Aleksander Kwaśniewski szykuje się na spotkanie z Januszem Palikotem. Obaj politycy będą rozmawiać w czwartek. O czym? Według byłego prezydenta o sytuacji polskiej lewicy. Ale jak już wcześniej przyznał Kwaśniewski, chciałby wraz z politykami Ruchu Palikota budować nową centrolewicową formację, która miałaby stanowić alternatywę dla Platformy Obywatelskiej. Wszystko okaże się w maju, na organizowanym przez Janusza Palikota środowisk lewicowych.

Jak przyznał Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota, na kongres zgodził się przyjechać szef Parlamentu Europejskiego, socjalista Martin Schulz. Jednocześnie zaznaczył, że jest to o tyle pewne, o ile Martin Schulz był w stanie określić swój kalendarz na tak odległy czas.

A więc z niewielkim znakiem zapytania - dodał poseł RP.

Czwartkowe spotkanie Kwaśniewski-Palikot w Warszawie odbędzie się z inicjatywy byłego prezydenta. - Oczywiście tematyka łatwa do przewidzenia, czyli formowanie nowej lewicy, sytuacja polityczna w kraju, zbliżające się właśnie duże reformy, czyli między innymi reforma emerytalna - wyliczał poseł Ruchu.

Sam Kwaśniewski potwierdził, że rzeczywiście w tym tygodniu spotka się z Palikotem, a rozmowa będzie dotyczyła między innymi sytuacji polskiej lewicy.

Będzie to już kolejne spotkanie Kwaśniewskiego z Palikotem. Były prezydent deklarował w grudniu, po rozmowie z przedstawicielami RP, że chce brać udział w tworzeniu koalicji centrolewicowej, która byłaby alternatywą dla Platformy Obywatelskiej.

W piątek Kwaśniewski organizuje natomiast debatę na temat raportu o sytuacji Polski i Europy za 20 lat, przygotowanego przez senatora Włodzimierza Cimoszewicza i byłego posła SLD Roberta Smolenia.

Kwaśniewski zapewnia, że piątkowe spotkanie nie jest związane z żadnym budowaniem partii. Dodał, że zaproszeni są na nie przedstawiciele środowisk centro-lewicowych.