Czaputowicz odpowiada KE: Jesteśmy gotowi do obrony naszego stanowiska

Jesteśmy gotowi do obrony naszego stanowiska - oświadczył w środę szef MSZ Jacek Czaputowicz. Odniósł się w ten sposób do decyzji KE, która wszczęła wobec Polski kolejny etap w ramach procedury ochrony praworządności. Powtórzył, że Polska ma prawo do przeprowadzania reform.

wróć do artykułu
  • ~Jolanta
    (2018-06-13 18:52)
    Módlmy się o zdrowe nogi tego pana...
  • ~Apropos
    (2018-06-13 18:55)
    Pozdrawiam cenzora,pewno z PO.
  • ~Jaro
    (2018-06-13 18:55)
    Bój się Boga Czaputowicz. Weź aspirynę, czy cóś.
  • ~Repetytor.
    (2018-06-13 18:58)
    Ty durny bęcwale nie nie masz czego bronić. Spadaj do Rosji.
  • ~oj
    (2018-06-13 19:09)
    Jesteśmy gotowi do obrony naszego stanowiska, powiedział bandzior trzymając pistolet przyłożony do głowy ofiary.
  • ~Temida
    (2018-06-13 19:12)
    SEN NOCY LETNIEJ/WRZĄCEJ ? Prezes SN Gersdorf (konstytucja) powołana jest do 2020 r. - bez dodatkowej prośby do wybranego w 2015 r. prezydenta. Sejm od listopada 2015 r. w trybie "ŁAPANIA PCHEŁ", nocami procedował w trybie przyspieszonym wiele ustaw niezgodnych z konstytucją! Inne ważne ustawy nie są w ogóle procedowane np. autorstwa OPOZYCJI!!!! Do 40 dniowego protestu niepełnosprawnych w sejmie od 18 kwietnia br. wicepremier B.Szydło nie zainteresowała się PROBLEMEM,..bo spływała Dunajcem i... ? Władze PiS, m.in. rękoma "wyciągniętymi" przez ministra Ziobro dokonały "hybrydowej aneksji Władzy sądowniczej,. Niezawisłe sądy zostały opanowane przez ministra i generalnego prokuratora, KRS został UPOLITYCZNIONY, a SN ma być "wyrzucony NA BRUK" z powodu durnego zapisu dotyczącego wieku ?!! PARANOJA sięgająca DNA bezprawia. Niedawno opublikowane orzeczenie TK po 818 dni OPÓŹNIENIA dot. niewypełnienia niezwłocznego obowiązku publikacji przez KPRM - premier B.Szydło (B.Kempę) obecnie mają kuriozalny dopisek, że nie mają znaczenia prawnego, a... historyczny, czy histeryczny -p PYTAM ?! CHYBA projektodawca P. AZT i s-ka ustawodawca sam siebie tu określił, że jest BEZ ŻADNEGO TRYBU I BEZ ZNACZENIA?!
  • ~jen
    (2018-06-13 19:54)
    Paskud wracajcie do swoich nor, z d r a d z i e c k i e nasienie.
  • ~krysiak
    (2018-06-13 19:55)
    Nie ma lepszego sposobu aby zaszkodzić dobrej sprawie: to fanatyczna obrona wbrew wszystkim, wbrew logice.
  • ~Fryc
    (2018-06-13 20:06)
    Panie Czaputowicz: Polska ma prawo używać balonów na zakupy w Biedronce. Polska ma prawo byc reprezentowaną przez ludzi, którzy uznają współczesne normy zachowań wynikające z wiedzy i doświadczenia pokoleń. Natomiast jeżeli prawo zamienia się na bezprawie to obowiązkiem obywatela jest stawić opór. Dlaczego jako człowiek wykształcony nie stawia pan oporu? apanaże blokują panu obie półkule?
  • ~Ojczulek Matwiej Płatow
    (2018-06-13 20:15)
    Ps: Mam pytanie: Wiek emerytalny dla Kobiet 60 lat ,Mężczyzn 65 lat. Sejm uznał że Sędziów ,Prokuratorów ,itp obowiązuję wiek 65 lat. współczuję Kobietom bo wydłużono Im wiek Emerytalny o 5 lat.Ja rozumiem ,że CIĘŻKO Koryto porzucić ,ale 3 Lipca kończy się Eldorado,i Władza jest Władzą,a Państwo to Państwo ,,nie kamieni kupa". Zawsze prawda jest ciężka do przyjęcia
  • ~demokracja kartoflana
    (2018-06-13 20:23)
    adi też tylko demokratycznie reformowal Niemcy....
  • ~Isk
    (2018-06-13 20:43)
    Demokracja elity przez 28 lat rozumiały ją po swojemu porażka i stracony czas tej zielonej wyspy
  • ~ferdynad 1
    (2018-06-13 20:54)
    Dlaczego w takich chwilach ministrem jest mięczak? Kaczyński nie masz już ludzi z jajami?
  • ~i tylko tyle
    (2018-06-13 21:08)
    Olać ciepłym moczem Timmermansa i postawić przed trybunałem stanu szmalcownika Lewandowskiego !
  • ~już dość szmalcownictwa
    (2018-06-13 21:11)
    Tych goni z PO wygonić z Polski !
  • ~nu proszem
    (2018-06-13 21:12)
    coś mnie swędziw kroku, Panie Timmermans proszę mnie POskrobać !
  • ~Tadeusz-katolik
    (2018-06-13 21:19)
    jestem Europejczykiem i domagam sie aby unia broniła moje prawa . Po to im płace . A Pis chce mi to zabrać . Jakie ma on poparcie ?Tylko przez przypadek ma większość ponieważ Milerowi chciało sie założyć koalicje
  • ~wernyhora
    (2018-06-13 22:19)
    Polacy nieustannie pokazuja, ze zupelnie nie nadaja sie do Unii Europejskiej, bo nie rozumieja co to sa zasady, na ktore sami sie zgodzili. Dzis Polska dostanie duzo mniej pieniedzy, za kilka lat zostanie usunieta z Unii.
  • ~janek z hamburga
    (2018-06-13 22:21)
    Czy PiS zdradzi ? to jest jawny spor pomiedzy Polska a Niemcami, gdzie Merkel oficjalnie potajemnie zrzekla sie wyzosci prawa niemieckiego nad prawem europejskim i wiele uprawnien parlamentu oddala w rece rumunow, bulgarow , litwinow w PE. Tak wiec w Niemczech powstal niesamowity chaos prawny prowadzacy do zalamania sie procedur panstwa prawa - w zakresie prawa azylowego, prawa opieki socjalnej i zaufania obywateli w funkcjonowania demokratycznego panstwa. Zlamanie prawa w Niemczech doprowadzilo do niesamowitych zbrodni popelnionych przez osoby , ktore w swietle prawa kazdego panstwa -nigdy nie powinny dotknac stopa europy. Chaos prawny wprowadzany w Niemczech pomalu przerzuca sie na inne kraje poprzez dyktature berlinska dzielac puste pieniadze z brukseli. Ten sowiecki bankrut chce poprostu wykupic suwerennosci innych panstw, ale niestety wiele krajow wypowiedzialo im niemiecki dyktat - brexit, wlochy, slowenia , wegry, malta, a obecna polityka USA potwierdza, ze sowiecki twor UE dziala na szkode amerykanskiego narodu, dlatego jego upadek bliski.
  • ~prawnik miedzynarodowy
    (2018-06-13 22:52)
    Unia nie jest zadnym panstwem, o ile nie ma panstwowosci, dokumentu zalozycielskiego panstwa lub Konstytucji - nie jest obiektem prawnym ustalajacym zasady wspolzycia w panstwie, czyli organem ustalajacym porzadek prawny. Unia jest samozwancza nadubudowa polityczna i niewybieralnym molochem administracyjynm , ktory dzisiaj dziala bezprawnie wbrew prawu miedzynarodowemu, ktory w ONZ okresla zasady podmiotu panstowowosci, regulacji granic, prawnego statutu do ratyfikowania porozumien miedzynarodowych. Takich uprawnien nie ma ani Tusk, ani Juncker, ani ten lysy holender. Unia jest luznym zwiazkiem gospodarczym, bez miedzynarodowej rekojmi do tworzenia jakiegokolwiek prawa, poza umowami gospodarczymi. Dlatego tez USA nie uzaja istnienia UE, poza aspektem gospodarczym.

Może zainteresować Cię też: