"Wnuki niańczyć, a nie etat blokować". Uszczęśliwiani emeryturami na siłę

| Aktualizacja:

Rząd planuje premie dla osób, które zdecydują się na dalszą pracę po osiągnięciu wieku emerytalnego. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie emeryci, którzy wcale nie marzą o zakończeniu zawodowej kariery. I seniorzy, którzy chcą zacząć ją w nowej branży.

wróć do artykułu
  • ~helena
    (2017-03-19 13:26)
    Ciekawe ,jak Tusk z PSL chciał żeby wszyscy pracowali do 67 roku życia ,to wtedy była cisza!!!! teraz emeryci mają wybór i w/g buraczanego salonu jest źle , bo to PiS zrobił???? już się przestańcie ośmieszać!!!!!!
  • ~cała prawda cała doba
    (2017-03-19 11:48)
    Pani redachtór ma racyję ! Pan profesór Bartoszewskij nawet matury nie miał a u Tuska do 90tki ciężko pracował !
  • ~dojrzały
    (2017-03-19 11:20)
    Nie stawiajcie sześćdziesięcioletniej nauczycielki za wzór osoby która jest wypychana na emeryturę. Zapytajcie w tym temacie pracownicę fizyczną - np: szwaczkę, pracownicę przeróbki węgla, magazynierkę, czy nawet sprzedawczynię w dużym sklepie. Ten co w zyciu siedzi wyłącznie za biurkiem i p..rdzi w krzesło mógłby pracować do śmierci, ale tych jest tylko część, zaś znaczna część nie może doczekać się nawet mniejszej emerytury. Kto chce pracować i jest sprawny i wydajny - niech pracuje, ale nie moze też być przyklejony do stanowiska. Jestem już starym emerytem i nie narzekam.
  • ~wyborca/sa prace, gdzie nic sie nie robi i za nic nie odpow.
    (2017-03-19 11:09)
    Czlowiek. Ktory ciezko i sumiennie pracuje, zwlaszcza w ciezkiej pracy , FIZYCZNEJ, WIELOZMIANOWEJ, czesto dojezdzajacy do pracy DALEKO, o Swicie, i Chlodzie i Sloncu i zlej pogodzie, jesli nie JEST SILNY I ZDROWY GENETYCZNIE- bedzie marzy o emeryturze , czesto bez wzgledu/POWIEDZMY TAK/ na jej wysokosc, zwlaszcza gdy jest u kresu sil. A cale te OPOWIESCI dotycza LUDZI< KTORYM JEST LEPIEJ W PRACY >>>>ANIZELI w koncu w bamboszach, cieplym kocu, z lekami i herbata ziolowa w zasiegu reki. CZESTO sa takie stanowiska, gdzie ludzie nic nie robia w pracy, a bedac w domu musieliby ruszyc siem zeby przynajmniej Rodzina nie miala klopotu, a sasiedzi nie smiali sie w klatce lub zza plota.
  • ~co to jest nauczycielka....
    (2017-03-19 11:44)
    No już pani Nowosielska bardziej głupiego przykładu nie mogła opisać !!!! NAUCZYCIELKA , dobry smak i gust oraz społeczną opinię już dawno straciła . Nauczyciele sami sobie są winni . Dobrą opinię tego zawodu sami spierniczyli !!! Pili , łajdaczyli się , a potem szli do szkoły ,, odpocząć ,, !!! Ot ich cała PRACA !!! Fakt , teraz ci młodzi odbudowują tą opinię o swoich starszych kolegach !!!
  • ~mac
    (2017-03-19 12:44)
    jeślu emerytura to suma zebranych składek na indywidualne konto to po coś takiego jak zus w przypadku obliczania emerytury procent z ostatniej pensji to miało by jeszcze jakiś sens
  • ~ryba
    (2017-03-19 11:19)
    Jest czas emerytury i należy zwolnić miejsce młodym.Potem zdziwienie ,że młodzi uciekają z kraju.Jeśli ktoś chce to proszę-można dorobić np.na umowę-zlecenie.To nie hańba.Uporczywe blokowanie stanowiska to jest nieładna rzecz.Sama odeszlam z pracy gdy nadszedł odpowiedni czas.Nawet przeszkoliłam kandydatkę na swoje stanowisko,bez jakiejś zawiści i złości i jakoś mi z tej emerytury dobrze się żyje.Nie mam wymagań.Jest czas pracy i czas odpoczynku.Na emeryturze jest wiele ciekawych zajęć.Co do ,,niańczenia,, wnuków to bzdura.Babcia to nie służąca - rodzice są od chowania-ja mogę wnuki rozpieszczać od czasu do czasu.Wykorzystuję czas ,którego przedtem nie miałam.
  • ~byla amerykanka
    (2017-03-19 17:35)
    W USA nie ma wieku emerytalnego. Uwaza sie cos takiego za dyskryminacje. Idzie sie na emeryture kiedy sie chce i kiedy ma sie na to odpowiednie srodki. Wypychanie kogos na emeryture byloby sadownie karalne.
  • ~bądźmy europejczykami
    (2017-03-19 11:45)
    POlacy PO europejsku, POwinni pracować do 70 lat, a jak który przeżyje POwinien otrzymać darmowy pawulon i PO problemie ! Głosujmy na PO, Schetyna zapewni nam darmową aborcję i w ramach odprawy emerytalnej darmową eutanazję !
  • ~PiSowski lekarz pierwszego kontaktu
    (2017-03-19 11:08)
    Wystarczy popatrzeć co wyprawia aktywny zawodowo emeryt jakim jest Kaczyński! Zdemenciały psychol który rozwala Polskę!!! Prezesie czas nałożyć ciepłe kapcie,siąść w ulubionym fotelu i zająć się kotem a z pracą dać już sobie spokój...
  • ~xyz
    (2017-03-19 13:14)
    Nie narzekajcie! Chcieliście tego - to macie!! Podziękujcie PISowi, obu Dudom i zwykłemu posłowi!!! Zamiast się cieszyć marudzicie! Przecież to zdobycz tej partii i przewodniczącego tak zwanej obecnej Solidarności!!!
  • ~wiza
    (2017-03-19 11:17)
    wszyscy powinni iść na emerytury jak mundurowi, średnio w wieku 45 lat. A potem , już na emeryturze pracować dalej , wtedy nie będzie problemów ....
  • ~cześć jej pamięci
    (2017-03-19 11:39)
    W mojej byłej Przychodni Zdrowia pracowała osiemdziesięcioletnia lekarka ! Co prawda umiała jeszcze tylko wypisywać zwolnienia lekarskie z pracy i lewe recepty, ale pacjentów jej nie brakowało ! Wystarczyło 50 zł w książeczce zdrowia i osobnik wychodził z uśmiechem zadowolony i wyleczony ! A biedna Pani Doktor nie doczekała emerytury, zmarła na stanowisku pracy !
  • ~oszukiwany
    (2017-03-19 11:24)
    Czy te głąby medialne nie potrafią tego zrozumieć,takie są prawa natury,a pismaki na zamówienie rządzących,od nowa zaczynają chocholi taniec nad emerytami.Najlepiej napiszcie ,wiek emerytalny,do gazu ,bo tego po Was się można spodziewać
  • ~emerytka za 10 lat
    (2017-03-19 22:34)
    a prawda jest taka, że mam wątpliwą przyjemność pracować już z drugą "prawie emerytką" tragedia , każdego dnia słyszę tylko jęki i stęki i te same teksy: przecież mnie nie zwolnią bo nie mogą itp. do pracy to może jeszcze chcą przychodzić ale pracować to napewno nie spychologia na każdym kroku i odsuwanie pracy na jutro a może jutro już nie trzeba będzie tego zrobić - najlepiej żeby wszyscy inni robotę zrobili a prawie emerytki od 3 lat kawkę wypiją i pogadają
  • ~fan rudego:-)
    (2017-03-19 15:16)
    Fajnie, pięknie.... i takie tam. Ja zaś nie mogę doczekać się przejścia na swoją emeryturę. Jest tylko jedno ale. Gdyby rudy nie kombinował z wiekiem emerytalnym przeszedłbym z końcem stycznia tego roku, zmuszony zostałem do oczekiwania na zasłużoną- i wypracowaną- emeryturę do października. Dzięki rudemu blokuję etat, i zrobiony zostałem w bambuko przez rudego, na brak mojej wypracowanej emerytury za okres od lutego do października. Kto zajumał tą kasę? A jeśli nikt, to jest nadwyżka? pytanie retoryczne.
  • ~róbta tak dalej
    (2017-03-19 12:56)
    Brawo, subtelna i perfidna propaganta niemiecka, wbić do łba tym głupim Polalakom, źe 500+ unieszcześliwia ich, tak jak potencjalne wyrugowanie Springera z polskiej prasy
  • ~naga prawda
    (2017-03-19 12:54)
    Opis pani Elwiry,nauczycielki nieprawdziwy,ich nie dotyczy powszechny wiek emerytalny ,10 lat temu ostanie roczniki mogły przechodzić na emeryturę w wieku 50 lat,ci ludzie,mimo,że nabyli już te prawa emerytalne ciągle pracują !! Nieliczni odeszli ! Teraz też nauczyciele mogą krócej pracować jak inni w ZUS.
  • ~EDEK
    (2017-03-19 16:26)
    Obrzydliwy artykuł, obrzydliwy komentarz. Władze z Niemiec kazały go napisać?
  • ~dziad
    (2017-03-19 13:31)
    To dlatego, że emerytura powinna być taka by można bez trudu było z niej żyć. A teraz to jest taki zasiłek za utratę pracy z powodu starości by obywatel miał czym zapłacić podatki i opłaty za to że żyje jak śmieci abonament RTV. Skazanych za przestępstwa oczywiście utrzymuje państwo i nie muszą płacić za to że żyją a emerytowi często brakuje z tej emerytury na te opłaty.

Może zainteresować Cię też: