Zaostrza się spór Polski z Brukselą. "Będziemy trochę jak Orbán, nieznośni"

Zaostrza się spór Polski z Brukselą. Jak dowiedział się DGP, PiS planuje blokowanie ważnych decyzji, aby wymusić na Komisji ustępstwa

wróć do artykułu
  • ~Zorro
    (2018-06-15 22:38)
    Tak trzeba. Pokonać lweactwo można tylko ich własnymi metodami,
  • ~da68
    (2018-06-14 16:05)
    Nie ma o czym mowic. Nasz rzad dobrze wiedzial co go czy rowniez i nas czeka za lamanie praworzadnosci w Polsce. Skad to oburzenie? Czy tu ktos probuje z nas glupkow robic?
  • ~timer gaz
    (2018-06-14 16:04)
    W zachodniej cywilizacji mozna miec ptaszka i cipke w jednej osobie...czyz nie wspaniale?
  • ~Na świecie
    (2018-06-14 14:28)
    SYRIA 1.) -Syryjska armia wzmacnia obronę powietrzną kraju w pobliżu okupowany przez Izrael Wzgórzami Golan, oświadczył irański dowódca tego odcinka obrony. 2.) -Dodatkowe mechanizmy obronne zostaną wdrożone w najbliższych dniach. Stacjonowanie rosyjskiej broni "Pantsir S1" ma na celu "odnowić, wzmocnić i unowocześnić już istniejące stare systemy obrony powietrznej". 3.) -W ostatnich tygodniach wielostronne działania bojowe w Syrii przeniosły się na południowy zachód kraju (w pobliże granicy z Izraelem), powodując zwiększone zagrożenie atakami z jego strony. 4.) -W tym rejonie rząd syryjski przygotowuje ofensywę przeciwko grupom terrorystycznym operującym na granicy z Izraelem i Jordanią, przygotowania do niej są już praktycznie zakończone a terroryści będą musieli zaakceptować rządy prawa lub odejdą - podejście stosowane z sukcesem przez Syrię do odzyskiwaniu innych obszarów kraju. 5.) -Siły rebeliantów w południowo-zachodniej Syrii bagatelizują perspektywe ofensywy rządowej w tym regionie, mówiąc, że Stany Zjednoczone, Izrael i Jordania są zobowiązane do ich obrony. ---------> IRAK 1.) - Al-Sadr i Amiri zamierzają rozpocząć rozmowy nad składem nowego rządu. 2.) -Po ogłoszeniu sojuszu dwóch politycznych bloków, Iracki nacjonalistyczny duchowny Moqtada al-Sadr i wspierany przez Iran szef milicji Hadi al-Amiri, spotkali się w środę, aby rozpocząć rozmowy mające na celu utworzenie nowego rządu w Bagdadzie. 3.) - Grupy Sadra i Amiri zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w majowych wyborach. 4.) Al-Sadr, który prowadził nieustępliwe kampanie przeciwko okupacji USA, Wyłonił się z nich jako nacjonalistyczny lider i opiekun ubogich. 5.) -Amiri (szeroko opisywany jako człowiek Teheranu) jest jedną z najpotężniejszych postaci politycznych w Iraku. 6.) - Irak (do tej pory bezwolny sojusznik Stanów Zjednoczonych i główny producent ropy naftowej) ma liczną (ok. 150 000), silnie uzbrojoną, milicję szyicką współpracującą z siłami państwowymi. ---------> IZRAEL 1.) - Wczoraj - w środę (13 czerwca 2018 r.) zgromadzenie ogólne ONZ potępiło Izrael za nadmierne stosowanie siły wobec protestującej Palestyńskiej ludności cywilnej i zleciło przewodniczącemu ONZ, Antonio Guterresowi, stworzenie "międzynarodowego mechanizmu ochrony" (pokojowych sił ONZ) na okupowanych terytorenach palestyńskich. 2.) - Walne Zgromadzenie przyjęło rezolucję 120 głosami za, 8 przeciw i 45 wstrzymującymi się od głosu. 3.) - Tylko 6 państw (Australia, Wyspy Marshalla, Mikronezja, Nauru, Wyspy Salomona i Togo) dołączyło do Izraela i Stanów Zjednoczonych w głosowaniu przeciwko tej razolucji 4.) - Rezolucja została przedstawiona na Zgromadzeniu Ogólnym przez Algierię, Turcję i Palestynę po tym, jak Stany Zjednoczone zawetowały podobną rezolucję w 15-osobowej Radzie Bezpieczeństwa ONZ na początku tego miesiąca. 5.) - Rezolucja wzywa do przedstawienia w ciągu 60 dni (do połowy sierpnia) raportu "w sprawie sposobów i środków służących zapewnieniu bezpieczeństwa, ochrony i dobrostanu palestyńskiej ludności cywilnej znajdującej się pod izraelską okupacją, w tym do zaleceń dotyczących międzynarodowego mechanizmu ochrony (Pokojowych Sił ONZ)".
  • ~do "kij"
    (2018-06-14 12:34)
    Przeczytaj ponownie "Moralność Pani Dulskiej" : wszystko można byle po cichu i inni się nie dowiedzieli ? To była podstawowa lektura i co już nie pamiętamy ?
  • ~Bingo
    (2018-06-14 12:21)
    I tak PiS zrobi Polsce "gębę" politycznej chuliganerii. Polski Sejm jest już na świecie synonimem bałaganu i braku wzajemnego zrozumienia. Teraz przeniosa to na forum parlamentu europejskiego. Rachunek zapłaca za to wszyscy Polacy.
  • ~jj25
    (2018-06-14 10:29)
    To teraz GŁUPOTĘ nazywa się "nieznośnością"? Ciekawa "teoria" PiSuarów? ;)
  • ~Franca Timermanca, he he
    (2018-06-14 09:48)
    Zapytajcie go dlaczego ma wciąż wypiętą d u p ę.
  • ~swen
    (2018-06-14 09:36)
    A czyż to nie finansowi oprawcy z Holandii byli największymi beneficjentami polskiej vatowskiej "luki". Boją się grzebania w temacie dlatego chcą ochrony specjalnej kasty?
  • ~prezes
    (2018-06-14 09:33)
    sytuacja jest trudna,sam nie wiem jak to dalej powinno isc.Znajac Zachod od srodka od 37 lat,jezdze do RFN od 1981 roku,znam tez stosunki w NL,mam wrazenie,ze spoleczenstwa zachodnie przestaly nas lubic i czesc z nich chetnie pozbylaby sie balastu Europy Wschodniej.Biznes widzi to inaczej,robia u nas super interesy.Politycy w UE sa tez roznego zdania,media nas bez przerwy opluwaja-wlasnie ogladalem w niemieckiej TV Weltspiegel z paskudnym programem o Polsce,fatalna,klamiliwa propaganda.Zachod na takiej propagandzie opiera swoje negatywne sady.W programie bylo naturalnie pelno Polakow opowiadajacych koszmarne bzdury i zywe klamstwa-byli to m.in.pani Roza Thun,pan Dorn,pan Walesa,jakas pani sedzia z Krakowa.Co zrobimy w UE bedzie zle-jak sie bedziemy stawiac jak Orban-zle,jak sie na cos zgodzimy to moze dla UE bedzie lepiej ale odbior owego ustepstwa w kraju bedzie zly.Na 100% nie powinnismy godzic sie na uchodzcow.Co do tych sadow nie jestem taki pewny-moze warto zgodzic sie na te kilka dodatkowych zmian,ktorych chce UE,bo inaczej stracimy spore miliardy euro,a moga tez zaczac sie glosy aby nas wywalic calkiem z UE lub zrobic tak abysmy sami sie obrazili,troche jak UK, i sami zrobili Polexit.Tu sciera sie oczywiscie masa roznych spraw-biznes bylby potwornie wsciekly,bo mu na rynkach Wyszehradu,szczegolnie duzej Polski,zalezy.Kilka panstw-Wegry,Baltyckie,nie pozwola nas o tak wywalic czy zabrac nam prawo glosu.Co do naszych praw wybuchnie w Brukseli awantura,rzad PiS sie nie ma powodu bac,bo ma ogromne poparcie,wybory w 2019 wygra na 100%.Co dalej?Bedzie raczej nerwowo,poniesiemy straty,to pewne-powodem calego nieszczescia jest oczywiscie nasza odmowa przyjecia dziesiatek tysiecy uchodzcow.To znow Niemcy sa winni naszych klopotow,to Merkel mowi,ze my mamy wielkie tereny na Mazurach i tam powinnismy budowac osrodki dla uchodzcow.Na uchodzcow nie powinnismy sie godzic nigdy!!!-nawet za cene strat finansowych i wizerunkowych.Ja widze co tu sie dzieje-codziennie lapia jakis potencjalnych terrorystow,nie dalej jak wczoraj zlapali w Koloni islamiste,ktory szykowal bron biologiczna z rycyna,ktora miala zabic setki ludzi.Podobna banda szykowala sie w paryzu do podobnego ataku.Na ulicach sa tysiace uchodzcow,ktorym raczej zle z oczu patrzy.Pracuje na wsi,do miast w RFN boje sie jezdzic.Jest fatalnie z poczuciem bezpieczenstwa,same wladze w RFN mowia,ze nad tym nie panuja.
  • ~Wilga
    (2018-06-14 08:54)
    Lewacko-lewicowi brukselscy biurokraci .A komisarz ludowy Timmermans w poniedziałek nawet wybiera się do Moskwy.
  • ~WOLNY POLITYK
    (2018-06-14 08:16)
    TEN JAJOGLOWY WIATRAK O TWARZY JUDASZA Z holenderskiego kalifatu obecnie wice glowny KLAUN Z brukselskiego cyrku myli niby MOSKWE Z WARSZAWA dzialanie celowe ale ja dostrzegam dzialanie stalinowskiej MOSKWY ale w brukselskim CYRKU KLAUNOW ktora broni polskich skorupowanych sedziow przy wtorze przestepcow w postacji europoslow z PO KTORZY znalezli azyl pod plaszczykiem tego skorupowanego we wszystkich dziedzinach CYRKU
  • ~dm1
    (2018-06-14 08:08)
    "Polska chce więcej pieniędzy" ..............W latach 2007-2013 Po ls .ka otrzymala z EU 95 mld € ( wplacila 25 mld €) . Na czysto wiec 70 mld €! W latach 2014-2020 bedzie ciut mniej - P. - olska otrzyma 106 mld € ( wplata 40 mld). Netto 66 mld €. Jeszce za malo ? WON!
  • ~pollock
    (2018-06-14 07:37)
    Należy podjąć energiczne dzialania przygotowujące kraj i społeczeństwo do OPUSZCZENIA UNII !!!! ......Unia przerodzila się bowiem w TYRANIĘ IDEOLOGICZNĄ I POLITYCZNĄ, narzędzie dominacji Niemiec nad innymi, Unia działa POZAPRAWNIE uznaniowo oraz jej władze NIE POCHODZĄ Z WYBORÓW DEMOKRATYCZNYCH
  • ~prowadzący 0-2
    (2018-06-14 07:17)
    Koledzy hejterzy z PIS-u , ustalono ,że za wpisy , macie Państwo płacone brutto , dlatego z każdego wpisu zostanie pobrana kwota 23% VAT i 18 % podatku dochodowego .Pozdrawiam
  • ~internautka 50+
    (2018-06-14 07:02)
    Ani kroku w tył!!! Trzeba rozbić te zasiedziałe elity, co zabetonowały kraj i robiły co chciały a Polak- szaraczek miał gie do powiedzenia
  • ~Kulik
    (2018-06-14 06:52)
    No, brawo, Pis bedzie teraz obcina galaz, na ktorej siedzi i reke, ktora ich karmi! No glupszych w Europie chyba nie ma!
  • ~Krzychu
    (2018-06-14 06:33)
    Czyli, Pis chce byc takim u p i e r d l i w y m pa so...zytem, ktory organizmowi, na ktorym zyje i tylko dzieki niemu, szkodzi. No, brawo, no jak tu nie byc dumnym! No , teraz bedziemy prawdziwym jelitowym tasiemcem !
  • ~Świat się śmieje
    (2018-06-14 05:34)
    Nie oddamy ani guzika!!
  • ~WIADOMOŚĆ DNIA
    (2018-06-14 04:38)
    1.) - Wczoraj - w środę (13 czerwca 2018 r.) zgromadzenie ogólne ONZ potępiło Izrael za nadmierne stosowanie siły wobec protestującej Palestyńskiej ludności cywilnej i zleciło przewodniczącemu ONZ, Antonio Guterresowi, stworzenie "międzynarodowego mechanizmu ochrony" (pokojowych sił ONZ) na okupowanych terytorenach palestyńskich. 2.) - Walne Zgromadzenie przyjęło rezolucję 120 głosami za, 8 przeciw i 45 wstrzymującymi się od głosu. 3.) - Tylko 6 państw (Australia, Wyspy Marshalla, Mikronezja, Nauru, Wyspy Salomona i Togo) dołączyło do Izraela i Stanów Zjednoczonych w głosowaniu przeciwko tej razolucji 4.) - Rezolucja została przedstawiona na Zgromadzeniu Ogólnym przez Algierię, Turcję i Palestynę po tym, jak Stany Zjednoczone zawetowały podobną rezolucję w 15-osobowej Radzie Bezpieczeństwa ONZ na początku tego miesiąca. 5.) - Rezolucja wzywa do przedstawienia w ciągu 60 dni (do połowy sierpnia) raportu "w sprawie sposobów i środków służących zapewnieniu bezpieczeństwa, ochrony i dobrostanu palestyńskiej ludności cywilnej znajdującej się pod izraelską okupacją, w tym do zaleceń dotyczących międzynarodowego mechanizmu ochrony (Pokojowych Sił ONZ)".

Może zainteresować Cię też: