Żona Papały: Wiem, kogo widziałam w dniu zabójstwa

2013-07-22 14:51 | Aktualizacja: 16:07
Generał Marek Papała

Generał Marek Papała / policja.pl)

Prokuratura chce 15 lat więzienia dla Ryszarda Boguckiego i ośmiu dla Andrzeja Z. pseudonim "Słowik". Są oni oskarżeni o nakłanianie do zabójstwa w 1998 roku Komendanta Głównego Policji, generała Marka Papały.



Dziś w warszawskim sądzie okręgowym wdowa po Marku Papale podczas mów końcowych mówiła, że jej męża wystawiono na śmierć. Powtórzyła, że na miejscu zbrodni widziała Ryszarda Boguckiego. Nie pomogą tu żadne zaklęcia pań i panów mecenasów. Ja wiem, proszę sądu, kogo widziałam w dniu zabójstwa. Tą osobą był Ryszard Bogucki.

Małgorzata Papała apelowała w imieniu swoim i córki o sprawiedliwy wyrok po 15 latach. Jak mówiła, na sprawiedliwość czekają zbyt długo. Jest zbrodnia, musi być kara.

Mowy obrońców będą kontynuowane w środę, wyrok zapadnie prawdopodobnie w piątek. 

25 czerwca 1998 roku, generał Marek Papała, został zastrzelony przed swoim domem w Warszawie. Miał 39 lat. Dochodzenie prowadziła najpierw Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, a od 2009 roku - także w Łodzi. Według stołecznej prokuratury, zabójcy Papały kierowali się "motywem finansowym". 

Zdaniem łódzkiej prokuratury, policjant zginął przypadkowo, podczas próby kradzieży jego samochodu przez warszawski gang Patyka. Wyrok warszawskiego sądu będzie miał znaczenie dla śledztwa prowadzonego przez łódzką prokuraturę.





Źródło: IAR
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 44
  • ~janusz2013-07-23 21:55

    Daewoo espero, to był samochód, którego warto ukraść. Zbiliby majątek. Papałę zabili, a samochód zostawili. Ciekawa interpretacja prokuratury. ŚMIECH!!!

  • ~ewa koby2013-07-23 19:32

    polcja polsko polska nie zlikfidowala mafii i palermo palermo pracuja razem z w

  • ~jura depardieu2013-07-23 13:12

    Kaczory maczali palce w zamordowaniu Leppera,agent Tomek o tym wie tylko zastosować tortury i brzydal wyśpiewa wszystko

  • ~Janusz Normalny2013-07-23 12:05

    The truteń. Nie ma większej zbrodni od antypolonizmu i lewactwa.

  • ~THE TRUTH2013-07-23 11:46

    polaki to cathole i antysemici
    nie ma wiekszej zbdroni od ANTYSEMITISM !!

  • ~zosienka2013-07-23 11:25

    Widocznie zaczął grzebać w czymś śmierdzącym i dopadł Go seryjny samoójca. Bo to Polska właśnie!

  • ~romank2013-07-23 09:39

    mamy panstwo ktore nie potrafi zlapac mordercy szefa policjantow.tusku pogramy w gale