Żegnaj, III RP! Polska dojrzała do głębokiej zmiany ustroju

Czy latem 2017 r. zaczął się rodzić w Polsce nowy ruch polityczny? Wiele wskazuje na to, że tak.

wróć do artykułu
 • ~?
  (2017-08-13 12:54)
  POzdrowienia dla cenzora.
 • ~Emeryta
  (2017-08-13 15:18)
  Lewica która akceptuje kapitalizm jest tylko jedną z podpór prawicy a źywi się tęsknotą ludzi by zostać człowiekiem
 • ~ereglo
  (2017-08-13 15:41)
  "W wolnej i kapitalistycznej Polsce będziemy realizować interes wszystkich". Może takie haslo nie bylo sformułowane, ale rzeczywiście miliony członków "S" w ogromnej większości, ze teraz będzie się pracować jak w socjalizmie, a zarabiać - jak w kapitalizmie. Nic dziwnego, że teraz, kiedy trzeba pracować jak w kapitalizmie, a zanim sie dorobimy - zarabiać niewiele lepiej niż w socjalizmie, taki poklask znajduja narodowosocjalistyczne hasła cynicznych demagogów z PIS.
 • ~Smutny Biskup
  (2017-08-13 16:25)
  PiS - pewna przegrana
 • ~wert
  (2017-08-13 17:05)
  Redaktor dokonał jakiejś dziwnej projekcji opartej na błędnej diagnozie.Duda zawetował ustawy "sądowe" nie dlatego że wymusiła to na nim jakaś śmieszna pozaparlamentarna,nic nie znacząca opozycja lewaków.Zawetował ponieważ to były buble prawne i tyle,doszukiwanie się czegoś innego jest szukaniem pseudoargumentów do swojej dziwacznej teorii.Lewica obecnie nie ma szans w Polsce,a to dlatego że owa lewica koncentruje się tylko na walce z wartościami katolickimi i konserwatywnymi.Polacy w większości mają poglądy konserwatywne,narodowe i mocno związane z Kościołem,nawet jak są w kościele tylko świątecznymi gośćmi.PiS nie jest partią prawicową,realizuje program tożsamy z wyznawanymi przez Polaków wartościami:Bóg,honor,ojczyzna a w swerze socjalnej opiekę państwa.Lewica skompromitowała się rządami SLD(swera socjalna za ich rządów leżała odłogiem).PO skompromitowane swoimi rządami,kolesi i złodziejstwa Polski w imię liberalizmu.PSL skompromitowane wspieraniem i legitymizowaniem złodziejstwa PO,sami też na tym korzystali(spółki rolne).Nowoczesna kompromituje się codziennie swoimi liderami co robią z siebie dziwaków i dziwaczek intelektualnych.Jedynie PiS i Kukiz15 coś sensownego proponują wyborcom.W przyszłym Sejmie najprawdopodobniej nie będzie SLD i PSL,PO i .N ze szczątkową reprezentacją.I dopiero wówczas zaczną na gruzach tych politycznych bankrutów powstawać jakieś inne twory polityczne,a może nawet wcześniej w przyszłym roku po wyborach samorządowych.Taka moja diagnoza.Zobaczymy kto ma rację.
 • ~prezes
  (2017-08-13 17:07)
  no,i wlasnie to ostatnie zdanie z tekstu jest realizowane przez.....PiS.Oferta dla szerokich mas ludzi,a nie najbogatszych.jakos ta nowa lewica slepa na oko i glucha na ucho (moze nie taka nowa,ale stara,bo glucha?)-to PiS dal najwiecej szerokim masom szarych ludzi od 1989 roku,wiecej nawet niz lewicowe SLD i rozowo-czerwona Unia Demokratyczna.Dlatego PiS ma ok.45% poparcia,a Razem ok.2%.Marksistowska ideologia i internacjonalizm Rozy Luksemburg juz byly,od 1944 do 1989,czyzby nowa (moze nie nowa?) lewica o tym nie wiedziala.Sztandar PZPR Mieciu rakowski kazal wyprowadzic.Do tego juz ludzie w Polsce wracac nie chca-krotko mowiac-wsparcie dla szarych ludzi przez panstwo tak,Marks nie.A czy mozna to robic bez Marksa udowodnil np.Adenauer w RFN albo inne liczne panstwa zachodnie,skandynawskie.PiS tak naprawde nic nie wymyslil sam-500 plus to kopia niemieckiego Kindergeld,obnizka emerytur to chwyt z Francji,mieszkania na wynajem to znow kopia z RFN-Komunale Wohnung Bau,system sadowniczy-tez kopia z RFN,tylko te zasilki dla najbiedniejszych emerytow przed Bozym Narodzeniem to jakis pomysl autorski.Lewica sie spoznila na pociag pt.pomoc dla ludzi w kapitalistycznej Polsce.Ten pociag odjechal w jesieni 2015 i mial napis-polityka spoleczna PiS.Pociag moze jechac pod flaga PiS bardzo dlugo,bo ludzie zwykli beda na PiS glosowac.Po co im nowa lewica-programy spoleczne juz maja od PiS.I to sprawdzone,bo 500 zl na koncie co miesiac jest,a np.SLD obiecywala duzo,a ladowala do wlasnych kieszeni.Pamietamy jeszcze glownego lewicowca,walczacego o prawa dla biednego ludu,pana mec.Kalisza w jego nowym Jaguarze,to bylo sliczne,nic dodac nic ujac.Razem to odswiezony Marks,OPZZ to zajezdza jeszcze zapachem stanu wojennego,SLD to zapach PZPR-troche stare i zle pachnace propozycje.Jako przelom,nowe horyzonty,jutrzenka to te propozycje raczej z zakurzonego antykwariatu PRL,gdzie stoja w paczkach dziela Lenina.
 • ~pq
  (2017-08-13 17:28)
  to jak ,a co z ustaleniami okraglego stolu ,to my resortowe dzieci co zrobimy .
 • ~krzysztof
  (2017-08-13 17:36)
  TU NIE CHODZI O LEWACTWO, ALE O NOWY MODEL PAŃSTWA, NADCHODZĄ ZMIANY I TO SZYBCIEJ NIŻ MYŚLAŁEM, ROLA PISU ,PO I KOŚCIOŁA BĘDZIE SŁABNĄĆ. NIE MOŻE TAK BYĆ, ŻE METR MIESZKANIA KOSZTUJE 6 TYŚ ZŁ.,A PŁACA 2 TYŚ
 • ~Wnikliwy obserwator
  (2017-08-13 18:27)
  Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze Ubeckich Emerytów i to cała nowość.
 • ~pp
  (2017-08-13 18:30)
  Jakiś bełkot...
 • ~kiedy ewolucja podrasuje IQ suwerena ?
  (2017-08-13 18:34)
  nowy ruch bo stary został przymusowo sprywatyzowany aby obywatel prywatny miał swój kiosk. przyjdą nowi głodni milionów i zacznie się nowa grabież aż któregoś dnia Polska znów zniknie z map. brawo solidarni szeryfowie i spora część zadurzonego w bolkach suwerena. dzięki wam jestem dziś niewolnikiem chamem, mięsem armatnim, zabawką korpobandziorów i kapitalistycznych gangsterów.
 • ~katrin
  (2017-08-13 19:22)
  żenada,.....usuwam Was z zakładek. bezpowrotnie
 • ~Edi
  (2017-08-14 12:06)
  Potrzeba znależć koniecznie Narutowicza , bo Niewiadomskich napewno PiS wychował kilku!
 • ~Prawo?
  (2017-08-14 19:40)
  Temu knotowi patronuje Dziennik Gazeta Prawna,to jest dowód,że poziom dziennikarski redakcji,jest już na poziomie prawicowych gadzinówek./gazeta niepolska,gazeta niepolska codziennie,do rzeczy,i inn/.A tak od strony moralnej i empartii,jakiemu złu dziennikarze DGP słuzą/.
 • ~T
  (2017-12-29 22:29)
  Prymitywny naród i ospały. Ktoś musi zacząć strzelać. Wtedy wybuchnie powstanie, a potem będą nowe pomniki obojętne czyje.

Może zainteresować Cię też: