
  Nic nie rozumiem!
  Dlaczegóż to w obchodach rocznicy Powstania nie uczestniczy jego najwybitniejszy żołnierz, oficer, dowódca - Władysław Bartoszewski?
  Który po wybiciu swoich polskich sąsiadów-donosicieli z ulicy Mickiewicza 37 rzucil się w wir walki, z pomocą zaprzyjaźnionych oficerów Gestapo.
  Własnoręcznie zestrzelił ze swojego pistoletu Parabellum 13 Stukasów i 8 bombowców niemieckich. Zneutralizował - używając jedynie swoich mocarnych pięści - 26 czołgów Tygrys oraz zgiął w pętelkę 11 luf hitlerowskich armat.
  Pod koniec Powstania przedostał sie kanałami z Powiśla do Kielc, gdzie doczekał (w pełnym uzbrojeniu i w piwnicy) końca II Wojny Światowej.
  Za swoje bohaterskie dokonania został odznaczony wieloma medalami i orderami, ale te zostały Władysławowi B. ukradzione przez antysemitów. Tuż po tym, gdy przyznał się, że z powodu złego stanu zdrowia został wywieziony salonką z Auschwitz do Warszawy.
  Chwała najwspanialszemu dowódcy Powstania Warszawskiego!
  Niech pamięć o nim zawsze żyje w sercach prawdziwych patriotów - premiera kochanego naszego, prezydenta Bronisława, oraz MWZdM - wraz z ich rodzinami, przodkami ze wsi zabużańskich i zauralskich!!!
  Na pohybel zidiociałym staruszkom, ich dzieciom oraz wnukom, którzy mają czelność twierdzić, że było INACZEJ!
  0
 • xyz
  2012-08-01 17:33:30
  ,,Pragnienie mocnego dobra vs Stefan Michnik


  (foto. GP)
  W wywiadzie udzielonym „Gazecie Polskiej" dosłownie 10 dni przed śmiercią prof. Janusz Kurtyka powiedział, że musimy działać tak, jakby Powstanie Warszawskie wygrało. Nie było to bynajmniej nawoływanie do zanurzenia się w ułudę. Przeciwnie.

  Słowa niezapomnianego prezesa IPN dotykają istoty sprawy – pierwszy sierpnia 1944 r. był aktem wolnych ludzi, potężną inwestycją w polską niepodległość, z której i my dziś czerpiemy profity.

  Nie sentymentalizm, ale przygotowanie zwycięstwa

  „Walczę i umrę jedynie dlatego, że w wychodku, jakiem jest nasze życie, żyć nie mogę, to ubliża – ubliża mi jako człowiekowi z godnością nie niewolniczą! (…) To nie sentymentalizm, nie mazgajstwo, nie maszynka ewolucji społecznej, czy tam co – to zwyczajne człowieczeństwo. (…) Nie rozpacz, nie poświęcenie mną kierują, a chęć zwyciężenia, przygotowania zwycięstwa" – pisał w 1906 r. Józef Piłsudski. Ale te słowa mogłyby równie dobrze wyjść spod pióra każdego powstańca warszawskiego. Tak jak i uczestnika wojny z bolszewikami w 1920 r., obrońcy Grodna z września 1939 r. czy żołnierza V Brygady Wileńskiej mjr. „Łupaszki". Pierwszy sierpnia nie był bowiem żadnym początkiem straceńczego pochodu stolicy, którego efektem – jak wmawiała nam komunistyczna propaganda, a dziś jej mentalni spadkobiercy – było zdziesiątkowanie warszawskiej elity i zniszczenie miasta. Godzina „W" rozpoczęła kolejny etap przygotowywania zwycięstwa. Jego odwagą, poczuciem wolności, człowieczeństwem karmiły się kolejne pokolenia. Śmiem wątpić, czy bez sierpnia '44 nastąpiłby sierpień '80. W tym sensie Powstanie Warszawskie było potwierdzeniem prawdy, o której pisał Stanisław Witkiewicz: „Od Mieszka I Polska istnieje pod tak różnemi postaciami, że jeżeli jedna Jej forma zapadnie się, to nie znaczy, żeby Ona zginęła, i że trzeba w każdej chwili być gotowym".

  Pragnienie mocnego dobra

  Komuniści tak zajadle walczyli z przekazem Powstania Warszawskiego, bo było ono jednym z kamieni węgielnych odradzającej się polskiej niepodległości. Nie mogli go przemilczeć (jak choćby obronę Grodna), więc musieli je zakłamać. By uczynić kłamstwo skuteczniejszym, ścigali i mordowali samych powstańców. Każdy, kto dziś wyszydza sierpniowy zryw w stolicy, wpisuje się w najbardziej wrogą Polsce propagandę komunistyczną. Staje się mentalnym spadkobiercą hołoty, która we wrześniu 1939 r. wyłapywała kilkunastoletnich obrońców Grodna i przywiązywała ich jako żywe tarcze do sowieckich czołgów atakujących to bohatersko broniące się miasto. Ale stawia się także w jednym rzędzie z oprawcami wybitnego patrioty Janka Rodowicza ps. Anoda, żołnierza Powstania Warszawskiego zakatowanego w tzw. wyzwolonej Polsce. Bo obrona Grodna, 1 sierpnia w stolicy, całe lata walki antykomunistycznego podziemia – to nasza droga do niepodległości i do człowieczeństwa. Żaden z tych etapów nie miał nic wspólnego z rezygnacyjnym złożeniem siebie w ofierze. Był budowaniem wolności. W przeciwieństwie do każdego działania opluwającego je, nakierowanego na otoczenie Polski więziennym murem.

  „Choćby miał po nas przemaszerować chamski but kata, choćby wgniótł w ziemię nasze ciała, zniszczył, zgnoił, rozmazał, choćby zmienił naszą, jakże nędzną, broń w kupę złomu – to przecież dla przyszłych pokoleń będzie ten nasz krzyk nie zaspokojony, nie zdławiony, żarliwy – pragnieniem mocnego dobra. I choćby zawieść miało wszystko, to jedno po nas pozostanie na pewno". To słowa Wacława Bojarskiego, jednego z dwudziestoletnich poetów Warszawy, członka grupy Sztuka i Naród, który zginął jeszcze przed Sierpniem. „Pragnienie mocnego dobra" okazało się skuteczniejsze od setek ubeckich katowni, od tysięcy funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Za nie będziemy na zawsze dłużnikami powstańców.

  Szaleni i zdrajcy

  Komunistyczna propaganda, a dziś jej mentalni spadkobiercy, atakując Powstanie Warszawskie, stawiają się na pozycji rozsądku. Z buchalterską dokładnością sumują straty, załamują ręce nad całkowitym brakiem zysków. Trudno doprawdy o większą maskaradę. Któż oto dokonuje takich rozrachunków? Piewcy przyłączenia Polski do Związku Sowieckiego, bezczynni obserwatorzy zza Wisły bojów powstańczych, późniejsi oprawcy żołnierzy Sierpnia czy w końcu pisarze, poeci i historycy spod znaku sierpa i młota. Trzy lata po powstaniu do drzwi mieszkania matki Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapukali funkcjonariusze UB. Bynajmniej nie przyszli zapytać o zdrowie. Czy młody poeta miał szczęście, że zginął w czwartym dniu powstania na posterunku przy pl. Blanka, a nie trafił w łapy Stefana Michnika czy innego z komunistycznych rzeźników? Rozwiązanie tej straszliwej zagadki przekazuję autorom wszystkich kłamliwych artykułów o warszawskim Sierpniu, jakie do tej pory pomieściły łamy gazety brata wspomnianego Stefana.

  „Trzeba było (…) aby to, co było szaleństwem, stało się także i rozumem polskim" – mówił w 1914 r. w Wiedniu Józef Piłsudski. Marszałek nawiązywał do słynnego artykuły Adama Mickiewicza „O ludziach rozsądnych i ludziach szalonych". Każdy fragment tego tekstu jest w istocie potwierdzeniem racji tych, którzy o godz. 17 rozpoczęli 1 sierpnia straszliwy bój o swoją stolicę, a przede wszystkim o swoje człowieczeństwo: „Kiedy Kościuszko stanął na czele Narodu, kiedy Warszawę oswobodzono, Stanisław August, przyjmując deputację rewolucyjną, rzekł na pół z płaczem: «To jest wszystko pięknie! c'est sublime! Ale Mości Dobrodzieje, czyż to rozsądnie? Cóż to z tego będzie?...». Kościuszko umarł na wygnaniu; ale zwłoki jego złożył Naród w grobach królów naszych. Stanisław August, rozsądny, pochowany był z honorami królewskimi w Petersburgu".

  Na Wojskowych Powązkach w Warszawie, nieopodal mogił powstańczych, ciągle sterczą grobowce ich katów. Wydobywamy z dołów śmierci rozstrzelane „metodą katyńską" kolejne ich ofiary. Sprawiedliwość, o której pisze Mickiewicz w dwóch ostatnich zdaniach, jeszcze przed nami."
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 17:55:04
  1. Czy AK wiedziało, że nikt nam nie pomoże:

  Jan Nowak-Jeziorański: Nie było tego także i u Mikołajczyka, który dzielił się swoimi spostrzeżeniami bardzo obszernie, także ze swoich kontaktów z Sowietami, ale absolutnie nie dawał mi żadnych rozkazów, żadnych decyzji. W pewnej chwili powiedział: "Niech pan im zwróci uwagę na to i na to". Główną troską Mikołajczyka było to, żeby Polacy w kraju nie wyolbrzymiali możliwości pomocy zachodniej, bo on już sam nie miał żadnych złudzeń.[...]Natomiast jedno wiedziałem na pewno, że Anglicy i w ogóle Anglosasi nie pośpieszą z pomocą i że tutaj może zajść tragiczny błąd w obliczeniach decydentów. Na tym się skoncentrowałem; okazało się później, że byłem bardziej pesymistyczny aniżeli przyszłość pokazała, bo jednak były brytyjskie zrzuty. Miały może charakter symboliczny, nie mogły zaważyć na sytuacji, ale jednak one były. Natomiast ja wracałem z Brindisi i powiedziałem im: "Słuchajcie, nie liczcie na nic. Tam jest w ogóle od 8 do 10 maszyn, które są zdolne docierać do Polski i wracać, i tyle samo załóg. Ja nie widzę możliwości jakiejkolwiek masowej operacji zrzutu broni i amunicji". Tutaj chciałem za wszelką cenę rozwiać wszelkie złudzenia. "Nie będzie pomocy materiałowej i ludzkiej z tamtej strony". I to powiedziałem w sposób wręcz dosadny, ale to ostrzeżenie przyszło za późno i "Bór"-Komorowski mi później powiedział: "To, co pan przywiózł było spóźnione. Pan przed nami stanął w chwili, kiedy wszystkie decyzje były nie tylko podjęte, ale już w toku realizacji. O tym, żeby można było ludzi czekających w bramach, na klatkach schodowych odesłać do domów i prosić, żeby oddali broń do swoich magazynów, mowy nie było.

  2. Czy PW coś by zmieniło:
  Konferencja teherańska (28 listopada 1943 - 1 grudnia 1943 roku w Teheranie) – spotkanie przywódców koalicji antyhitlerowskiej (tzw. wielkiej trójki): prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta, premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla i przywódcy ZSRR Józefa Stalina.
  Dokonano podziału krajów Europy na alianckie strefy operacyjne - na mocy międzyalianckich uzgodnień Polska znalazła się w strefie operacyjnej Armii Czerwonej.

  3. Czy gdyby nie był PW mówili byśmy po rosyjsku:
  A czy Węgrzy i Rumuni, którzy napadli ZSRR razem z Niemcami mówili po rosyjsku, czy stali się republikami ZSRR?

  4. A może było tak:

  „W WARSZAWIE MURY BĘDĄ SIĘ WALIĆ I KREW POLEJE SIĘ STRUMIENIAMI,
  AŻ OPINIA ŚWIATOWA WYMUSI NA RZĄDACH TRZECH MOCARSTW ZMIANĘ DECYZJI Z TEHERANU”
  Gen. Leopold Okulicki – wypowiedź na naradzie Komendy Głównej AK
  w lipcu 1944 (według zachowanych stenogramów)
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 20:36:31
  do Powstaniec2012-08-01 20:27

  Jakiż z ciebie powstaniec?

  Znów brak argumentów, więc trzeba obrazić adwersarza rzucając się na jego przodka.

  A gdzie merytoryczna dyskusja? Gdzie?

  A teraz przykład na marność twoich argumentów:

  Piszesz (bez poparcia tego czymkolwiek) :
  "Rwali się wiec do walki tak ze nic juz nie moglo ich powstrzymać. Obawiam sie że nawet gdyby przyszedł rozkaz od aliantów aby sie powstrzymać i tak by nie posłuchali! 4 lata terroru, glodu, niepokoju, przerazenia zrobilo swoje i kiedy wiedzieli ze Alianci juz osaczaja przeciwnika zdecydowali sie takze pomóc w wyzwoleniu przynajmniej Warszawy. "

  A co na to historia:

  Wiesław Chrzanowski
  (Batalion "Harnaś", oddział "Gustaw") "Dyscyplina w oddziałach była duża. W końcu należałem do NOW - formacji negatywnie nastawionej do Powstania - ale wszyscy na koncentracji się zjawili. To nie znaczy, że my, młodzież, nie byliśmy napaleni. Ale mowy nie było o tym, by można było wywołać Powstanie bez rozkazu. Myśmy byli bardzo zdyscyplinowani. Przecież pierwsza mobilizacja nastąpiła już w piątek wieczorem -28 lipca. Trwaliśmy całą noc w pogotowiu, a w sobotę rano rozkaz został cofnięty i wszyscy się rozeszliśmy. Nie było więc tak, że tego nie dałoby się zatrzymać."

  "Nastrój walki i zaangażowania trwał przez całą okupację. W pierwszych dniach Powstania rzeczywiście był niesamowity entuzjazm. Ale przed końcem już tak nie było. Gdy byłem ranny i leżałem w szpitalu, widziałem, jak ludność starała się wywieszać białe kapitulacyjne flagi. A przecież wtedy jeszcze kapitulacji nie było. Gdy Niemcy wyparli nas z Powiśla, to ludzie mówili: "Idźcie już sobie". "Niech się dzieje, co chce". Wówczas w szpital uderzyły "ryczące krowy" [tak powstańcy nazywali niemieckie pociski wydające charakterystyczny dźwięk - red. J.K.] i większość chorych i personelu zginęła. Mnie uratowali krewni. Początkowy entuzjazm ludzi nie usprawiedliwia politycznej nieodpowiedzialności. Ludność stolicy wierzyła, że władze, podejmując decyzję, czynią to z pewnym rozeznaniem."
  0
 • tak spiewal moj ojciec
  2012-08-01 15:38:23
  jak to ladnie na wojnie kiedy ulan z konia spadnie.
  0
 • bug komo rowski to ak
  2012-08-01 14:27:00
  bul komo rowski to kłusownik morderca zwierząt leśnych
  0
 • re: kw
  2012-08-01 14:17:16
  Ty CHAMIE PRZY ZLEWOZMYWAKU!

  Ciebie nie stac na NIC - ZDRAJCO OJCZYZNY - dlatego wlasnie GNIJESZ NA BANICJI!!
  0
 • kw
  2012-08-01 13:13:03
  najglupsze powstanie ,bez sensu i perspektywy,
  bez umowy z ruskimi,
  takie desperado,
  winnych za ten wyczyn powinni byc postawieni pod sad, ile ludzi przez to zginelo cala warszawa zostala zrownana z ziemia
  po co?
  0
 • vh
  2012-08-01 13:35:15
  kw... dziadek byl ubekiem i robil kariere?
  0
 • Armand
  2012-08-01 13:20:50
  Ja tam ide na Madone, powstanie to sprawka polskiej inteligencji a my mlodzi jej nie potrzebujemy. Co innego holokaust , widzialem w kinie i pomyslec ze Polacy tez mordowali wiec Stalin mial racje ze tych powstancow olal.
  0
 • heniek
  2012-08-01 13:22:37
  Wielki szacunek dla Powstańców Warszawskich! Taka postawa Polaków była podyktowana wielkim patriotyzmem, który wynieśli z okresu Polski Międzywojennej. To był okres tworzenia podwalin pod bohaterską postawę Polaków w okresie II wojny światowej!
  0
 • X
  2012-08-01 13:31:41
  zmowa Churchila i Stalina plus masonów,azeby zniszczyć społeczeństwo polskie.Rozkaz nie wyszedł od Rządu emigracyjnego.Zdrada ewidentna.Temat tabu.
  0
 • afrikanner
  2012-08-01 13:36:13
  re Armand,
  To prowokacyjny post. Ale nasrane masz nieźle we łbie.
  0
 • afrikanner
  2012-08-01 13:37:01
  re X.
  podaj źródło tej rewelacji.
  0
 • Gość
  2012-08-01 13:47:22
  ~heniek2012-08-01 13:22
  Wielki szacunek dla Powstańców Warszawskich! Taka postawa Polaków była podyktowana wielkim patriotyzmem, który wynieśli z okresu Polski Międzywojennej. To był okres tworzenia podwalin pod bohaterską postawę Polaków w okresie II wojny światowej!

  Idiotyzm, dzięki któremu zginęło 180 tys młodych ludzi. Byli potrzebni Ojczyźnie po wojnie, żeby odbudowywać Kraj a nie żeby ich opłakiwać. Jedynym powstaniem, o którym powinno się mówić i być z niego dumnym to Powstanie Wielkopolskie. Dzięki ruskim, Niemcom oraz tym, którzy doprowadzili do P.W. Polska straciła całą inteligencję i do tej pory rządzi chłopstwo.
  0
 • ak hooj im wdoopę
  2012-08-01 14:24:26
  h wała boha tera ak mordercy ludności cywilnej a dzisiaj ak to jacy pomazancy goownem
  0
 • w bulu i nadzieji
  2012-08-01 14:04:19
  Prezydent do powstańców: Zainicjujcie wspólny marsz 11 listopada. W tle - buczenie
  We wtorkowych uroczystościach przed pomnikiem Powstania Warszawskiego prezydent podkreślił zwracając się do powstańców, że nie ma godniejszych od nich strażników niepodległości i narodowych wartości. - Jesteście dla nas wzorem i drogowskazem, jak najlepiej i najwierniej służyć Polsce także dziś - powiedział Komorowski i poprosił środowisko powstańców, by zainicjowało w Warszawie na 11 listopada - w dniu Święta Niepodległości - "wspólny narodowy marsz ponad podziałami politycznymi" jako "wspólny hołd dla suwerennego państwa polskiego".
  Na te słowa z niezadowoleniem zareagowali niektórzy przyglądający się uroczystości. W tle słów prezydenta słychać było buczenie i krzyki. - Wiem, że wielu z Was - podobnie jak i ja - boleśnie przeżyło uliczne awantury towarzyszące temu świętu w Warszawie w ubiegłym roku - mówił tymczasem Bronisław Komorowski.
  0
 • :)
  2012-08-01 14:14:21
  ~afrikanner2012-08-01 13:37
  "Poczytaj mi mamo".
  0
 • ki
  2012-08-01 14:16:06
  BRAWO, ba ...OWACJE NA STOJACA DLA 'afrikanner'

  Swieta prawda - dziennik ZSZEDLA NA PSY, a nawet na ...SOBAKI!

  Uklony
  0
 • tzn
  2012-08-01 14:22:04
  Bohaterom? Raczej zmanipulowanym małolatom ,którzy przezywali przygodę życia bawiąc się w wojnę z niemcami ,a tym czasem cywile ginęli w sposób bestialski. I do tego zniszczenie miasta. Ja bym stawiał pod sąd tych bohaterów. Komuniści mieli rację że ścigali to towarzystwo.
  0
 • Rajmund z AK.
  2012-08-01 14:38:00
  Ja tam idę na MADONNĘ.
  0
 • bronskow
  2012-08-01 14:29:29
  Chwała dla obrońców Warszawy! Ale ci, którzy zdecydowali o powstaniu,co je planowali,co świadomie spowodowali śmierć setek tysięcy Polaków a właściwie ich skazali na śmierć powinni być potępieni.A dzisiaj nie powinniśmy czcić tamtej klęski.Pamięć o niewinnych ,broniących Stolicy winna być uwieczniona lecz nie hołubiona jak święto.Klęska Powstania, to klęska!!! pokażcie mi inny kraj,który sławi klęski swoje.Nieśmiertelność zdobywa się głównie na szali zwycięztwa.
  0
 • urke
  2012-08-01 14:30:14
  Muzea ,teatrzyki ,koncerty ,piosenki .pioseneczki, szczęśliwa młodzież ,morowe panny. 200 tyś ofiar cywilnych! Skończcie z tą szopką i zapomnijcie o tej haniebnej i strasznej dacie w historii Polski. świętujemy chyba tryumf głupoty i nieodpowiedzialności nad rozumem. A ci powstańcy to musieli mieć po 4 lata chyba w tym powstaniu. Przeczuwam że za 30 lat wciąż będą świętować. Prawdziwi to pewnie polegli w 44 albo już odeszli.
  0
 • Tofik
  2012-08-01 14:51:55
  Kryminalne wywolanie postania to ostrzezenie dla psychola prezsa PIS , chce znowu katastrofy i rzzezi ten stary pryk.
  0
 • Robnad
  2012-08-01 13:54:24
  ~Gość2012-08-01 13:47

  o historii to masz blade POjęcie,o planach Hitlera wobec Warszawy nawet bez Powstania też.o planach Stalina wobec inteligencji też.za to mentalność niewolnika PO prostu wzorcową.
  0
 • TZN.
  2012-08-01 14:51:26
  W tej chwili to nie możliwe ,ale ci powstańcy powinni być sądzeni.
  0
 • jonasz
  2012-08-01 14:34:49
  powstanie szarych szeregow bylo naiwne i nikomu nie potrzebne zeby nawet cos wygrali i tak by ruscy to rozwalili,
  szkoda tylko tylu ofiar.
  0
 • Gość
  2012-08-01 14:34:07
  ~Robnad2012-08-01 13:54
  ~Gość2012-08-01 13:47
  o historii to masz blade POjęcie,o planach Hitlera wobec Warszawy nawet bez Powstania też.o planach Stalina wobec inteligencji też.za to mentalność niewolnika PO prostu wzorcową.

  Załóż berecik mocherowy, połóż się krzyżem w kościele i czytaj bajki z mchu i paproci autorstwa kaczo-rydzykowego, buraczku...
  0
 • kk
  2012-08-01 14:41:25
  chyle czola powstancom--pokazali hart ducha odwage i honor zeby przeciwstawic sie okupantowi pomimo ze nie mieli szans na zwyciestwo ale bronic honoru zawsze warto a nie poddawac sie i isc jak barany na zez czego dzisiaj wielu Polakom brakuje Honoru honoru honoru
  0
 • vh
  2012-08-01 14:41:34
  ~bronskow

  A chocby Izrael ale co ty mozesz wiedziec biedaku jak ty piszesz "zwycięztwa"

  Chcecie kwestionowac historie, chcecie oskarzac tych ktorzy walczyli o ojczyzne to choc nauczcie sie poprawnie wyslawiac...
  0
 • Robnad
  2012-08-01 14:41:56
  Jestem z PIS
  Stukam codziennie tukana przy teledyskach Justina Biebera ale bez viagry mam cienko... Jako gej z małym wackiem uważam że ziobryzm był zły bo nie pozwalał ludziom walić walezego na ulicy. Raz mnie aresztowano i zamknięto w więzieniu. Mówią mi że z moim nałogiem mógłbym zrobić karierę w banku... BANKU SPERMY
  0
 • Józwa
  2012-08-01 14:42:06
  Polska juz i tak byla sprzedana przez Churchila Ruskim,to powstanie bylo jak z motyka na Ksiezyc.
  0
 • prezes_kaczynski_moim_panem
  2012-08-01 14:54:28
  On caly czas molestuje kota , to powinno byc zakazane !
  0
 • vhs
  2012-08-01 15:04:07
  CHWAŁA I SZACUNEK BOHATEROM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO żadne z powstań jakie nasz NARÓD organizował nie zakończyło się sukcesem ale przynajmniej ci ludzie wiedzieli co to jest HONOR I UMIŁOWANIE WOLNOŚCI a ci co teraz wypisują POd adresem POWSTAŃCOW obraźliwe słowa nie są godni aby im nawet plunąć w mordę są to zwykli tchórze i swój kraj mają za nic i dziś by też za 30 srebrników POLSKĘ sprzedali wrogowi GARDZĘ WAMI a przed POWSTAŃCAMI CHYLĘ CZOŁO
  0
 • rencista
  2012-08-01 14:59:25
  „Salonowi” poprawiacze naszej historii myślą następująco: jak mogliśmy dopuścić do takiego wykrwawienia Narodu? Trzeba było czekać na Krasną Armię (mimo wezwań radiostacji „Kościuszko”); czekać – na armię z NKWD, która wygubiłaby tych samych chłopców z AK – tylko, że chwilę później. … Niemcy zrabowali i spalili doszczętnie bezbronne już miasto, a nam powinno być z tego powodu wstyd!, … bo to dzięki decyzji naszych dowódców Warszawa legła w gruzach? Zaiste - logika godna pensjonariuszy zakładu o drzwiach bez klamek.
  No cóż, naszym „Salonowcom” skupionym wokół G.W. nigdy nie przyszło do głowy, że to nasi wspaniali Powstańcy przeciwstawili się dwom najstraszliwszym totalitaryzmom w dziejach Świata – niemieckiemu hitleryzmowi i sowieckiemu stalinizmowi. Walkę tą oczywiście przegrali militarnie, ale pamięć historyczna o Powstańcach Warszawskich obecna w umysłach Polaków podczas sowieckiego zniewolenia, pozwoliła im się odrodzić w pamiętnym zrywie solidarnościowym.

  Niestety, jak się czyta niektóre wypowiedzi zmanipulowanych lemingów na tym forum, to trudno nie oprzeć się już wrażeniu, że to jakaś cywilizacyjna dzicz wyhodowana na niewolników. No, ale już Arystoteles odkrył był, że niewolnik myśli tylko na tyle, na ile pozwala mu jego pan. A pan nie myśli już w kategoriach interesu narodowego, ale interesu wrogich nam "dobrodziei", którym Polska potrzebna jest tylko jako rezerwuar - dyspozycyjnej i taniej siły roboczej, bez własnej historii i etosu narodowego.
  0
 • Wynocha z POLSKI kundle Stalina
  2012-08-01 15:17:19
  Przestańcie wreszcie zadawać te lewackie pytania o sens Powstania!!!
  Zamilcz wreszcie bolszewicki kundlu ulokowany w potężnych mediach!!!
  Milcz bolszewiku!!!
  Powstanie wybuchło między innymi po to by bolszewicki kundel nie rozpanoszył się w Polsce. Niestety ,nie udało się tego zrobić i po dizeń dzisiejszy bolszewicy rządzą Polską.
  I bezczelnie zadaja pytania o sens Powstania.

  Paszoł WON ZA URALO BOLSZEWICKIE PSY!!!
  0
 • Wynocha z POLSKI kundle Rydzyka2012-08-01 15:17
  2012-08-01 15:45:05
  ganiac to mozesz swego konia idioto rydzyka,pseudo patrioto z wyczyszczonym mozgiem,
  0
 • warszawiak
  2012-08-01 15:51:36
  POWSTANIE WARSZAWSKIE- KLĘSKA, KTÓREJ POLSKA I POLACY POWINNI SIĘ WSTYDZIĆ
  Nie widzę jakiegokolwiek sensu świętowania jednej z największych klęsk niepodległej Polski. Powinniśmy jak najszybciej zapomnieć o tej katastrofie jaką zafundowali nam AK-owcy oraz ludzie biorący udział w tym powstaniu. Przez chore ambicje ówczesnej wojskowej elity zginęło setki tysięcy niewinnych ludzi, zaś Niemcy doszczętnie zniszczyli Warszawę! Trzeba było nieźle upaść na głowę, by wysyłać niewinnych, naiwnych warszawiaków na pewną śmierć! Powstańcy nie mieli żadnej broni, by walczyć z niemieckim okupantem. Pomysł z powstaniem od samego początku był wielką pomyłką, która niestety kosztowała życie setek tysięcy niewinnych warszawiaków, którzy naiwnie wierzyli w zwycięstwo i wolność ojczyzny!
  0
 • Konrad Wallenrod
  2012-08-01 15:56:44
  Przypominam o dywizjach z AK-a ktore przeszly na terenach wschodniej Polski do Ludowego Wojska Polskiego i tak nalezalo zrobic.Innaczej by sie potoczyly losy narodu J.Stalin nie mialby wyjscia,byl uzalezniony od zachodu.Silna partyzantka i dwie duze armie polskie idace z sowietatmi w walce z niemcami mialy swoja wage.Lata temu mialem mozliwosc rozmawiac z prezydentem na uchodzctwie K.Sabatem,zgodzil sie wtedy z moimi i mego pokolenia pogladami.Wolna Polska ale o naszym standarcie politycznym i ekonomicznym,bez uzaleznien.Szkoda czlowieka umarl idac do kolejki podziemnej w Londynie,serce odmowilo pracy.Prezydenta Kaczorowskiego spotkala smierc z powodu glupoty L.Kaczynskiego .Paranoia trwa,jazda na trupach do wladzy,co z tego ma narod ?.
  0
 • Ostoja
  2012-08-01 15:58:01
  Panie i Panowie Rodacy,
  nie zwracać uwagi na wpisy, przeważnie anonimowe tych wrażych zaprZańców, co, plują na powstańców warszawskich i przywódców podziemnego Państwa Polskiego, to zwyczajni judasze, konformiści, co służą na dwóch łapkach za kasę i przywileje, bo to urodzeni kolaboranci, gdyż takie geny noszą w zakutych łbach, widać po ojcach i dziadach komuchach i wrogach Polski wolnej.
  To czytacze GWnej, KP i w ogóle niedouki o ciasnych umysłach, jak to u zaprzańców bywa zwyczajnie. Nie każdy z nich może być TW Maleszką, bo ten był wyjątkowo umysłowo sprawny, ale to wyjątek, a ci co tu opluwają bohaterów to zwykłe kanalie! A takich teraz wielu, oj b.wielu i to straszliwie zjadliwych zakapiorów.
  0
 • Do bolszewi
  2012-08-01 16:02:12
  Wynochaz POLSKI czerwona zaraza kundle Jaruzela
  0
 • Konrad Walendorffff
  2012-08-01 16:04:22
  ci co bąbardowali Warszawe mająsie dobrze
  0
 • Tofik
  2012-08-01 16:11:22
  jak z jedny tak z drugiej strony mamy takich wrogów ze zgroza na to patrzeć i w czasach pokoiowych nas gnębją
  0
 • G r o t
  2012-08-01 16:12:09
  SZkoda, że na forach nie ma wielu normalnych, nie skundlonych ziomali, co by odpór dawali tym POP-om - sługusom obcych ideowo ludzi z salonu itd. To żadni rodacy, a swołocze na usługach wrogich sil, bo Polska Herra-Tuska jest opleciona siecią byłych służb esbecko-wsio`wych i agentow V kolumny, która w TuskoPOlsce ma się dobrze, bo w kondominium wszystko wolno, satis est!
  0
 • vhs
  2012-08-01 16:16:34
  ~Konrad Wallenrod
  zamknij sie wreszcie dorabiasz ideologię POd siebie i POd swoja rodzinę jak chcesz to edukuj aborygenów lub kogo chcesz, uciekłes z Polski jak parszywy kundel ,kto wie dlaczego a dziś wtrącasz się w nasze sprawy ,mądrzysz się a tak naprawdę jesteś małym gnojkiem który siedzi daleko i mieszasz z błotem mój kraj który twoim już dawno przestał być od POLSKI ci wara
  0
 • Wiesio 13 bicz na PISmatołki
  2012-08-01 16:16:58
  RE : ~warszawiak2012-08-01 15:51


  Bolszewiku.
  Bezczelny bolszewiku!!! Nie uzywaj nicku "Warszawiak" .
  Jesteś bydlakiem , potomkiem azjatyckiej dziczy jaką zainstalował w Polsce Stalin i Beria w 1945 roku ,wcześniej mordując polska inteligencję.
  Zamilcz azjatycki dzikusie.
  Śmierdzi ci z doopy bolszewicki niemyjcu!!!
  0
 • Oko Jara
  2012-08-01 16:24:27
  Europa podzielona,Polska sowietom sprzedana, a te zbrodnicze barany powstanie wywołują. Ślepa żądza władzy czerepy zalała cwaniakom w londyńskich rezydencjach, ich mać. Miasto na zagładę wydali, setki tysięcy ludzi, normalnych ludzi na śmierć, albo poniewierkę skazali. Dla władzy, ich mać. Trzeba być idiotą, żeby uwierzyć, że Stali odda, to co dostał i swoje armie w tym celu wyśle. Kompletnym idiotą, albo pis-dzielcem.

  Boże chroń Polskę przed pis-dzielstwem!!!
  0
 • syn
  2012-08-01 16:25:09
  JAKIE HYTLEROWCY TO BYLI NIEMCY A KOBIETY NIEMIECKIE AŻ PIAŁY ZA HITLEREM TAK MÓWIŁ MÓJ OJCIEC W NIEWOLI BYŁ5 LAT I WSZYSTKO WIDZIAŁ
  0
 • Konrad Wallenrod
  2012-08-01 16:52:38
  Do osobnikow dorabiajacych Konradowi ,zyciorys .Nie zycze wam tego co przeszla moja rodzina i to co mnie spotkalo od wladz w PRL-u.To nie sowieci mnie gnebili a w wiekszosci wasi ojcowie z PZPR-u.Dzisiaj otwieracie swoje pyski,ale zapominacie ze byla waska grupa ludzi ktorzy od 1968 roku mowila komunizmowi NIE i takim jego nastepcom jakich macie dzisiaj.Nie macie zadnych rozsadnych argumentow,nie przyjmujecie do swojej swiadomosci faktow ,ktore mialy miejsce.Malo tego identyfikujecie swoja polskosc w zespoleniu z religia katolicka.W swietle Biblii pomiedzy religia a wiara jest roznica z Biblii plynie czysta wiara,a nie zabobony i glupota.Skoro juz dla wielu z was Biblia nie jest juz autorytetem to juz to jest tragedia.Skoro wszechswiat nie ma konca ani poczatku nikt nie jest wstanie udowdnic jak powstala materia,to jak mozna negowac istnienie Boga,ktory jest Duchem .Czlowiek nie jest wstanie objac swoim rozumem Jego istoty.Polska potrzebuje slowa Bozego plynacego z kart Biblii Tysiaclecia ,ale od wydania pierwszego do trzeciego.Najnowsze tlumaczenia sa sfalszowane przez Krk.Kosciol rzymskokatolicki nie ma nic wspolnego kosciolem Bozym to sekta powstala w Rzymie w 312 roku.Przez caly jej okres egzystencji wypaczyla ona calkowicie nauke Boza plynaca z Biblii.
  0
 • Helms
  2012-08-01 17:26:39
  Do SYN:

  Stales za dlugo pod sloncem ? Temperatura na dworzu 25 stopni , jest Twoj
  IQ wiekszy od tej temperatury? Jak Twoj ojciec w niewoli mial byc, to w jaki
  sposob widzial w Nürnberg albo Berlinie kogos o kim Ty piszesz? Pomysl
  zanim cokolwiek piszesz, myslenie nie boli . Byc moze w Twoim przypadku
  boli, to polknij aspiryne. Tacy jak Ty bohaterowie siedzia przed PC i mysla
  tylko ze cos mysla. Informacje sa bezkosztowne , Ty nie masz nawet
  pojecia kim Ty jestes, takwiec nie zabieraj inteligentnym ludziom czasu,
  zeby Twoje wylewki czytac musiel. Pakuj zabawki i siedz cichutko...
  0
 • POLSKA
  2012-08-01 17:26:59
  rocznica Zbrodni Warszawskiej...bandycka decyzja rządu,który uciekł z Polski na poczatku wojny a potem sam siebie ogłosił polskim rzadem na emigracji!!!
  kilku bandytów siedzących sobie w Anglii w ciepłych biurach wyddało decyzje NIEPOTRZEBNĄ I ZBRODNICZA w yniku której misto zrównano z ziemia a 200000 ludzi zginęło w wielkich rzeziach nie hitlerowców tylko niemców,to że to byli hitlerowcy nie oddaja poparcia całego zbrodniczego narodu niemieckiego dla tych bandytów
  KAŻDY niemiec JEST NASZYM WROGIEM i zawsze nas będzie nienawidzil,oni maja to w genach- zabijanie słabszych
  nie było,nie ma i nie bedzie dobrych niemców,so tylko chorzy na mordowanie bandyci

  a RZAD POLSKI W ANGLII - banda decydentów,którzy za nic mieli los Polski,
  IDIOCI piszący o sensie Powstania,a co stało sie wcześniej w Wilnie,gdzie AK wyzwolila miasto i chciała przyjąć kacapów jako gospodarze,wszyscy zinęli, ci badnyci w Londynie o tym wiedzieli
  BANDA ********* i antypolaków skazała steki tysięcy ludzi-prawdziwy kwiat polskiej młodzieży na zagladę,może dogadali sie w tej sprawie ze Stalinem lub Hitlerem - wszystko możliwe
  0
 • janek614
  2012-08-01 17:51:57
  Czy ci bandyci którzy wydali rozkaz powstania i w efekcie morderstwo 200 tysięcy warszawiaków też są bohaterami tego powstania ?
  0
 • MLODY
  2012-08-01 17:33:22
  re,~Przegrane zwycięskie powstanie2012-08-01 17:12
  walczyl kaczynski tez w powstaniu warszawskim?
  jesli tak to w jakim stopniu?
  0
 • kw
  2012-08-01 17:39:51
  ~vh2012-08-01 13:35

  kw... dziadek byl ubekiem i robil kariere?
  ---
  Moj ojciec byl zolnierzem w kampani wrzesniowej i bronil Warszawy z tamtad dostal sie do obozu jenieckiego w Strasburgu.
  tam siedzial prawie do 1944 roku uciekl i przylaczyl sie do polskich diwizjonow.
  a co robil twoj ojciec ? chyba pomagal partyzantom ktorzy zawsze mowili danke
  0
 • Konrad Wallenrod
  2012-08-01 17:48:34
  Rzad emigracyjny w Londynie nie mial zadnego udzialu w decyzji wybuchu powstania.Dowodca gen. B.Komorowski wbrew decyzji prawowitego rzadu polskiego dokonal samowoli.Powstanie wybuchlo wbrew decyzji wielkiej trojki i na to sa dokumenty i taka jest prawda.Rzecz oczywista J.Stalin rekami faszystow wybil nam cwierc miliona ludzi ekstra oraz kompletna demolka stolicy,to sa fakty a nie mity.Dzisiaj latwo obrzucac blotem ludzi ktorzy nie moga sie obronic,nasi wojskowi i politycy slodkiego zycia na emigracji nie mieli,to byly tragedie ich losu.
  0
 • re Wynocha z POLSKI kundle Stalina2012-08-01 15:17
  2012-08-01 18:06:45
  Rzeczywiście mieli " szanse " - wielomilionowa, dobrze uzbrojona i zaprawiona w boju armia czerwona vs sto/dwieście tysięcy partyzantów

  Za dużo romansów czytałeś,
  0
 • re rencista2012-08-01 14:59
  2012-08-01 18:07:51
  To jakim cudem Kraków ocalał w tak dobrym stanie!!!1
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 18:00:56
  1. Co nam dało to Powstanie:
  - śmierć 200 tys. rodaków
  - osierocone rodziny
  - zniszczone miasto
  - konieczność odbudowy W-wy kosztem innych miast
  - śmierć ludzi, którzy mogli przyczynić się do rozwoju kraju
  - samolikwidacja AK - na rękę Stalinowi, bo nie musiał tego robić on sam
  - motyw polityczny w kampaniach PiSw ostatnich latach

  2. Co by było gdyby nie było PW
  - PiS nie miał by męczenników
  - matka Jarka nie mogła by zostać bohaterką PW (choć w tym czasie przebywała w Starachowicach)
  - W-wa inaczej by wyglądała, ana pewno miała by jakieś zabytki
  - Stalin być może nie zabiłby aż tylu AK-ców, ana pewno nie 200 tys. cywili
  - inne miasta mogły by poświęcić siły i środki na swoją odbudowę
  0
 • Gość
  2012-08-01 18:04:26
  ~syn2012-08-01 16:25
  MÓJ OJCIEC W NIEWOLI BYŁ5 LAT I WSZYSTKO WIDZIAŁ

  Jeżeli był 5lat w niewoli to widział wielkie G.
  0
 • Trion
  2012-08-01 18:08:28
  Czytając takiego DARTA z 17:17 jestem przekonany, że tacy jak on stoją z boku kiedy kopią na ulicy leżącego. Tfu, sabaka.
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 18:10:18
  Dlaczego tak nie świętujemy Powstania Wielkopolskiego?

  - bo było zwycięskie?
  - bo nie było tak krwawe?
  - bo nie została wciągnięte do polityki PiS?
  0
 • mk
  2012-08-01 18:14:48
  nąlatwiej wydawać rozkazy z daleka - obecna klasa polityczna jest taka sama, jak ta przedwojenna - też wysłali by dzieci na barykady, żeby zaistnieć w polityce
  0
 • @konrad wallenrod - pastor kangurow
  2012-08-01 18:16:05
  POCALUJ NAS WSZYSTKICH W DUPY - ty HIPOKRYTO BIBLIJNY - nawiedzony przez samego BELZEBUBA ...CHAMIE I RUSKA GNIDO!

  WARA CI OD POLSKI!!!
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 18:22:02
  "Czy Powstanie by wybuchło samoczynnie przez rwącą się do boju młodzież? Fakty są inne. Gdy mobilizację w dniu 28 lipca odwołano, młodzież posłusznie wróciła do domu. Teoria „stogu siana” mówi, że taka była atmosfera w Warszawie, tylko nie wiadomo było kto podłoży zapałkę? Powyższy przykład przeczy, że młodzież mogła sama podpalić ten stóg."
  0
 • do MIT PW
  2012-08-01 18:29:18
  ALEZ Z CIEBIE BURAK PASTEWNY!!!

  Za grosz HONORU!!
  0
 • @dziadek
  2012-08-01 18:29:55
  Chwała bohaterom !
  Chwała tym co walczyli i zginęli , oraz tym co walczyli i przeżyli.

  Lecz pamiętajmy też o ludności cywilnej Warszawy. Toż zginęło podczas powstania ok. 200.000 ludności . Nie na barykadach lecz pod gruzami walących się kamienic , od kul i bagnetów żołnierzy (z napisem "Gott mit uns" na umundurowaniu).
  Pamiętajcie o liczbie - ok. 200.000
  0
 • Jasko
  2012-08-01 18:54:12
  Powstanie Warszawskie bylo tragedia,
  jak bys nie spojzal tragedia.
  0
 • ?x
  2012-08-01 18:33:21
  do tego przegranego zwycienskiego jak mozna podpisywac sie takim potforkiem slownym .Czlowieku zastanow sie co ma wspolnego powstanie warszawskie z odzyskanien niepodleglosci w 89 Juz niejednokrotnie pisalem jaby w Zwiazku Radzieckim nie nastapily zmiany to owczesna solidarnosc by wskorala glowno razem z twoimi powstancami.Solidarnosciowcy i twoi powstancy powinni calowac w d...e Gorbaczowa a pozniej Jaruzelskiego ze oddal wam wladze bo jakby nastal taki ala Brezniew to solidarnosciowcy byliby na bialych niedziedziach , a duzo nie brakowalo by udal sie pucz.Czy wy wrescie to zrozumicie
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 18:34:44
  "Spór o trafność decyzji o rozpoczęciu powstania rozpoczął się jeszcze przed jego zakończeniem. Jednym z jej najostrzejszych krytyków był generał Władysław Anders, który 18 sierpnia 1944 pisał: „Nikt nie miał u nas złudzenia, żeby bolszewicy pomimo ciągłych zapowiedzi pomogli Stolicy. W tych warunkach Stolica pomimo bezprzykładnego w historii bohaterstwa z góry skazana jest na zagładę. Wywołanie powstania uważamy za ciężką zbrodnię i pytamy się, kto ponosi za to odpowiedzialność?”"
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 18:39:18
  do "do MIT PW"

  To z ciebie burak i cham.

  Jan Jakub Rousseau
  Obelgi - to argumenty tych, którzy nie mają argumentów.


  Przedstaw merytoryczne kontrargumenty i pokaż, że dysponujesz jakąś wiedzą o PW, bo obawiam się , że jest z nia u ciebie jak u posła Hoffmana:

  - Panie pośle, ile trwało Powstanie Warszawskie? - to pytanie reporterki TOK FM do posła Adama Hofmana.

  - Dwadzieścia osiem dni? Ale proszę nie róbmy takich testów, bo to nic nie daje - zirytował się poseł Adam Hofman.
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 18:45:00
  "Trudno polemizować z poglądami tak wielkiego autorytetu jakim był Jan Nowak-Jeziorański, ale z pewnymi tezami na końcu wywiadu zgodzić się trudno.
  Nie można twierdzić, że powstanie opóźniło o 6 miesięcy ofensywę sowiecka na Berlin i zmieniło na niekorzyść Rosji układ sił w powojennej Europie. Teatry operacji wojskowych i późniejsze strefy wpływów zostały już ustalone w Teheranie, co sam Jeziorański przyznaje w swojej książce "Kurier z Warszawy", pisząc, że wojska amerykańskie musiały zwolnić marsz a potem nawet wycofać się za linię demarkacyjną. Rosjanie nie musieli się śpieszyć, mieli zagwarantowany swój "kawałek tortu" i to alianci mogliby być w Berlinie dużo wcześniej. Eisenhower ciągle powściągał Mongomerego w jego marszu na Berlin, przypominając mu ustalenia z Jałty, że Berlin zdobywają Rosjanie. Na tym forum już zostało przedyskutowane bardzo szczegółowo, że Rosjanie mieli poważne trudności na kierunku warszawskim i że co najmniej do 15 sierpnia Warszawy zdobyć nie byli w stanie, nawet gdyby chcieli. Jeszcze długo mieli problem z "nawisem frontu północnego"(wojska niemieckie w Prusach Wschodnich i na Litwie), a potem na Bałkanach, ze zdobyciem Budapesztu. Rosjanie musieli przygotować się do ostatecznej zimowej ofensywy na Berlin, która zresztą do Berlina nie dotarła, lecz ugrzęzła na Odrze i "wale pomorskim" ze względu na silny opór niemiecki. A gdyby nawet przyznać racje Jeziorańskiemu, że Powstanie powstrzymało marsz Rosjan na zachód, to należałoby obarczyć przywódców powstania jeszcze winą o przedłużenie wojny o pół roku i śmierć kilku milionów ludzi w obozach i na frontach.
  Jan Sidorowicz
  "
  0
 • Drzazga 101
  2012-08-01 18:53:34
  O Matko, no właśnie : CHWAŁA BOHATEROM. Rano nasz Ukochany Pan Prezydent, wraz z HGW uczestniczą we mszy polowej, kładą wieńce pod pomnikami, a wieczorem HGW funduje warszawiakom koncert WYJĄTKOWO wulgarnej i wyuzdanej dupy, czyli Madonny. Jakby na CAŁYM Świecie nie było już innej/go artystki/ty GODNIEJSZEJ/GO występów w TAKIM DNIU, kuervas ! Co za perfidia takiego postępowania, w wykonaniu HGW, która publicznie przyznaje się do głębokiej wiary, a jak przychodzi co do czego, to daje upust swojej głębokiej pogardzie uczuć Ludzieńków z Warszawy i tej GARSTKI POWSTAŃCÓW. Obrzydliwość. A no, chcieli Warszawiaki taką włodarzównę, no to mają.
  Hej !-
  0
 • wasyl..
  2012-08-01 19:13:22
  Wieczna chwała powstańcom..
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 18:57:41
  "Wyraźnie o tym meldował kpt Jan Nowak tuż przed wybuchem powstania, 29 lipca 1944 r., dowódcy AK i jego zastępcy. Po latach tak wspominał („Kurier z Warszawy”, Londyn 1978, rozdz. XXIX, szczególnie ss.317-318) przebieg tej rozmowy: „Powtarzam wszystkie zapamiętane fakty, poczynając od konferencji w Moskwie (gdzie na przełomie października i listopada 1943 r. ustalono granice stref okupacyjnych w Europie – LM) i w Teherenie (...) Wybijam bardzo mocno fakt, że zony okupacyjne Anglosasów i Rosjan zostały już postanowione i wytyczone bez względu na to, gdzie będzie przebiegać linia frontu w chwili upadku III Rzeszy. Obecność oddziałów Aliantów zachodnich na terytorium polskim nie jest przewidywana. Anglicy i Amerykanie odmówili wysłania do Polski nawet misji obserwatorów”. I dalej: „Bór interesował się głównie tym, czy Warszawa może liczyć na masowe zrzuty broni i przysłanie Brygady Spadochronowej. Na oba pytania odpowiadam z całą stanowczością negatywnie”. Na pytanie gen. Tadeusza Pełczyńskiego o sens powstania w takiej sytuacji przyszły dyrektor RWE odpowiedział, że nie będzie miało ono „żadnego wpływu na politykę sojuszników, a jeśli chodzi o opinię publiczną, będzie to dosłownie burza w szklance wody”.
  0
 • emerytka
  2012-08-01 19:01:53
  W rocznicę Powstania Ruscy dostali prezent od PO , Kaliningrad bez wiz. HURA
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 19:03:00
  re wyłupiaste oko Donka

  W jakim mieście polskim Rosjanie zabili 100 tys. Polaków?

  Rozprawiali się z AK-owcami.

  " tylko jeszcze więcej patriotów" - jeśli chodzi o popleczników rządu w Londynie to masz rację, ale skoro wyginęli w PW to zostało ich mniej do "wybicia".

  Zresztą kto jest patriotą: dla zwolenników ZSRR inni, a dla zwolenników Zachodu jeszcze inni.
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 19:04:03
  " I teraz rzecz najciekawsza, im więcej lat mijało, tym coraz więcej znajdowało się powstańców którzy walczyli na Ochocie a zwłaszcza na Kaliskiej. Jak pewnego dnia policzył mój dziadek to mu wyszło prawie 600 osób, jakie rościło sobie pretensje do tego by stać się Powstańcem. Przez te kilkadziesiąt lat ludzie, którzy sami nie brali udziału w tej rzezi - sami tworzyli legendę i dorabiali mity o Powstaniu które dla jednych było koszmarem, dla innych tylko grą o dusze pokoleń. Słuchano tylko tych osób które chciano słuchać, tych którzy starali się podejść w sposób obiektywmy pomijano milczeniem lub wybiórczo przedstawiano relacje dorabiając do nich własne mity i legendy, jakie miały dotrzeć do ludzi. Dorobiono też Powstańców ( ludzi pozbawionych własnej godności, mitomanów, takich co mówili tak jak im kazano - którzy nigdy nie walczyli i nie mieli odwagi trzymać za karabin i umrzeć za Polskę ). Potrafili jedynie upiększać historię i tworzyć własne legendy, których miło się słucha.
  Poznałem już Powstanie Warszawskie takie jakie było opisywane w ksiązkach pełne glorii i chwały, pompatycznych haseł i takie jakie widział je mój dziadeki oraz jego koledzy Powstańcy, pełne krwi, tragedii i nieszczęść. Przed swoją śmiercią powiedział, że żeby mógł to najpierw zdegradowałby, a pózniej powiesił Bora-Komorowskiego i tą całą jego "bandę" (nie zasłużyli nawet na rozstrzelanie) za to, że skazali na śmierć całe pokolenie młodych ludzi i zniszczyli miasto oraz za to jak "wspaniale" dowodzili na Ochocie i Okęciu. "
  0
 • jesienny
  2012-08-01 19:13:42
  ,,,Czesi nie mają tego problemu,,,a My mamy brak wyobrazni,,,
  0
 • jadżka.
  2012-08-01 19:42:43
  Konrad Wallendord Ty Jesteś ****** albo skończonym idiotą. , Miałam pisać więcej ale mnie szlag trafił przez takiego idiotę
  0
 • Bronisław
  2012-08-01 19:42:36
  Dzięki nim, mamy Wolny Kraj - choć cena była straszna, 40 lat komunizmu i Lech Wałęsa jako symbol narodowy - doprawdy, gorzki ma smak to zwycięstwo
  0
 • G1
  2012-08-01 19:43:17
  Chwala "bohaterom"? Jakim bohaterom? Narwancom, ktorzy przyczynili sie do masakry w miescie? Typowe polaczkowe upajanie sie tragediami, kleskami i nieszczesciami. Samo to powstanie to najwiekszy kretynizm i straszna tragedia.
  0
 • Robnad
  2012-08-01 19:44:12
  Jestem z PIS
  Stukam codziennie tukana przy teledyskach Justina Biebera ale bez viagry mam cienko... Jako gej z małym wackiem uważam że ziobryzm był zły bo nie pozwalał ludziom walić walezego na ulicy. Raz mnie aresztowano i zamknięto w więzieniu. Mówią mi że z moim nałogiem mógłbym zrobić karierę w banku... BANKU SPERMY
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 19:46:50
  RE wyłupiaste oko Donka2012-08-01 19:38


  Coś u ciebie krucho z myśleniem.
  Na pytanie o miasto: Gdzie sowieci wybili 100 tys Polaków? ty podajesz kampanię wrześniową, kilka miejsc kaźni nie należących do Polski, a także przedział kilkudziesięciu lat i ofiary - i to pomimo PW.

  " Więc nie sraj tu sowiecki wypierdku o jakichś polskich patriotach miłujących ZSRR." - kolejny brak logiki, argumentów, a zwykły pokaz chamstwa.
  Każdy z nas dobrze wie, ze punkt widzenia zależy od ... i do tego odnosiło się to :"Zresztą kto jest patriotą: dla zwolenników ZSRR inni, a dla zwolenników Zachodu jeszcze inni."

  Dla Niemców partyzanci to bandyci, dla rodaków - bohaterowie.
  Itd...

  żyj dalej mitem i abyś nigdy nie padł ofiarą rozkazów takich ludzi, jak przywódcy PW
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 19:48:55
  Rozumiem, że zacytowani przedtem Polacy to "sowieckie wypierdki".
  np. taki gen Anders.
  0
 • re,~wyłupiaste oko Donka2012-08-01 18:55
  2012-08-01 19:53:52
  jestes naiwny i glupi i przy tym myslisz ze inni sa tak jak ty.
  0
 • Gość
  2012-08-01 19:49:11
  ~Bronisław2012-08-01 19:42
  Dzięki nim, mamy Wolny Kraj - choć cena była straszna, 40 lat komunizmu i Lech Wałęsa jako symbol narodowy - doprawdy, gorzki ma smak to zwycięstwo

  Dzięki nim Polską rządzi klecha i chłopo-robotnik...
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 19:52:38
  re Bronisław2012-08-01 19:42

  A nie uważasz, że gdyby ci ludzie nie zginęli daremnie w PW to więcej zrobili by dla tego kraju?
  Może wcześniej mielibyśmy "Wolny Kraj", może mielibyśmy lepszych polityków.
  Jak ich śmierć przyczyniła się do wolności - przecież PW było politycznie i wojskowo przegrane.
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 19:56:36
  re Bronisław2012-08-01 19:42

  "40 lat komunizmu i Lech Wałęsa jako symbol narodowy - doprawdy, gorzki ma smak to zwycięstwo" - a widzisz, może gdyby nie zginęli w bezsensownym PW to bohaterem obalenia komunizmu byłby ktoś z nich i to jeszcze ktoś należący do partii, którą teraz popierasz?
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 20:12:18
  re wyłupiaste oko Donka2012

  Nawet Zachód się od nas odwrócił:

  Dlaczego w paradzie w Londynie w 1946 roku nie było naszych żołnierzy, choć stanowiliśmy czwartą siłę zbrojną aliantów.
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 20:37:23
  re wyłupiaste oko Donka2012-08-01 20:35
  0
 • Rozsadny
  2012-08-01 20:39:29
  Pisza tutaj ze zabici w Powstaniu gdyby nie byli zabici mogliby cos wiecej zrobić dla ojczyzny. Niemcy przed odejsciem zbombardowali wiele miast, bez oporu ludnosci tylko po to zeby sie zemscić. Skad taka pewnosc ze oszczedzili by Warszawe. Przegrana wojna rozjuszyła ich i niszczyli bezpardonowo wszystko co sie dalo. zniszczyliby Warszawę, zabili mnostwo a z nich nikt by nie zginał!!!
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 20:39:32
  re wyłupiaste oko Donka2012-08-01 20:35

  "Nieważne szczegóły, gdzie i kiedy kacapy wymordowały 100 tys. Polaków. Na przestrzeni wieków wymordowały wiele setek tysięcy Polaków i przysporzyły im bezmiaru cierpień, poniewierki, nędzy i upokorzenia. I nieważne czy były to kacapy w wersji carskiej, sowieckiej, czy putinowskiej." - no widzisz jak manipulujesz faktami.
  A Polacy to taki święty naród, nikogo nie napadł, nie okupował, nie mordował.

  Epoka romantyzmu się skończyła, a z nią mesjańska rola Polski i cierpienie za miliony
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 20:40:42
  "Wiesław Chrzanowski (ur. w 1923 r.) - prawnik, emerytowany profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W czasie drugiej wojny światowej m.in. przewodniczący tajnego Koła Prawników Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, podczas Powstania Warszawskiego walczył w batalionie AK "Harnaś". Po wojnie prezes Zarządu Chrześcijańskiego Związku Młodych "Odnowa", więzień polityczny (1948-1954), doradca Sekretariatu Episkopatu Polski, członek Społecznej Rady Prymasowskiej. Przez 21 lat ze względów politycznych pozbawiony prawa wykonywania zawodu adwokata (do 1981 r.). Doradca Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", współautor jej pierwszego statutu; współzałożyciel i prezes Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego (1989-1994), w III RP minister sprawiedliwości (1991), marszałek Sejmu (1991-1993), senator (1997-2001). "
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 20:43:27
  do Rozsadny2012-08-01 20:39

  A co z Krakowem? Jakoś ocalał.
  Niemcy wycofywali się z W-wy bo groziło im oskrzydlenie z przyczółka na lewym brzegu Wisły.
  A tak dzięki PW zyskali czas (pół roku) na przegrupowanie sił i umocnienie się na nowej linii. PW pacyfikowały oddziały SS różnych nacji
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 20:51:12
  do Powstaniec2012-08-01 20:27

  " Mit o „nieuchronności zagłady” stolicy

  Rzekomo od decyzji o Powstaniu nie było odwrotu, bo rozgorączkowana młodzież ruszyłaby do walki bez rozkazu... A jeżeli nawet tak by się nie stało, to podobno Niemcy i tak mieli w planach zniszczenie Warszawy... A jeśli nie zamierzali tego zrobić, to miasto zostałoby zburzone w trakcie walk z Rosjanami... Wszystko to wymysły, niczym nie poparte „gdybanie”. Nieraz słuchałem wypowiedzi weteranów AK, oburzonych traktowaniem ich jak jakiejś watahy, zdolnej do samowolnego rozpoczęcia ruchawki (musieliby wpierw obrabować własne, konspiracyjne magazyny broni!). Byli zdyscyplinowanymi żołnierzami, związanymi przysięgą. "
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 20:53:59
  do Powstaniec2012-08-01 20:27

  "A gdyby sami akowcy bez rozkazu zaczęli strzelać do Niemców?

  Niech pan porozmawia z jakimkolwiek zaprzysiężonym, prawdziwym żołnierzem AK. Każdy powie: „Bez rozkazu nigdy. Myśmy byli wojskiem, które wypełnia rozkazy”. "
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 21:01:53
  do Powstaniec2012-08-01 20:27

  Jakoś opacznie rozumiesz słowa Andersa:
  „Nikt nie miał u nas złudzenia, żeby bolszewicy pomimo ciągłych zapowiedzi pomogli Stolicy. W tych warunkach Stolica pomimo bezprzykładnego w historii bohaterstwa z góry skazana jest na zagładę. Wywołanie powstania uważamy za ciężką zbrodnię i pytamy się, kto ponosi za to odpowiedzialność?”"

  Pisząc:
  "a nie Bora Komorowskiego! Gen Anders objał by go i pocieszył za walecznosc pomimo wszelkich przeciwnosci."

  Zagmatwana to logika lub przejaw manipulacji.
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 21:05:52
  "Szafowanie polską krwią w Powstaniu. Dam przykład z PW; z 2,000 żołnierzy zgrupowania „Radosław” przeżyło tylko 200 i kanałami przedostało się do Mokotowa. W 58 dniu Powstania, płk. J. Mazurkiewicz „Radosław” prosi gen.T.Bora- Komorowskiego o zgodę na wyprowadzenie uratowanych do lasów w okolice Piaseczna. W odpowiedzi dostał rozkaz na powrót przejścia kanałami do Śródmieścia, czyli na prawdopodobną i bezsensowną śmierć i to na 5 dni przed kapitulacją (?), do której Komendant AK musiał się już przygotowywać. W pierwszej godzinie Powstania, czyli po 5-tej w biały dzień, nieuzbrojonej młodzieży wydano samobójczy rozkaz zdobycia gmachu akademickiego przy pl. Narutowicza. W ciągu kilku minut zginęło 50% stanu plutonów. Po sowieckiej zdradzie żołnierzy AK na Wołyniu w Wilnie w połowie lipca a potem w Lublinie było wiadomo, że nie będzie inaczej i w Warszawie, dlatego też trzeba było się lepiej zakonspirować, a nie wystawić na pewną śmierć i rany. Nawiasem mówiąc był to postulat gen. Sosnkowskiego, który znał dobrze Sowietów. "
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 21:13:47
  "Poszliśmy w bój bez broni. Dam przykład: gdy 1 sierpnia moja kompania nacierała na gmach Sejmu, na 170 ludzi mieliśmy 3 karabiny, 7 pistoletów, 1 pistolet maszynowy strzelający tylko ogniem pojedynczym i 40 granatów. Na mobilizację zgłosiło się 20 tys. ludzi poniżej 20 roku życia. To była młodzież zdyscyplinowana, ofiarna, karnie wykonująca rozkazy. Jeśli ktoś mówi, że powstanie wybuchło, bo młodzież do tego parła, to nieprawda. Jak zobaczyliśmy, że właściwie nie mamy broni, to pytaliśmy dowódcę: z czym do gości? Ale byliśmy zdyscyplinowanymi żołnierzami – na rozkaz stanęliśmy do walki i na rozkaz ją zakończyliśmy."
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 21:17:50
  Jan Ciechanowski:
  "Mój oddział walczył akurat w tzw. dzielnicy niemieckiej, gdzie prawie nie było Polaków. Na początku cywile bardzo nam pomagali, póżniej już nie. Kiedyś dowódca plutonu kazał przyprowadzić z domu przy ul. Książęcej 8 dziesięciu cywilów do kopania rowów. Tamtejszy komendant OPL Gebethner oświadczył, że nie ma mężczyzn. Wróciliśmy do dowódcy, a on mówi: Jak to nie ma? Bierzcie Gebethnera! Nie miał wyjścia, zaprowadził nas do piwnicy, a tam siedziały kobiety i całkiem sporo młodych mężczyzn. Wołam: Wychodzić, cholera! Wtedy jedna z kobiet krzyknęła: Sami giniecie i jeszcze nas zabieracie! W końcu powiedzieliśmy, że każdy dostanie worek cukru. Wtedy poszli."
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 21:21:40
  "Nie ma żadnych dowodów, że gdyby nie powstanie, stalibyśmy się 17 republiką ZSRR. Przeciwnie, Stalin poszedł na tzw. koncepcję demokracji ludowych i wprowadzał ją wszędzie. Odpuścił tylko Finlandii i Austrii. Resztę potraktował z grubsza tak samo – czy się bili, czy nie bili."
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 21:29:27
  "Powstanie przyniosło skutek odwrotny do zamierzonego. Zamiast uniemożliwić, ułatwiło poddanie Polski pod panowanie Związku Radzieckiego. Znaczną część polskiego społeczeństwa odepchnęło od rządu w Londynie i od emigracji. Tak, jak to pisał Czesław Miłosz w liście do Melchiora Wańkowicza: "Trzeba panu wiedzieć, że przyczyną, dla której Andrzejewski jest dziś w partii, był kwietniowy dzień 1945 roku, kiedy w Warszawie szukaliśmy śladów po naszych przyjaciołach w stosach gruzów. (...) W zestawieniu z rzeczywistością - jeżeli człowiek ją silnie przeżywa - frazeologia, wielkie słowa, którymi częstowała nas emigracja, była ohydna"."
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 21:44:48
  re Mieszko2012-08-01 21:38

  "jak ten z godz. 20:53, 20:51, 20:39. Niewidzicie ze to jeden i ten sam" - aleś "bystry" .
  Jak na to wpadłeś? Bo nick taki sam?
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 21:35:33
  re wyłupiaste oko Donka2012-08-01 21:24

  1) "Skoro Niemcy chcieli się wycofać z Warszawy, to tym bardziej powinni to zrobić po wybuchu PW. Który mądry dowódca wiąże siły i traci swoich żołnierzy skoro i tak chciał się wycofać i przegrupować do dalszej walki o większą stawkę z większymi siłami wroga (ruskich). Chcieli może zrobić kacapom prezent na odchodne?" - no i PW zrobiło prezent wszystkim wrogom - Niemcom dało czas (6 miesiecy) na przegrupowanie, a Rosjanom - likwidację AK rękami Niemców

  2) "Zaminowany już Kraków uratowała sprytna i nagła operacja wojsk marszałka Koniewa, a nie łaskawość niemiecka. " - czyli Rosjanie nie tacy źli, potrafią także uratować stare polskie miasto...

  3) "No ale tak, jeżeli kolaborował z polską ekspozyturą tajnych sowieckich służb, to dla ciebie przecież patriota." - tacy jak ty potrafią tylko wypominać takie rzeczy zapominając o podobnych przypadkach we własnych szeregach.
  Czy znasz może przyjacielskie koneksje z PRL niektórych członków i przyjaciół PiS?
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 21:39:34
  re wyłupiaste oko Donka2012-08-01 21:24

  "Co to za pierdoły o mesjanizmie i cierpieniu Polski za miliony. I nie ma tu wiele do rzeczy romantyzm," - jak to nie ma? A rzucanie się z niczym na silniejszego bez poparcia z zewnątrz?

  A słowa Okulickiego:
  „W WARSZAWIE MURY BĘDĄ SIĘ WALIĆ I KREW POLEJE SIĘ STRUMIENIAMI,
  AŻ OPINIA ŚWIATOWA WYMUSI NA RZĄDACH TRZECH MOCARSTW ZMIANĘ DECYZJI Z TEHERANU”
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 21:56:32
  re szary2012-08-01 21:51

  A Kopernik była kobietą...
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 21:49:14
  re Mieszko2012-08-01 21:38

  "Ty mowisz o tym a on tak ci odwroci kota ogonem ze głupiejesz. " - pokaż to mundralo.

  Cytat mojej wypowiedzi i komentarz. Bo jak na razie to bredzisz.

  W przeciwieństwie do oponentów ja podpieram swoje wypowiedzi cytatami ludzi, którzy walczyli w PW lub mieli bliski kontakt z jego dowództwem.

  Czy po drugiej stroni widzisz to samo.

  Tylko własne opinie i nic więcej.

  A cytuję dlatego, że nasza poprawność polityczna nie dopuszcza do upublicznienia innego spojrzenia na PW
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 21:52:08
  re Mieszko2012-08-01 21:38

  No,a poniżej dałeś pokaz chamstwa i "patriotyzmu" pisząc o ofiarach nazizmu:

  "Nic dziwnego ze Niemcy nie wytrzymali i juz nawet nie pytali kto jest kim i dlaczego tylko wszystkich w łeb! "

  Co na to powiedzieli by krewni pomordowanych w W-wie i w wielu innych miejscach.

  Psycholu
  0
 • szary
  2012-08-01 21:51:40
  to prawda ci wszyscy co cytuja tu slowa powstancow to zydzi! Slowa prawdy nie ma w ich cytatach. Maja nadzieje ze nikt dogłebnie nie zna historii i da sie oszukać! Gen Anders nigdy w ten sposob nie mowił o PW! Nie maja ani jednego dowodu ze tak powiedział i nie przedstawia go! To potomkowie Lucyfera i klamstwo jest ich żerem!
  0
 • szary!
  2012-08-01 22:16:31
  Wiecie co? ON "BIERZE"! Wszystkie wpisy przeciwko PW tu na tym forum kreuje jedna i ta sama osoba! Mowie wam! ON "BIERZE"!!!
  0
 • MIT PW
  2012-08-01 22:25:39
  re szary!2012-08-01 22:16

  A ty coś łykasz, czy może dożylnie?

  A może zapomniałeś coś wziąć? lekarz będzie zaniepokojony

  Wiecie co? ON "BIERZE"! Wszystkie wpisy za PW tu na tym forum kreuje jedna i ta sama osoba! Mowie wam! ON "BIERZE"!!!
  0
 • Powstaniec
  2012-08-01 23:09:24
  Do 'wyłupiaste oko Donka" z godz. 22:30
  Chłopcze, kim jesteś? Weszłem na to forum przypadkiem i odkryłem bardzo mądrego faceta w polskiej słuzbie. Jesteś jednym z narodowców? Zyczyć tylko aby wiecej bylo takich Polakow jak Ty. Wiedza twoja odnosnie PW jest imponujaca. Aż przyjemnie czytać twoje wpisy!
  0
 • yaro5000
  2012-08-01 23:14:29
  Ktoś tutaj widzę napisał tekst o zaminowanym Krakowie. Otóż, w rzeczywistości miasto miało nie tylko jak Wwa zostac zburzone ale wysadzone wraz z mieszkańcami. Akcję "Burza" AK przygotowywało na całym terytorium. Udała się w Wilnie (Zwycieskie powstanie), we Lwowie (zwycięskie Powstanie) i wybuch.low Warszawie. W Krakowie, 200 tys. wówczas mieście pomiimo zdominowania go i zasiedlania przez Niemców (siedziba GG) i faktu, że Niemców było 50 tys. + ich rodziny pod bronią, + budowane niemieckie dzielnice + Policja Ukraińska, przygotowywano Powstanie w ramach "Burzy". Ostatecznie, po tzw. czarnej Niedzieli czyli hiperłapance (aresztowano i wyslanio do obozów śmierci 15 tys ludzi w ciągu 1 dnia zlapanych! w 200 tys. mieście) i po tym co widziano w Wwie, AK i Londyn ostatecznie musiało zrezygnować z Powstania w Krakowie choć były nastroje powstańcze w mieście. Dla porównania, w 1 milionowej Warszawiw Niemców stacjonowało przed Powstaniem 10 tys. tak czy inaczej, to AK odminowała Kraków a nie jakiś Iwan.
  0
 • Dorota
  2012-08-02 00:46:08
  Tez popieram wypowiedzi "Wylupiaste Oko Donka". Wydaje mi sie, ze Ci ktorzy bardzo krytycznie podchodza do "Powstania Warszawskiego". jeszcze stracili za malo jako Polacy aby przekonac sie co to znaczy byc wolnym Polakiem! Szanujmy co mamy, a co przodkowie osiagneli dla nas, przodkowie-patrioci! Nie zycze nikomu aby Ojczyzne stracil, po to aby sie przekonac... A teraz analogiczny przyklad ze zdrowiem dla przpomnienia: "Szlachetne zdrowie, nikt sie nie dowie, kto Cie tylko stracil, bo dobre menie, perly, kamienie, ale gdy zdrowie wcale" - J. Kochanowski ... Prosze pomyslec o utracie Ojczyzny i zastanowic sie nad tym...
  Pozdrawiam wszystkich i oddaje szacunek Patriotom Polskim!!!
  0
 • Oko Jara
  2012-08-02 00:47:44
  W 1939 roku w Europie były tylko trzy kraje, których władcy za nic mieli życie swoich obywateli i cynicznie prowadzili ich na śmierć: Sowiecka Rosja, Hiszpania i Polska.

  Boże chroń Polskę przed pis-dzielstwem!!!
  0
 • Dorota
  2012-08-02 01:27:25
  I jeszcze jedno Jaro: moj stryj zginal w Katyniu (po ukonczeniu prawa na UJ) sam dobrowolnie zglosil sie na ochotnika do wojska.. a pozniej walczyl w obronie Lwowa, skad wyslany do Katynia i zostal rozstrzelany... Poza tym wielu moich pzrodkow walczylo z bronia w reku, przezylo lub nie przezylo... Prosze nie mow mi o partiach, bo mnie to nie interesuje zupelnie!!! A bardzo polecam literature na temat PW Davisa Normana... jesli juz nie mozna sie doczekac dokumentu ze strony polkich historykow!!! MIlego czytania.
  0
 • Dorota
  2012-08-02 02:04:33
  Jaro, pominales min. Bulgarie, co z Twoim nauczaniem historii??? Mam Ci dawac inne konkretne przyklady? Jesli czytasz, polecam "Cien Antropoida", Adam Kozaczka, ktory przeszedl gehenne w obozach koncentracyjnych a jak przyszlo do obrony kapo w Norymberdze, to jako czlowiek, humanista, i Dr Prawa bronil ich w Norymberdze!!! Doskonale znalam tego Pana-Patriote-Polaka!!! Chcesz wiecej przykladow/konkretow? Jesli lubisz czytac, polecam "Wywioezina Rzeczpospolita".a nastepnie ksiazka G. Morcinka pt. "Listy spod Morwy" Znajdziesz, jesli bedziesz chcial! Nie przeczytasz jesli nie bedziesz chcial!! Wybacz, ale niektorych rzeczy nie znajdziesz w ksiazkach historii, nie znajdziesz nigdzie!!! Jesli znasz ludzi, ktorzy przeszli przez pieklo tejze historii polskiej - to posluchaj ich!!! Zadawaj pytania poki czas!!!
  Nie wszystko moze byc logiczne, wytlumaczalne, przekalkulowane! Jak to mowia "Tonacy brzytwy sie chwyta" i to jest wlasnie to co trzeba zrozumiec nie uzywajac logiki, lecz wyzszych wartosci, o ktorych, my Polacy dobrze wiemy!
  Zludzenia, ze drugi cud nad Wisla sie stanie pozostal tylkio zludzeniem; armia sowiecka tylko przygladala sie nad krwawiacym PW... O to im chodzilo, ale pomysl, gdyby reakcja byla inna (byc moze reakcja spodziewana/wymarzona przez AK?) Co wtedy???
  Powodzenia w zyciu!
  0
 • bezpośredni
  2012-08-02 08:46:57
  niestety taki mamy naród. Są w nim ludzie inteligentni oraz zwykłe głupki, które kierują się tylko swoim własnym dobrem. Taki głupek sieje kłamstwo, że niby Powstańcy mieliby odpowiadać za śmierć 200 000 cywilów. Tylko idiota mógłby wmawiać innym idiotom takie świństwa. Niemiec mordował Polaków. A Polacy mogli liczyć tylko sami na siebie.Szczególny obowiązek mieli Ci co dorastali po raz pierwszy od 123 lat w wolnej Polsce. Ich rodzice i dziadkowie pamiętali jarzmo zaborców. Wiedzieli, że ze strony Niemiec oraz Rosji nic dobrego ich nie czeka a tylko niewolnictwo, śmierć. Dowodem były masowe aresztowania członków Armii Krajowej już w sowieckiej Polsce, egzekucje, tortury. Ci, którzy wiedzieli czym grozi oddanie stolicy naszego kraju w ręce Stalina na zasadzie braterskiej pomocy, mogło się skończyć tym, że Związek Radziecki kończyłby się na Odrze. Ale nie wszyscy chcieli to zrozumieć a nawet niektórzy marzyli o tym aby ich dzieci pisały cyrylicą. Bo mamy naród podzielony pełen bohaterów i zdrajców. Tak było w średniowieczu, tak było przed zaborami, tak było przed i po II wojnie światowej. Tak jest i teraz. Mogą w internecie pisać patrioci i koniunkturaliści.
  0
 • Oko Jara
  2012-08-02 00:24:44
  Kim są rządzący, którzy skazują swoich współobywateli na śmierć?
  Zbrodniarzami i kanaliami.
  W 1938 Hitler rozpoczął swój triumfalny marsz przez Europę.
  Co robiły rządy krajów, które wziął na cel?
  Przeprowadziły elementarną analizę różnych zachowań i ich konsekwencji w świetle sytuacji w ówczesnej Europie. Niektóre podjęły walkę, ale widząc jej bezsens poddały się uważając, że najważniejsza jest ochrona ludzi, życie. Tak zrobiły:
  Czechy, Węgry, Rumunia, Norwegia, Dania, Belgia, Holandia Francja.
  Czy te narody zniknęły?
  Za pis-dzielstwem cień śmierci niewinnych kroczy.

  Boże chroń Polskę przed pis-dzielstwem!!!
  0
 • Mieszko
  2012-08-01 21:38:26
  Polacy, dajcie se spokoj z dyskutowaniem z tymi psycholami jak ten z godz. 20:53, 20:51, 20:39. Niewidzicie ze to jeden i ten sam, ktory dostal "fuchę" od Izraela żeby słeczyc tutaj i degradować PW. Smie jeszcze mowić o argumentach, faktach. Toz to pacjent ze szpitala psychiatrycznego. Czytajac ich wpisy ma sie wrazenie ze nie rozumieja polskiej mowy i teraz mozecie zrozumieć dlaczego juz w 44 nie bylo zadnych oficjalnie zyjacych w Polsce zydow. Kiedy Polacy najczesciej byli zabijani az prowokowanie Niemcow oni poszli pod topór tylko za ich egzystencje. Poczytajcie te "merytoryczne' wpisy i zobaczcie ze NIKT z nimi nie wytrzyma ani nigdy nie dogada się! Ty mowisz o tym a on tak ci odwroci kota ogonem ze głupiejesz. Zapominasz o czy wogole byla mowa. Przecież to strata czasu! Nie dyskutujcie z tym motlochem ktory ma juz niewiele czasu bo ich diabeł juz niedługo wszystkich zabierze. Po co sie denerwoawać. Rozmowa z nimi to tak jak z pacjentem szpitala psychiatrycznego. Nic dziwnego ze Niemcy nie wytrzymali i juz nawet nie pytali kto jest kim i dlaczego tylko wszystkich w łeb! Rodacy, my dobrze wiemy czym bylo PW i nikt tego nigdy nie zmieni. Znamy az nadto nasze wartosci i wiemy kim sa te hieny zydowskie! Szkoda czasu i enegii na nich i tak NIC nie zmienia w naszej WIEDZY a *********** nas!!!
  0
 • Powstaniec
  2012-08-01 20:27:12
  do "MIT PW" z godz. 19:04!
  Twój dziadek to pewnie żyd, co? Taki co to cała wojne chował sie u Polaków, a po wejsciu Ruskich przyłaczyl sie do nich zeby wymordować jak najwiecej tych ktorzy go chowali. Nienawisc do Polski i Polaków ma wyssana razem z mlekiem matki i alergie ma na wszystko co mogloby przysporzyc Polakom jakiejkolwiek chwały. Dziwne że ty słyszałes o "mitach" "legendach" wymyslonych przez Polaków a ja jako Polak nigdy o takich legendach nie słyszałem. To co ja i tysiace innych Polaków slyszelismy to że ludzie ledwie juz wytrzymywali ze swą pasywnościa wzgledem okupanta. Rwali się wiec do walki tak ze nic juz nie moglo ich powstrzymać. Obawiam sie że nawet gdyby przyszedł rozkaz od aliantów aby sie powstrzymać i tak by nie posłuchali! 4 lata terroru, glodu, niepokoju, przerazenia zrobilo swoje i kiedy wiedzieli ze Alianci juz osaczaja przeciwnika zdecydowali sie takze pomóc w wyzwoleniu przynajmniej Warszawy. Nie wiedzieli że Niemcy mając Polaków przez 4 lata pod butem nie zaakceptują zbyt ochoczego wyjscia spod tego buta i w chwili kiedy najzdrowiej byłoby dla nich już sie wycofać postanowili zostać i zemscic sie na mieszkańcach Warszawy za przegrana wojnę i radośc okupowanych z tego powodu i rzucili na Powstańców wszystkie swoje siły! Powstańcy w wiekszosci to zwykła ludnosc cywilna i tylko niektorzy mieli jakies wojskowe przygotowanie. Na poczatku i w srodku wojny szans nie mieli na zwyciestwo ale w 44 kiedy juz bylo przesadzone chcieli pomóc w wyzwoleniu. Niemcy wykorzystali fakt że tak jak przed wojna Polska była zdradzona tak była zdradzona i teraz. Ciebie łachmyto i dziadka twego powinni powiesić a nie Bora Komorowskiego! Gen Anders objał by go i pocieszył za walecznosc pomimo wszelkich przeciwnosci. Mnostwo ludzi zginelo ale zgineli tez i Niemcy ktorzy dzisiaj zanizaja liczbę swoich ofiar. Wiele powstań w historii naszej upadło i nie znaczy to ze nigdy mamy tego wiecej nie probować, bo o to zydostwu chodzi! Zagrabiaja Polske dla siebie i dołuja wszystko co stanowiloby dla nich opór!
  0
 • wyłupiaste oko Donka
  2012-08-01 18:55:52
  To była zbrodnia dokonana przez Stalina z premedytacją. Pomoc materialna mogła być bez porównania większa (broń, amunicja, sprzęt, lekarstwa, żywność), ale Stalin nie zezwolił lądować alianckim samolotom o mniejszym zasięgu na terenie ZSRR i opanowanym przez sowietów. Są jeszcze świadkowie, którzy dobrze widzieli jak sowiecka artyleria też wali do liberatorów i lancasterów, a latały nimi nawet załogi z Płd. Afryki. Polskie oddziały I Armii LWP, które ofiarnie opanowały przyczółki na lewym brzegu Warszawy, nie dostały wsparcia i wybito je lub wycofały się z wielkimi stratami.
  Ktoś niżej pisze, że gdyby nie PW, to sowieci nie wymordowaliby tylu żołnierzy Ruchu Oporu (AK i nie tylko). Bzdura! Walki po wojnie z sowietami i zdrajcami może trwałyby wtedy dłużej i były i krwawsze, lecz efekt końcowy byłby taki sam - tylko jeszcze więcej patriotów by wymordowano w katowniach UB, NKWD, sowieckich łagrach i polskich kopalniach uranu.
  Warszawa nie została tak bardzo zniszczona przez walki, lecz przez teutońską zemstę. Niemcy z premedytacją i planowo burzyli i podpalali Warszawę już po ustaniu walk PW.
  0
 • Konrad Wallenrod
  2012-08-01 18:07:24
  Dlaczego Stalin bal sie lotow samolotow USA nad Rosja.Beria byl szefem zajmujacym sie sprawa jaka dziala sie w USA .Sowieci wiedzieli ze USA mogly juz byc w posiadaniu broni nuklearnej .Zreszta sam tworca tej broni mial w bliskiej rodzinie komunistow i sam byl zwolennikiem komuny.Przecieki do wywiadu sowieckiego byly.Taka w tej kwestii jest prawda.Nikt z tej trojki sobie nie ufal.Londyn Niemcy tak zdemolowali ze Warszawa to bylo zero.Mam orginalne filmy dokumentalne zniszczenia miasta byly obszarowo pieciokrotnie wieksze od Warszawy.Jednak zginelo tylko 50 tysiecy mieszkancow mieli gdzie sie chowac przed nalotami.Wywiad brytyjski cos nie cos wiedzial o mozliwosci dogadania sie Hitlera ze Stalinem.Wtedy wszystko bylo mozliwe.
  0
 • SW
  2012-08-02 12:55:34
  No wyszło w końcu szydło z worka całe zwyrodnienie niemieckiego lub sowieckiego pachołka Oko Jara. Według OJ powinniśmy współpracować z Hitlerem, bo to było praktyczniejsze rozwiązanie. Podejrzewam, że OKO Jara takie poglądy odziedziczył po swoim dziadku Volksdeurtschu, który też wybrał praktyczniejsze rozwiązanie. A może dziadek w mundurze Własowa mordował Polaków ? Ze też takie ścierwa chodzą jeszcze po ziemi. A obarczanie PIS winą za to, że wybuchło PW to już oznaka totalnego obłędu
  0
 • Inteligentny
  2012-08-02 14:16:22
  LEJĘ NA POWSTANIE WARSZAWSKIE!
  0
 • kozik
  2012-08-02 16:08:25
  ~Inteligentny2012-08-02 14:16
  "LEJĘ NA POWSTANIE WARSZAWSKIE!'

  Ty "inteligentny"... inaczej. A ja leję na twój łajdacki ciemniaczy ryj.
  0
 • HXO
  2012-08-02 18:20:28
  Memento...
  czego wyrazem jest m.in. utwór M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej pt. Barwy narodowe (vide foto nr. 2):
  " Biało-krwawy,
  Krwawo-biały, lniany
  Opatrunku, który zwiesz się:
  Sztandar,
  Coś z wielkim krwotokiem uporał!
  Wiatr rozwija ten dokument rany,
  Wznosi w górę bohaterski bandaż,
  Tę pamiątkę,
  Ten dług
  I ten morał"
  z naszej historii. Heno.
  Ps. Foto 16 i 17 dot. parlamentariuszy.
  0
 • marek
  2012-08-04 21:09:35
  powstanie warszawskie bylo zbrodnia dowodcow ak. idiotyczna decyzja i dzialanie na szkode Polski. 200 000 ofiar cywilnych, zniszczone miasto, ludzkie tragedie, smierc dzieci. a chlopcom sie zachcialo pokazac ze sa wazni i bohaterscy. powinni zostac za to odpowiedziec.
  0
 • HXO
  2012-08-06 11:45:38
  GLORIA VICTIS...
  Gdyby nie rozpętanie przez Hitlera i Stalina II woj. św. nie bylibyśmy
  postawieni przed dylematem... A tak, przy wiarołomstwie naszych koniunkturalnych "sojuszników", skończylibyśmy (tu czy tu) jako heloci...na Syberii.Heno.
  0
 • olmaria7
  2013-10-02 14:05:37
  re = oko jara -= zamilcz głupcze i pochyl głowę przed powstańcami warszawskimi.
  0
 • olmaria7
  2013-10-02 14:11:24
  na krótki czas przed Powstaniem Niemcy zarządzili zebranie się na peryferiach Warszawy wszystkim mężczyznom od lat 15 do kopania okopów. Myśleliśmy wszyscy, że te okopy będą służyły za groby kopiących. Niemcy wiedzieli o powstaniu i chcieli się prawdopodobnie zabezpeczyć przed przyszłymi powstańcami. Woleli sie ich pozbyć. Więc dać się powystrzelać i powpadać do wkopanych już okopów ? A wogóle, to lepiej jak obecni młodzi wymądrzają się - bo są takimi "mądrymi politykami,", niech lepiej na temat Powstania zamilkną. Historia oceni za lata.
  0
 • orzel
  2013-12-14 13:23:52
  Zle opisane zdjecie...To jest niemiecka delegacja , a nie Bor Komorowski...(...) Bor Komorowski nigdy nie szedl do iNemcow kapitulujac, tylko wyslal delegacje na rozmowy na temat warunkow zakonczenia walk...(...)
  0
 • slazak
  2014-08-01 08:58:47
  moze tym razem bydlo nie przyjdzie buczec na powaski
  0
 • ads
  2012-08-01 16:58:36
  moim zdaniem powstanie było wielkim błędem ,obliczonym tylko na propagandę ,natomiast warszawiaki mają wielki dług powojenny wobec pozostałego narodu za odbudowę, czas to przyznać .
  6
 • DART
  2012-08-01 17:17:59
  Może jakieś dochodzenie w sprawie odpowiedzialności generałów i dowódców ,którzy wysłali tylu ludzi na pewną śmierć ??? Sami z ustami pełnymi frazesów o wolności z uporem maniaka kierowali tą krwawą jatką .
  7
 • ?x
  2012-08-01 17:20:40
  nie znajdziecie glupszego narodu i jego elity ktory bez przerwy czci debilow ktorzy zadecydowali o wybuchu powstania , ktore bylo nonsensem.Nie bylem w niemczech uswiadomijcie mnie czy niemcy tez obchodza swieto ze przegrali wojne.
  7
 • Oko Jara
  2012-08-01 16:34:29
  Durne pis-dzielce jak świnie maślankę łykają pis-dzi propagandę.
  Pisze jakiś dureń, że los Warszawy był przesądzony. Pis-dzielska gie prawda.
  Niemcy uciekali, a sowiety wkraczały do tysięcy polskich miast i miasteczek. Żadni zbrodniarze powstań tam nie wywoływali. A efekt? Zniszczenia na poziomie minimalnym. I niech żaden dureń nie pisze o Wrocławiu, bo to wtedy niemieckie miasto było.

  Boże chroń Polskę przed pis-dzielstwem!!!
  7
 • Oko Jara
  2012-08-01 17:35:43
  Europa podzielona, Polska sowietom sprzedana. Powstanie dawno padło, wojna skończona, Tylko żołnierze wyklęci, donkiszoci żałośni walczą. Po co?
  Bo oni wiedzą. Z Londynu wiedza, wiedza pewna od polskiego rządu.
  Londyn nadaje:
  Trzeba walczyć, bo my wiemy , z całą pewnością, że trzecia wojna światowa tuż tuż. Albo sowiety ruszą na Zachód, albo Zachód na sowiety. Niestety nie możemy powiedzieć skąd ta wiedza, ale jest ona pewna i nic nam jej nie zabierze. Mamy też analizy, że jest krótka, sorry, długa lista NKWD na której jest wielu Polaków.
  Nasza wiedza jest poparta analizą wybitnej postaci z życia społecznego, której nazwiska nie możemy wymienić.
  Więc trzeba walczyć i ginąć.
  Już wiem!!! Pis-dzielstwo to jest reinkarnacja!!!

  Boże chroń Polskę przed pis-dzielstwem!!!
  4
  pokażodpowiedzi (1)
Reklama

Zobacz więcej

Reklama