Mastalerek pisze na swoim blogu,że 6 czerwca 2010 roku w wypadku samochodowym w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska zginął profesor Marek Dulinicz, szef grupy archeologicznej.

Kilka dni wcześniej w Moskwie na sepsę zmarł Krzysztof Knyż - operator, który pracował z Wiktorem Baterem. To ten dziennikarz już pierwszego dnia podał właściwą godzinę katastrofy TU-154M.

W łazience ośrodka wczasowego w Indiach znaleziono martwego Dariusza Szpinetę, zawodowego pilota i instruktora pilotażu.

Szpineta podważał twierdzenia Rosjan co do statusu lotu, wskazując, że lot TU-154M był lotem wojskowym - pisze poseł PiS

Mastalerek wspomina także o innym nazwisku - o twórcy GROM gen. Sławomirze Petelickim.

Generał ostro krytykował ustalenia tzw. komisji Millera. Krytykował też Donalda Tuska, że nie zwrócił się o do NATO o pomoc przy zbadaniu katastrofy. To wreszcie twórca GROM ujawnił treść sms-a, którego dostał od polityka Platformy. 10 kwietnia 2010 dostawali go posłowie PO, którzy wypowiadali się w mediach o katastrofie smoleńskiej: "Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił" - czytamy na blogu posła PiS.