Ciało Jasmine Fiore zostało upchnięte do walizki i wrzucone do kontenera w Buean Park, w stanie Kalifornia. Znaleziono je w weekend. Długo nie można było go zidentyfikować – zabójca usunął jej zęby i odciął palce. Udało się to dopiero po sprawdzeniu numeru seryjnego implantów w jej piersiach.

O morderstwo oskarżony został były mąż modelki, gwazda reality show VH1, Ryan Jenkins. Pobrali się w Las Vegas w marcu, ale ich małżeństwo zostało anulowane już w maju.

Nagrania z kamery hotelowej zarejestrowały parę meldującą się w hotelu 'L'Auberge Del Mar' niedaleko San Diego w czwartek. Następnego dnia rano hotel opuścił tylko Jenkins i miał ze sobą walizkę. Prawdopodobnie było już w niej ciało Fiore.

U.S. Marshals Service wyznaczył 25 tys. dolarów nagrody za informacje o miejscu pobytu Jenkinsa, który podobno ucieka do Kanady.

Jenkins w programie "Megan Wants a Millionaire" zapracował na pseudonim "Smooth Operator". Miał też już kryminalną przeszłość w rodzinnym mieście Calgary. Został aresztowany w 2005 roku za pobicie byłej dziewczyny. Ta zeznała, że bardzo łatwo stawał się agresywny, miewal napady złego humoru, był uzależniony od seksu i stosował przemoc. Został skazany na 15 miesiecy nadzoru kuratorskiego za napaść przez kanadyjski Ministry of Justice.