Dziewięć zarzutów dla pracodawcy, który nie udzielił pomocy zatrudnionej w jego firmie Ukraince

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia ws. Jędrzeja C., który w styczniu tego roku miał przewieźć na przystanek pracującą u niego chorą Ukrainkę i zainscenizować jej przypadkowe znalezienie. Pracodawcy grozi trzyletnie więzienie.

wróć do artykułu
  • ~ł a p i d u c h
    (2018-02-13 16:53)
    Jaki problem? w Polsce jest tyle przychodni prywatnych, tam lekarze czekją już na pacjentów, tam znajdzie natychmastową pomoc też każdy obckrawjowiec, miłosierny pracodawca mógl odwieź chorą do prywatnej klilniki, a nie chytra sztuczką naciągać publiczną służbe zdrowia
  • ~Drań - do więzienia z nim
    (2018-02-13 16:28)
    Ten drań-pracodawca powinien siedzieć w więzieniu...przecież przy wylewie jest ważna każda sekunda. Przez tego drania pomoc została opóźniona. Ta Pani może być niepełnosprawna do końca życia. Z majątku drania sfinansować leczenie tej Pani i wypłacić jej olbrzymie odszkodowanie, zwłaszcza jak się okaże że będzie niepełnosprawną osobą. Współczuję tej Pani.
  • ~ratownik
    (2018-02-15 12:07)
    Pracodawca winien dostać medal "Sprawiedliwy wśród narodów świata", uratował żyice Ukrainki bo to był najszybszy sposób na ratunek w szpitalu, polecam.
  • ~ajax
    (2018-02-13 16:58)
    Mentalność XIX wiecznych wyzyskiwaczy powszechna w latach dzikiej transformacji rynkowej lat 90. ale widać, że u niektórych pracodawców chyba nadal to tkwi?
  • ~Oleg z Ukrainy
    (2018-02-13 16:26)
    Konsul ukrainski zbiera pieniądze?A pracodawca nie chce opłacić lieczenie kobiety za którą nie odprowadzał podatków i innych obowiązkowych opłat do budżetu państwowego w przypadku legalnego zatrudnienia? Z którą postąpił jak ****** wywążac cierpiącą osobe na ławke w parku i bezczelnie zawiadamiając o nietrzeźwej osobie?
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-02-13 16:21)
    Mam nadzieje ze ten pracodawca za to beknie.
  • ~budowniczy Jerozolimy
    (2018-02-13 16:46)
    Najwyższy czas zlkiwodować czarny rynek, wszystkich nielegalnych deportować, w Donbasie jest dużo do roboty
  • ~hal
    (2018-02-13 16:30)
    Jeżeli to prawda,to nie godzien nazywać się człowiekiem.
  • ~Miko
    (2018-02-13 16:10)
    Pracowala w polskim obozie..., bo jak inaczej nazwac takie miejsce. Nie pracodawca tylko ********
  • ~koszer
    (2018-02-13 16:47)
    Ciagle ten postpeerel z jego choroba wiecznej lewizny kombinowania z jego pomyslami na sluzbe zdrowia z ktorej moga korzystac tylko ci ubezpieczeni, ten nieludzki odhumanizowany postpeerel komornikow i pelnej odplatnosci
  • ~ł o w c a m e d i a l ny c h c h a m ó w
    (2018-02-13 16:22)
    Tytuł sp r e par o wa ł ja k i s by ły n a z i s t a albo s t a l i n o w i ec , jeszcze powinien był dodać .. u k r a i n k a u m a r ł a na ławce ...
  • ~franciszek
    (2018-02-13 16:43)
    Masz rację. Rehabilitacja i leczenie powinno być z funduszy tego lumpa pracodawcy. Mam nadzieję, że zapłaci ten pani bardzo duże odszkodowanie, kary i zapłaci zaległe składki. Szkoda kobiety jak diabli. Jak można było wozić kobietę w takim stanie i szukać miejsca na wyrzucenie jej. Jeszcze ten telefon o pijanej. Chyba nie jest człowiekiem, tak się nie traktuje nawet zwierząt.
  • ~Hajer z Makoszów
    (2018-02-13 18:52)
    Hmmm...czemu nie podano nazwy tej firmy??? Sądzę, że Klienci sami by pokazali co myślą o takim przedsiębiorcy.
  • ~Zibiyy
    (2018-02-13 17:24)
    To są właśnie polskie obozy śmierci!
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2018-02-13 18:43)
    Zachowanie "polskiego pana" może podlegać pod kodeks karny. Panie Ziobro wskazana interwencja w sprawie.
  • ~pytam
    (2018-02-13 17:25)
    czy to był Polak katolik?
  • ~Oskar
    (2018-02-13 17:01)
    Konsul honorowy Ukrainy w Poznaniu Witold Horowski napisał już w sobotę "... pracująca w jednej z podpoznańskich szanownych firm (bo ma super znanych klientów)." Nie wiem dlaczego miał zahamowania w podaniu pełnej nazwy firmy, ale żeby dziennik do dzisiaj nie ustalił, a w każdym razie nie podał pełnej nazwy tej "szanowanej" firmy?. Przecież to nie dane osobowe.
  • ~kobieta
    (2018-02-14 09:03)
    pan pracpdawca powinien zapłacić za całe leczenie tej pani plus odszkodowanie. karać i jeszcze raz karać
  • ~miotek
    (2018-02-13 20:40)
    Obraz polskiego pracodawcy wypisz wymaluj. A jak nie wywiezie na ławkę to wciąż ma kredyty do spłaty i nie ma możliwości dać ludziom zarobić.Biedny katolicki pracodawca.
  • ~hiena
    (2018-02-14 18:55)
    To nie człowiek , nikt przyzwoity takiemu właścicielowi firmy nie powinien podać ręki a ksiądz na kazaniu jeżeli go zobaczy w kościele to powinien powiedzieć mu do słuchu . Trzy lata odsiadki i zakaz kierowania firmą albo przepadek majątku .

Może zainteresować Cię też: