Żona Papały: Wiem, kogo widziałam w dniu zabójstwa

| Aktualizacja:
X

Prokuratura chce 15 lat więzienia dla Ryszarda Boguckiego i ośmiu dla Andrzeja Z. pseudonim "Słowik". Są oni oskarżeni o nakłanianie do zabójstwa w 1998 roku Komendanta Głównego Policji, generała Marka Papały.

Dziś w warszawskim sądzie okręgowym wdowa po Marku Papale podczas mów końcowych mówiła, że jej męża wystawiono na śmierć. Powtórzyła, że na miejscu zbrodni widziała Ryszarda Boguckiego. Nie pomogą tu żadne zaklęcia pań i panów mecenasów. Ja wiem, proszę sądu, kogo widziałam w dniu zabójstwa. Tą osobą był Ryszard Bogucki.

Małgorzata Papała apelowała w imieniu swoim i córki o sprawiedliwy wyrok po 15 latach. Jak mówiła, na sprawiedliwość czekają zbyt długo. Jest zbrodnia, musi być kara.

Mowy obrońców będą kontynuowane w środę, wyrok zapadnie prawdopodobnie w piątek. 

25 czerwca 1998 roku, generał Marek Papała, został zastrzelony przed swoim domem w Warszawie. Miał 39 lat. Dochodzenie prowadziła najpierw Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, a od 2009 roku - także w Łodzi. Według stołecznej prokuratury, zabójcy Papały kierowali się "motywem finansowym". 

Zdaniem łódzkiej prokuratury, policjant zginął przypadkowo, podczas próby kradzieży jego samochodu przez warszawski gang Patyka. Wyrok warszawskiego sądu będzie miał znaczenie dla śledztwa prowadzonego przez łódzką prokuraturę.

Udostępnij na Facebooku
  • ~observ
   2013-07-22 18:38
   a co z Millerem ? Podobno zadeptywał ślady na miejscu zbrodni ?
  • ~kajot551
   2013-07-22 18:28
   PRopozycje zlecenie 100 tysiecy za morderstwo Papaly,samochod wart 5 tys. zl Mafia ma sie dobrze gdy RUDY TUSK na CZELE BANDY .
  • ~Polak z Norwegii
   2013-07-22 18:01
   Pytanko:
   Ile dostanie Czerwony Robal = Leszek Miller do "odklepania"?, przeciez tez jest zamieszany w to MORDERSTWO.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.