OPOLE

Tu wygrywa Arkadiusz Wiśniewski. Choć miasto jest stolicą województwa, Ipsos nie przeprowadził w nim sondażu exit polls. Z badania wykonanego dla "Gazety Wyborczej" wynika jednak, że 36-letni kandydat pokonał o sześć lat młodszego Marcina Ociepę w stosunku 65 proc. do 35 proc.

RADOM

Wygląda na to, że Platforma Obywatelska zdołała odbić z rąk PiS Radom. Premier Ewa Kopacz właśnie tam wystąpiła w ostatnim dniu kampanii wyborczej, zachęcając do głosowania na Marcina Witkowskiego przekonując, że Andrzej Kosztowniak zadłużył miasto, a urzędy i instytucje miejskie zamienił na biura pośrednictwa pracy dla znajomych.

OLSZTYN

Tu szala zwycięstwa przechyla się to na jedną, to na drugą stronę. Pierwsze nieoficjalne informacje podane po przeliczeniu głosów w części komisji mówiły o sporej przewadze Czesława Małkowskiego, który odszedł ze stanowiska prezydenta w wyniku afery z molestowaniem seksualnym urzędniczek.

Potem jednak pojawiły się informacje, że walczący o pozostanie na stanowisku Piotr Grzymowicz nieznacznie wyprzedza Małkowskiego. Różnica głosów to mniej niż dwa tysiące głosów. 

SŁUPSK

Z danych z większości obwodów wynika, że Słupskiem rządził będzie 38-letni poseł Twojego Ruchu Robert Biedroń. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>

SZCZECIN

Wszystko wskazuje na to, że na fotelu prezydenta Szczecina pozostanie Piotr Krzystek. Jak podaje "Głos Szczeciński", wynik Krzystka po przeliczeniu części głosów to pona 70 procent. Rywalką obecnego prezydenta była Małgorzata Jacyna-Witt z PiS.

CZĘSTOCHOWA

Tu cieszy się już SLD. Kandydat Sojuszu, Krzysztof Matyjaszczyk, po przeliczeniu danych z ponad 100 komisji wyborczych ma 57 proc. głosów, a jego rywal Artur Warzocha - 43 proc. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", wedle sztabowców Matyjaszczyka, dane z pozostałych komisji nie zmienią już ostatecznego wyniku.

ELBLĄG

Po roku rządzenia elblążanie podziękowali prezydentowi Jerzemu Wilkowi. Polityk PiS przegrywa z popieranym przez PO Witoldem Wróblewskim kilkoma tysiącami głosów.

WŁOCŁAWEK

O ile w pierwszej turze walka była bardzo wyrównana, o tyle w II sytuacja wydaje się jasna jeszcze przed podaniem oficjalnych wyników. Nowym prezydentem miasta zostanie prawdopodobnie Marek Wojtkowski. Kandyda Platformy Obywatelskiej pokonał Andrzeja Pałuckiego w stosunku 65 proc. do 35 proc. - podaje "Gazeta Pomorska".

SIEDLCE

Wojciech Kudelski z PiS nadal prezydentem Siedlec. Według nieoficjalnych końcowych wyników głosowania, w drugiej turze uzyskał on 54,85 procent głosów. Na Andrzeja Sitnika z komitetu Bezpartyjne Siedlce zagłosowało 45,15 procent wyborców. Frekwencja w drugiej turze wyniosła 39,86%.

Wojciech Kudelski ma 66 lat. Funkcję prezydenta Siedlec pełni od 2006 roku. Wcześniej, od 1994 roku był radnym i przewodniczącym Rady Miasta. W latach 1990-1998 kierował pracami Urzędu Rejonowego w Siedlcach. Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości.