Dziennik.plPolityka

Wtorek, 29 maja 2012

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Palikot napisze ustawę o prawie do śmierci

2009-03-04 | Ostatnia aktualizacja: 21:33 | Komentarze: 0 | skomentuj
Palikot chce ustawy o prawie do śmierci

Palikot chce ustawy o prawie do śmierci Fot. Wojciech Jargilo / Inne

"Złożę, i pewnie Kazimierz Kutz to poprze, projekt ustawy o prawie do śmierci. O prawie człowieka do eutanazji" - mówi Janusz Palikot. Poseł PO twierdzi, że poruszyła go opisana w DZIENNIKU historia matki, która po 24 latach opieki nad sparaliżowanym synem walczy dla niego o eutanazję.

Pogoda

POLSKA

Wtorek 2012-05-29

temp. min 4°C max. 24°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

"Jest w Polsce matka, może niejedyna, która chce zabić syna. Barbara Jackiewicz. Przez dwadzieścia cztery lata codziennie zajmuje się swoim dzieckiem, czterdziestoletnim dziś mężczyzną, który nie ma żadnego życia psychicznego, a jedynie życie biologiczne" - pisze Janusz Palikot na swoim blogu ma platformie onet.pl.

Tym razem opisuje poniedziałkowy program "Teraz My", w którym o eutanazji rozmawiali matka sparaliżowanego mężczyzny i poseł PO Jarosław Gowin, przeciwnik prawa do śmierci. Jej sprawę jako pierwszy opisał w ubiegłym tygodniu DZIENNIK.

>>>Matka chce eutanazji dla swojego syna

"I zadaję sobie pytanie: co mogą poradzić różne systemy i różne wiary wobec świadectwa kogoś, kto przez dziesiątki lat codziennie wygrywa z własną, ludzką słabością!?" - pisze Palikot i dodaje: "Chrystus objawił się współczesnemu sobie światu w wieku trzydziestu trzech lat. I po roku umarł. Można by powiedzieć: jak szybko zrezygnował! Być krzyżowanym nie raz jeden, ale tysiące razy! Umierać każdego dnia przez dwadzieścia cztery lata! Nie zadowolić się spektakularnym, jednym zgonem, przez który przechodzi się do historii, ale po cichu, po wielkiemu cichu umierać co godzinę! Oto jest wyzwanie! Patrząc na Gowina w programie "Teraz My" myślałem o pełnych frazesu przywódcach kościoła - inkwizytorach, którzy przez lata, przez setki lat skazywali na śmierć i ból innych ludzi, w imię wiary lub w imię niezrozumiałych zasad.

Palikot kończy: "Jestem małym, zwykłym człowiekiem i jestem po stronie matki, która z wielkiej miłości, chcąc ulżyć cierpieniom, pragnie sama dać zastrzyk śmierci swojemu ukochanemu synowi. Jestem po stronie tej matki - a nie po stronie Boga. Szczególnie zaś nie jestem po stronie bezdusznego Boga Jarosława Gowina. Dlatego, wbrew zaklęciom Marka Jurka, chcę abyśmy o tym krzyczeli. Dlatego złożę, i pewnie Kazimierz Kutz to poprze, projekt ustawy o prawie do śmierci. O prawie człowieka do eutanazji".

Kutz i Jurek dyskutowali o przypadku syna Barbary Jackiewicz wczoraj w TVN 24. ________________

W DZIENNIKU toczy się debata na temat prawa regulującego kwestie związane z eutanazją:

>>> Porozmawiajmy o godnej śmierci – pisała Renata Kim

>>> Nie chcę rozmawiać o eutanazji – odpowiedział Kim Piotr Zaremba

TOKU
Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Polityczne

    «