"Generał mówi, że może nie docierają do zwierzchników sił zbrojnych odpowiednie informacje (o potrzebach armii - red.). Ale to przecież zależy także od niego" - powiedziała Julia Pitera w TVN24. I dodała, że Waldemar Skrzypczak wykorzystuje śmierć żołnierza.

>>> Przeczytaj wywiad z gen. Waldemarem Skrzypczakiem

W odpowiedzi Dowódca Wojsk Lądowych powiedział, że Julia Pitera obraża żołnierzy. "To nie atak na polityków, mam prawo do emocji nad trumną mojego żołnierza. Chodzi o to, żeby armię dostrzec i armii pomóc" - powiedział Skrzypczak w TVN24.

W wywiadzie dla DZIENNIKA gen. Waldemar Skrzypczak w wyjątkowo ostrych słowach skrytykował urzędników MON i Sztabu Generalnego za to, że nie dostraczają żołnierzom walczącym w Afganistanie odpowiedniego sprzętu.

>>> Sikorski: Nie wycofamy się z Afganistanu

"To my, generałowie, jesteśmy odpowiedzialni za to, czy żołnierze mają wyposażenie potrzebne na wojnę. My prosimy o broń, ale wszystko tonie w procedurach biurokratycznych. Decydują urzędnicy wojskowi, którzy front widzieli w filmie "9 kompania". My jesteśmy stawiani pod pręgierzem przez przełożonych, którzy słuchają doradców mających mgliste pojęcie o szkoleniu i tkwią w schematach z lat 70. i 80." - powiedział gen. Skrzypczak.