Najważniejszym celem PO jest stworzenie nowego programu na pozostałe dwa lata rządów. Jeśli zaś chodzi o zadanie PO dla Polski, to partia musi dać obywatelom gwarancje stabilności i bezpieczeństwa - mówił w "Faktach po Faktach" pierwszy przewodniczący partii, Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem, pierwszym krokiem w tym kierunku powinien być jasny sygnał od władz PO, że w partii nie ma żadnej wojny między frakcjami, a spory między politykami zakończyły się po kampanii wyborczej.

Jeśli partia decyduje się na wybór szefa przy otwartej kurtynie, to nic dziwnego, ze obywatele widzieli twardą i ostrą walkę. Gowin chciał dotrzeć do wszystkich członków partii, a jeśli nie jest się faworytem wyborów, to trzeba wykorzystać wszystkie możliwości - tłumaczył Schetyna. Uznał jednak, że z obu stron padło wiele niepotrzebnych słów. 

Jednocześnie jednak Schetyna powtarza Gowinowi to, co powiedział mu premier - jeśli w głosowaniu o OFE, Gowin podniesie rękę przeciw rządowym propozycjom, to będzie to jego koniec w Platformie.