Marszałek Senatu ostrzega koalicjanta Platformy Obywatelskiej: w sprawie szefa MSW PSL stąpa po kruchym lodzie. Bogdan Borusewicz pytany był w radiowej Jedynce o oczekiwania ludowców, by premier przejął od ministra spraw wewnętrznych nadzór nad służbami specjalnymi.

Od tego prezes PSL Janusz Piechociński uzależnia postawę swojego klubu w środowym głosowaniu nad wotum nieufności wobec ministra Bartłomieja Sienkiewicza.
Marszałek zaznaczył, że odpowiedź na żądania ludowców leży w gestii premiera, ale PSL postępuje niebezpiecznie stawiając w tej chwili takie warunki i robiąc to publicznie.

W obliczu zapowiedzi ujawnienia kolejnych nagrań przez Wprost Bogdan Borusewicz zachowuje spokój. Marszałek jest przekonany, że służbom uda się tę sprawę wyjaśnić. Ustalono, kto nagrywał, pytanie w jakim celu - mówił marszałek. Jeden z dziennikarzy tygodnika Wprost wczoraj wieczorem we wpisie na Twitterze poinformował o nowych nagraniach. Michał Majewski napisał że taśmymocne i nie kelnerów.

Z kolei, zwykle dobrze poinformowana jeśli chodzi o ABW i prokuraturę, "Gazeta Wyborcza" pisze, że służby mają jedynie nagrania uzyskane wcześniej we Wprost. Tylko na podstawie notatek sporządzonych przez jednego z podejrzanych w sprawie, kelnera Łukasza N. prokuratorzy oceniają, że nagrano kilkadziesiąt osób.