Niestety, kadłub został uszkodzony - od naprężeń przy uderzeniu o dno pękła jedna z burt. Jacht musi przejść naprawę zanim znów będzie zdolny do żeglugi. Polkom pomogły służby morskie RPA - donosi południowoafrykański portal "The Herald Online". Ratownicy odholowali "Mantrę Anię" do Port Elisabeth. Według Craiga Lambinona ze służb morskich RPA jacht minął rafę "o centymetry".

Na pokładzie "Mantry Ani" były dwie młode żeglarki - 23-letnia Marta Obiegło i 21-letnia Magdalena Makowska. Obiegło ma szansę zostać najmłodszą Polką, która opłynęła Ziemię. Jej podróż dookoła świata zaczęła się w kwietniu ubiegłego roku w Puerto la Cruz w Wenezueli. Żeglarka pokonała już większość dystansu: przepłynęła Pacyfik i Ocean Indyjski. Przed nią zostały: południowy Atlantyk i powrót do Wenezueli.

Towarzysząca w części rejsu Marcie Obiegło Magdalena Makowska ma 21 lat, jest studentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz... najmłodszą w Polsce kobietą - kapitanem żeglugi morskiej.

Obecnie jacht odholowany został do Port Elisabeth (RPA). Obiegło po dokonaniu napraw chce kontynuwać rejs i wypłynąć z RPA tak szybko, jak to będzie możliwe.

Jacht "Mantra Ania" ma 8,5 metra długości, wzmocnioną konstrukcję kadłuba, duże zbiorniki na wodę i paliwo oraz elektroniczne urządzenia umożliwiające długotrwałą żeglugę bez zawijania do portu.