Jak podaje Tok Fm Janusz Palikot ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego na piśmie z własnoręcznym podpisem. Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych Kaczyńskiego przez Palikota.

Przepraszam Pana Jarosława Kaczyńskiego za bezprawne naruszenie jego dóbr osobistych podczas wywiadu opublikowanego na onet.pl w dniu 14 września 2010 roku. Oświadczam, iż moje stwierdzenie o psychopatycznych skłonnościach Jarosława Kaczyńskiego jest nieprawdziwe, a porównanie do Hitlera i Stalina - nieuzasadnione. Przepraszam, że naruszyłem dobre imię i godność osobistą Pana Jarosława Kaczyńskiego. Janusz Palikot.

Takie oświadczenie ma wisieć na stronie głównej portalu internetowego przez trzy dni. Pismo z przeprosinami o podobnej treści otrzyma też Jarosław Kaczyński.

Proces dotyczył wypowiedzi Janusza Palikota w różnych mediach, m.in. w programie Szymona Majewskiego w TVN. Satyryk został nawet wezwany na świadka, bo to w jego programie Palikot porównał Jarosława Kaczyńskiego do wilka. CZYTAJ WIĘCEJ

Za te słowa Palikot jednak przepraszać nie musi, bo program "Szymon Majewski Show" miał charakter satyryczny.