Reklama
Reklama
Reklama

23. Finał WOŚP. Minister zbierał do puszki, dorzucił się też prezydent Komorowski. ZDJĘCIA z całej Polski

12 stycznia 2015, 07:40
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy / PAP / Jacek Turczyk
36.228.912 złotych - to wstępnie zadeklarowana suma, jaką udało się zebrać podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostateczną kwotę poznamy w połowie marca. Cała Polska dorzucała się do puszek wolontariuszy WOŚP, by pomóc w ratowaniu najmłodszych i najstarszych pacjentów szpitali. Dorzucił się także prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną. Jurek Owsiak po zakończeniu finału powiedział, że nie zamierza teraz odpoczywać. Cały czas towarzyszy mu pozytywna adrenalina, bo po raz kolejny, razem z Polakami udało się zrobić coś naprawdę ważnego dla nas wszystkich.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
pieniądze pomoc orkiestra zbiórka Wielka Orkiestra Swiątecznej Pomocy Jurek Owsiak wolontariusze Jerzy Owsiak WOŚP Owsiak pacjenci
Reklama

Komentarze (31)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Maciek
  2015-01-14 22:00
  Slepak żyrandol zły przykład daje.
  0
  zgłoś
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2015-01-12 12:22
  Szlachetny ten nasz Bronek.

  Mimo że dotknęła go straszna choroba = Amnezja POstępująca (Bronek z bulem wyznał, że nie pamięta, czy czytał Aneks do Raportu, czy też nie czytał). Ciężki przypadek.
  0
  zgłoś
 • donald cudotfurca
  2015-01-12 11:26
  A to sie narobiło...

  Dziennikarz TVN krytykuje WOŚP. „Czy ryba nie gnije przypadkiem od głowy...”

  Bartek Jędrzejak, prezenter pogody i dziennikarz TVN, dał na Facebooku wyraz swojemu zniesmaczeniu niektórymi działaniami osób związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. I zastanawia się przy tym, czy „czy ryba nie gnije przypadkiem od głowy”.
  Jędrzejak podzielił się swoja „przygodą” z przedstawicielem WOŚP na facebookowym profilu. Opisuje tam, jak został potraktowany przez niejakiego „Pana Michała”.
  Na początku dziennikarz zaznacza, że WOŚP wspiera od początku: „Mimo afer, ostatnio nienajlepszego PR-u, wspieram, bo uważam, że warto. Robię to też publicznie w programach” – napisał Jędrzejak i od razu dodał: „Dzisiaj zacząłem się poważnie zastanawiać, czy ryba nie gnije przypadkiem od głowy...”.
  Co przelało czarę goryczy? Bartek Jędrzejak opisuje to tak: „Poranna pogoda w Krakowie... Chcemy zachęcać do przyłączenia się do WOŚP. Wspierać i pokazywać wolontariuszy. Uśmiech na twarzy, miły początek dnia...”. Wszytko idzie dobrze, dopóki nie pojawia się wspomniany przedstawiciel orkiestry Jerzego Owsiaka: „Na plan przyjeżdża mercedesem (busem – przywozi wolontariuszy) przedstawiciel WOŚP w Krakowie Pan Michał, odpowiedzialny za Krakowski Rynek. Grzecznie i z uśmiechem prosimy żeby przestawił samochód o kilka metrów do przodu, bo mamy go w kadrze...”.
  Niestety, ekipa spotyka się ze zdecydowaną odmową. „Samochodu nie przestawię, mamy zgodę na parkowanie na płycie rynku, będę tu stał, bo mogę. A Wy macie pokazać samochód Mercedes bo to partner akcji WOŚP” – relacjonuje reakcję przedstawiciela WOŚP Jędrzejak.
  Na nic zdają się tłumaczenia dziennikarza, że nie mogą pokazać mercedesa, bo to będzie reklama tej marki. „Proszę żeby zrozumiał, że będzie głupio, jak w obecnej sytuacji pokażemy jak wolontariusze WOŚP jeżdżą mercedesami. Że reklamujemy WOŚP, chcemy wspierać i współpracować” – opisuje całą sytuację Jędrzejak.
  I w tym momencie przedstawiciel Orkiestry postanowił pokazać dziennikarzowi, kto tu rządzi. „Pan Michał odwracając się na pięcie, chamsko odpowiada: Radźcie sobie sami, ja samochodu nie przestawię” – relacjonuje dziennikarz.
  „Pracowałem w wielu miejscach, z wieloma ludźmi. Dzisiaj zbliżyłem się do rekordu. Pan Michał z Krakowa obejmuje prowadzenie. Ma miejsce na pudle!!! Po prostu odechciało mi się... Zniesmaczenie do bólu...” – kończy swój wpis Bartek Jędrzejak.
  0
  zgłoś
 • xxx
  2015-01-12 11:17
  Poza tym czemu on takiego "show" nie urządzi przy dystrybucji środków, aby zachęcić, pokazać zrobić obowiązek przyzwyczajenie do np. nauki udzielania I pomocy. Tu gdzie kasa to błaznuje a tam rzuci temat i mamy się bujać.

  A tak wogóle to będzie na kolejny semetr kształcenia swoich dzieci w USA. Czy tak nie jest ? To zdementujcie lemingi.
  0
  zgłoś
 • dezawi
  2015-01-12 11:17
  Oj mamy,mamy.geszeft jest geszeft :)

  Przypomnijmy, że Marek Piekarczyk z zespołu TSA, który w latach 80. razem z Owsiakiem zapowiadał koncerty na festiwalu w Jarocinie zapamiętał jego działalność następująco: „W mieście, które stało się enklawą buntu młodego pokolenia przeciw komunie i miejscem prawdziwego rockandrollowego protestu, on wygadywał bzdury i rozwadniał ten protest metodami wątpliwej jakości. Zrobił kpinę z protestu, z kontrkultury. Strasznie mi się wtedy naraził. Czemu nie organizował swoich akcji w Komitecie Centralnym PZPR albo pod Pałacem Kultury”.
  Jeszcze ostrzej o Owsiaku wypowiada się Robi „Yogurth” Loretta, niegdyś członek rzeszowskiej punkowej kapeli Smar SW, za komuny bliskiej antyreżimowej Międzymiastówce Anarchistycznej i Ruchowi Wolność i Pokój: „Wprowadzenie korporacyjnych sponsorów połączone z promowaniem muzycznej popeliny, wyrugowanie z festiwalu muzyki niezależnej, która jak dotąd stanowiła sens jego istnienia, coraz większa komercjalizacja – tego było za wiele. Ludzie byli wkur…i, a najczęściej skandowanymi hasłami były: >>Oddajcie nasz festiwal» i »Kuba Wojewódzki to ***** nieludzki<<” – wspomina.
  Wspomina on eliminacje przed ostatnimi jarocińskimi festiwalami z początku lat 90. i o swoim kontakcie z Owsiakiem opowiada: „Stwierdziliśmy, że przy Owsiaku i tak nie mamy szans się zakwalifikować na festiwal więc zrobimy koncert tu i teraz. Nie reagowaliśmy na jego wrzaski, że nasz czas minął i graliśmy dalej. W końcu ****** wyłączył prąd. Wkur…ł nas, bo fajny koncert się z tego zrobił i ludzie zaczęli się bawić (…) Ma szczęście, że nam nie wpadł wtedy w ręce ale o mało co nie dostało się Chełstowskiemu, którego parę dni później pomyliliśmy z Owsiakiem, a byliśmy w takim stanie, że długo musiał się tłumaczyć, że on to nie Owsiak”.
  0
  zgłoś
 • paul
  2015-01-12 11:14
  ~Załamana2015-01-12 10:43
  Fakt ... za chwilę strach będzie nie wrzucić do puszki.

  Po drugie - kiedy Owsiak pokaże faktury lub umowy na zakup sprzętu? Kiedy wywiąze się z obowiązku sądowego i pokaże dokumentację swoich spółek córek?

  Będę wrzucał nawet 50zł i niech on też bierze do kieszeni miliony, ale niech to powie lub pokaże że tak jest lub nie jest, a nie skarze jak małpa w czerwonych spodniach po stole, co zakrawa na stary PRLowski chwyt robienia z rozmówcy idioty lub psychicznego, bo jak ktoś śmie krytykować leczenie dzieci.
  0
  zgłoś
 • oko
  2015-01-12 11:07
  Nigdy bawet grosza temu oszustowi???
  0
  zgłoś
 • ja ja
  2015-01-12 10:58
  Pstryk i... wypadła jakaś duża liczba z systemu informatycznego - jak wyniki wyborów w RP! Juras to ma tę księgowość taką z sufitu, czyli "z doopy wziętą" - jak sam mówi. Nawet prokuraturze nic do tego! Grunt, że jest dziany i może zmieniać nie tylko mieszkania, czy samochody, ale i oprawki. I dlatego dawać i nie krytykować.
  0
  zgłoś
 • Załamana
  2015-01-12 10:43
  Z naszych podatków dał na Owsiaka, Owsiak część z tego przeznaczy na służbę zdrowia. Nie prościej byłoby od razu dać na służbę zdrowia podatki, bez tych dwóch pośredników? A tak poważnie - widziałam mnóstwo ludzi z naklejonymi serduszkami. I my się dziwimy, że podatki wysokie, rząd sobie bimba, itp.? Polacy już kompletnie pogłupieli. Rozumiem, że emeryci dają - oni mają odruch wspierania tych, co wyciągają rękę. Ale żeby ludzie między 20 i 40 rokiem życia byli do tego stopnia bezmyślni?
  0
  zgłoś
 • ZbyszekD
  2015-01-12 10:33
  ~Krzysztof2015-01-12 10:06 skecz był bardzo zabawny, w doskonałej obsadzie, ale pokazywał z jaką pogardą majster traktuje klienta.,, Majster'' Owsiak też niektórych tak traktuje, a to już nie jest zabawne. Człowiek, który nie ma nic do ukrycia nie obawia się niczego. Sprawa musi być transparentna, bo tu chodzi o pieniądze wielu milionów ludzi, a nie pana Owsiaka. Trzeba też jasno powiedzieć czy koszty organizacyjne tej imprezy nie przekraczają zysków i to wszystko - winien, ma.
  0
  zgłoś
 • :) :) :) :)
  2015-01-12 10:26
  Nie martwcie sie
  nie zbiednieje...
  to z WASZYCH P.O.-DATKÓW

  UWIELBIAM DOBROCZYNNOŚĆ
  z CUDZEJ KIESZENI !!!...
  0
  zgłoś
 • WAW
  2015-01-12 10:17
  Jeśli Owsiak ujawi swe finanse respektując wyrok sądu - to chyba się PO,ram!
  0
  zgłoś
 • Genitaliusz
  2015-01-12 10:16
  Ja nie dałem na Owsiaka. Dałem na CARITAS i na Szlachetną Paczkę oraz na TACĘ w Kościele.
  0
  zgłoś
 • elena
  2015-01-12 10:15
  jak ten owsik pieprzy
  0
  zgłoś
 • ZbyszekD
  2015-01-12 10:14
  WAW2015-01-12 09:31 wino mszalne chyba jednak jest lepsze od tego, które pijecie, wśród braci śmietnikowej -,,Czary PGR-u'' - zamiłowanie pewnie ci zostało z rodzinnych stron.
  0
  zgłoś
 • hahahaha faszysty
  2015-01-12 10:00
  Koszty tego wsparcia są mniejsze ale owsiak i tak za nic nie płaci
  0
  zgłoś
 • ciekawe
  2015-01-12 09:53
  "Hejterzy" to ci ofiarodawcy, którzy chcą przejrzystości i kontroli darowanych przez siebie pieniędzy?
  0
  zgłoś
 • WAW
  2015-01-12 09:31
  CIEKAWE ILE WINA MSZALNEGO MUSIAL WCZORAJ GRZYB TORUNSKI WYPIC, ZEBY UKOIC WSCIEKLOSC I ZAL... :))

  TYLE WYSILKU NA NIC, A UZYTECZNI IDIOCI NIC MU NIE POMOGLI... :))
  0
  zgłoś
 • Esteban Peres
  2015-01-12 09:24
  Na miejscu portalu "Dziennik.pl." spaliłbym się ze wstydu, że mam takich komentatorów.
  0
  zgłoś
 • kazik
  2015-01-12 09:19
  Polska to dziwny kraj dzieci wykorzystywać do żebrania ,Owsiak to mafiozo .
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama