Proszę popatrzeć na ten atak na Kościół. I pokazywanie Kościoła: „jaki ten Kościół pazerny! W jakich płacach ci biskupi mieszkają!” Ja znam księży biskupów i widzę ile pokojów mają. I mógłbym mówić po nazwiskach. W jednym pokoiku, a drugi pokój ma po to, żeby przyjmować innych - usłyszeli słuchacze Radia Maryja z ust redemptorysty. 

Przecież jak ci ludzie żyją. Jak ci ludzie ciężko pracują! Po ile godzin śpią! Proszę sobie wyobrazić te różne sytuacje jakie mają. Nie zazdroszczę żadnemu biskupowi. Mamy biskupów w Polsce i chwała Panu, że mamy takich! - dodał szef Radia Maryja. Jego wypowiedzi cytuje strona "Głos Rydzyka".

Duchowny nie ominął też kwestii majątku Kościoła, który został zabrany w czasach PRL.

A teraz jak oni oddali część tylko a nie wszystko, to oni na tym zarabiają. To są ogromne pieniądze! To nie jest sto milionów co roku, to są duże miliony - mówił Rydzyk.

A co z tymi szpitalami, które zniszczyli, zabrali? Ze szkołami, z różnymi ochronkami, a dzisiaj z tego funduszu szło też i na domy dziecka i na różne ochronki i na różne hospicja, na miejsca w których są ludzie, którymi się nikt nie zajmuje. Trzeba pojechać do tych zakonów popatrzeć jak te siostry oddają swoje życie z wielką miłością - dodał.

Potem było jeszcze ostrzej.

I jeszcze ci ludzie - ja widziałem kawałek jednego programu - no to przecież z taką nienawiścią mówili, że przechodzi pojęcie. To jest wzbudzanie nienawiści: "ci pazerni księża!" i tak dalej. Kto to mówi? To są potomkowie dzieci tych, którzy to robili. Tych, którzy nie tylko zabierali te dobra, te szkoły, te ochronki, te szpitale, ale oni również zabierali dobre imię! Ile ludzi oni zabili! I ci ludzie nigdy nie byli osądzeni. Ja nie mówię, żeby być przeciwko komuś - oczywiście, że modlę się, „przebacz im Panie” , ale ludzie, zastanówcie się! Wy jesteście też na tej ziemi. W Polsce trzeba dialogu, Polskę trzeba podnieść! - apelował redemptorysta.