Owsiak swojego czasu pozwał Wielguckiego za zniesławienie, bo ten nazwał go m.in. „hieną cmentarną” i „romskim macho". Sąd stwierdził jednak, że Matka Kurka nie musi przepraszać.

Reklama

Teraz Bloger w obszernej rozmowie dla "Super Expressu" zarzuca szefowi WOŚP cynizm i stosownie socjotechniki.

Twierdzi, że prawdziwy biznes Owsiakowie robią na swoich prywatnych firmach przyklejonych do Fundacji WOŚP i spółki powiązanej Złoty Melon.

Udowodnione zlecenia od tych podmiotów dla firmy Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak to ponad 1 300 000 złotych - wylicza Wielgucki. W sumie - jak twierdzi bloger - Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak z pieniędzy ofiarodawców uzyskanych przy pomocy środków publicznych "wyjęli najmniej 3 miliony złotych."

Matka Kurka twierdzi, że "prawdziwe żniwa" dla Owsiaka to Przystanek Woodstock.

- Złoty Melon” ma wyłączność na obsługę, a „Mrówka Cała” prawa autorskie i wielosettysięczne zlecania na obsługę medialną. Owsiak maksymalizuje zyski i do bólu tnie koszty - twierdzi bloger.

Reklama

Jerzy Owsiak w wywiadzie dla "SE" przedstawia inną wersję. Twierdzi, że Jasna Sprawa to jednoosobowa działalność gospodarcza, która nie zajmuje się niczym innym, niż zleceniami na jego wykłady.

- „Mrówka Cała” była zaś firmą produkującą programy telewizyjne, między innymi także o tym, co robimy w Fundacji. Firmę tę zawiesiliśmy, ponieważ skończyły się zlecenia na programy dla TV.

Owsiak powiedział, że pieniądze z wykładów oraz pensja w Złotym Melonie są teraz jedynym składnikiem jego PIT.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ile zarabia WOŚP? Dokładne dane z 2012 roku >>>

CZYTAJ WIĘCEJ: Finanse WOŚP. Ile zbiera, ile wydaje, a ile płaci fundacja Owsiakom i pozostałym pracownikom? >>>