Prymas Polski o zachowaniu proboszcza, który przerwał mszę za zmarłego 15-latka: Absolutnie niedopuszczalne

| Aktualizacja:

Zachowanie proboszcza było absolutnie niedopuszczalne i nieodpowiedzialne - powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak, odnosząc się do sprawy proboszcza z Załubic, który podczas pogrzebu zmarłego nastolatka stwierdził, że nie powinno być mszy żałobnej, bo chłopiec nie chodził na religię.

wróć do artykułu
  • ~lemański
    (2018-02-13 16:18)
    Pan Bóg tez powinien zacną rodzinkę przeprosić, za antysemistyzm.
  • ~zimny gimbus
    (2018-02-13 16:31)
    Ja też nie znam szczegółów sprawy, ale myślę, że mnie tez Prymas powinien przeprosić.
  • ~rozjemca
    (2018-02-13 16:42)
    Prymas niech s e p u k n i e O s t a s z e w s k ą i bedzie też rozgrzeszony
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-02-13 16:59)
    Jak nie znasz sprawy belzebubie prymasie, to się nie wypowiadaj.
  • ~Romek
    (2018-02-13 17:01)
    Taki proboszcz to sk......yn.
  • ~Piotr
    (2018-02-13 17:10)
    Der dziennik znów nagina i przegina. Przecież inne media podały , ze po podaniu tej informacji obecni nie pozwolili mu dokończyć mszy która musiał dokończyć wikariusz. Oj kłamczuszki, taka manipulacja albo lepiej nauczyć się czytać ze zrozumieniem po polsku Kik
  • ~10z
    (2018-02-13 17:19)
    jak się nie chodzi do kościoła nie ma się prawa do pochówku przez księdza z mszą w kościele proszę zamówić sobie ceremonię świecką
  • ~Ela/babapl
    (2018-02-13 17:21)
    Ten proboszcz postąpił jak PIS tylko z otwartą przyłbicą. Miał odwagę a PIS nocą przemyca niewygodne ustawy.
  • ~Janina
    (2018-02-13 17:31)
    Z "Rzepy": Odwołano dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, która odmawiała ujawnienia m.in. szczegółów dotyczących wydawania środków publicznych związanych z organizacją koncertu Natalii Przybysz. W sprawę zaangażował się Instytut Ordo Iuris, który podaje, iż "Dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury przez prawie rok odmawiała ujawnienia m.in. szczegółów dotyczących wydawania środków publicznych związanych z organizacją koncertu Natalii Przybysz – piosenkarki publicznie przyznającej się do zabicia swojego nienarodzonego dziecka w jednej z zagranicznych klinik aborcyjnych. Wielu mieszkańców oburzyło organizowanie wydarzenia muzycznego ze środków publicznych". Ona nie zabiła dziecka, tylko płód, to nie to samo.
  • ~jj23
    (2018-02-13 18:01)
    A mnie to nie dziwi. Każdy facet wybierający ten "fach" jest mniej lub bardziej porąbany!
  • ~ks. K. Piotrowski
    (2018-02-13 18:30)
    w tej konkretnej, bardzo niezręcznej sytuacji należy spokojnie zapytać jak to wszystko powinno wyglądać. Otóż, to przy załatwianiu pogrzebu ksiądz powinien podjąć decyzję,czy postawa zmarłego pozwala zorganizowanie pogrzebu katolickiego, czy też nie. Skro podjął decyzję, że tak - to pogrzeb powinien sie odbyć, ale np. zrezygnować z kazania, jeżeli postawa zmarłego była w jakimś aspekcie niewłaściwa.
  • ~w bullu i beznadzieji
    (2018-02-13 18:35)
    To jeszcze patrzeć jak Pan Prymas będzie odprawiał mszę za Palikota ! Czy ktoś słyszał, żeby Rabin odprawiał POgrzeb arabowi ?
  • ~świat na głowie
    (2018-02-13 18:45)
    Rozpuszczone dzieciaki doprowadzają ludzi do szewskiej pasji a potem trzeba ich jeszcze przepraszać...
  • ~und
    (2018-02-13 18:51)
    Wczoraj był tytuł, że odmówił pochówku chociaż treść tego nie potwierdzała, dziś znowu coś innego... Gdzie ta osławiona niemiecka dokładność. Kaputt?
  • ~?
    (2018-02-13 19:07)
    No Jaruzelskiego też kilku biskupów chowało !
  • ~kartofeln z żoliborza
    (2018-02-13 19:10)
    pewnie ten chłopak nie chciał wziąć do buzi sterczącego księżowego grzechomierza
  • ~Edi
    (2018-02-13 19:29)
    On tylko wypisal sie z religii.a nie z wiary. Ksiadz nie jest bogiem i niech za boga nie osadza.
  • ~Jan
    (2018-02-13 19:41)
    Poparcie dla PiS to droga do klęski dla Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce! Ważne...
  • ~Polak Lepszego Sortu
    (2018-02-13 20:57)
    Jak mnie potrąci to też nie chcę mszy.
  • ~Brawo Księżę Proboszczu
    (2018-02-13 21:34)
    Prymasie, ile dusz przyprowadzileś do Boga? Tym sie zajmij a nie ks. proboszczem, który postąpił prawidłowo. Kto za życia wyparł się Boga, to po co mu ceremonia Mszy świetej?

Może zainteresować Cię też: