Billboard jest odrażający, odpychający i promuje on dewiację na tle seksualnym w miejscach publicznych - oburzają się łódzcy narodowcy w oświadczeniu, które przytacza "Dziennik Łódzki".

Ostatnimi dniami na ulicach Łodzi pojawiły się billboardy, na których widnieje obrazek dwóch mężczyzn w średnim wieku w trakcie pocałunku. Dodatkowo "reklama" jest opisana tekstem: "Miłośników pasjonujących historii zapraszamy do środka". Nie wiemy, jak autor rozumiał "pasjonujące historie", czy dla niego jest to całująca się para gejów oraz co miał na myśli zapraszając odbiorcę "do środka" - dają wyraz swemu oburzeniu działacze Ruchu Narodowego.

Odpowiedzi na te nurtujące pytania na pewno dostarczyłby im podręcznik historii do gimnazjum. Ci "mężczyźni w średnim wieku w trakcie pocałunku" to przywódca ZSRR Leonid Breżniew i I sekretarz PZPR Edward Gierek. Słynne zdjęcie wykonano w 1974 roku, w trakcie powitania radzieckiego towarzysza na Dworcu Gdańskim w Warszawie. A bilbord to zachęta do odwiedzenia Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.