Tajemnice schronu pod Wzgórzem Kościuszki. Rusza poszukiwanie broni Wehrmachtu i depozytów niemieckich cywili

| Aktualizacja:

W poniedziałek naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozpoczną badania podziemi pod Wzgórzem Kościuszki w Jeleniej Górze. Celem jest znalezienie nieznanych dotąd podziemnych korytarzy, które mogą skrywać wiele poniemieckich artefaktów.

wróć do artykułu
  • ~Todt
    (2019-08-10 23:18)
    "zaprojektowali i zbudowali niemieccy inżynierowie." Serio? Inżynierowie niemieccy fedrowali w skale te chodniki?
  • ~Winnetou
    (2019-08-02 10:52)
    Może znajdą złoty pociąg i bursztynową komnatę?
  • ~Kazio
    (2019-07-31 21:04)
    Czy ktoś mi choć jeden kraj wymieni, tam gdzie stacjonowali rosyjscy żołnierze aby po ich opuszczeniu zostawili miejsca w nienaruszonym stanie.
  • ~gość21
    (2019-07-30 09:16)
    Izraelici już czekają !
  • ~ß809ipokl,
    (2019-07-27 09:03)
    Uwaga uwaga, gdzies czytalam, ze badania ma przeprowadzac ta sama "ekipa" z AGH, ktora nie znalazla zlotego pociagu........Moim zdaniem teraz powinno sie dac szanse innym specom.....
  • ~Krystyna.z.Agencji:-)
    (2019-07-26 22:35)
    A teraz przy ktorej drodze mam stanac? Rowniez oswiadczam, ze nie przyjmuje marek z czasow III Rzeszy i zlotych zebow.
  • ~riddick
    (2019-07-26 21:08)
    Temat w sam raz na sezon ogórkowy.Lepsze to niż zajmowanie sie polityką
  • ~jarek
    (2019-07-26 19:05)
    To już dawno zabrali sowieci. :)
  • ~aborcja solidarności
    (2019-07-26 13:44)
    Nad fotką inny cel, pod fotką inny. Jak to jest? Podobnie ze złotym pociągiem i innymi snami o perłach, diamentach i tonach złota czekających specjalnie na naszych prawicowo-komunistycznych wyzwolicieli z rąk komuny. Opium ludu.
  • ~Kretpis
    (2019-07-26 12:46)
    Pis się szykuje na kryzys i szuka skarbów gdzie się tylko da,nawet połowę złota z Anglii sprowadza 60 ton (rezerwy wojenne) będzie łatać inflację galopującą,może zatrzymają, jak te galopujące konie w Janowie Podlaskim.
  • ~prezes
    (2019-07-26 12:17)
    zycze powodzenia ale jak w 1946 roku bylo tam wojsko to raczej wszystko,co mialo wartosc zabralo wojsko lub Armia Czerwona.Jest jednak szansa,ze zapobiegliwi Niemcy tak zakamuflowali swoje skarby,ze ich wojsko nie znalazlo.W 1946 roku nie bylo zadnej aparatury do badania gruntu,skal,pustych korytarzy,itd.To jest jakas szansa-na pewno wieksza niz slynny zloty pociag,chociaz i w jego istnienie wierze w jakims tunelu na Dolnym Slasku-moze bez zlota,bo zloto i brylanty skrzetnie wywozilo w Alpy SS aby sie nim potem podzielic,Zlota i brylantow bylo na tyle malo,ze wystarczyla pewnie ciezarowka wojskowa,a nie caly pociag.Ale-why not-zabawa trwa.Trzeba tylko glosno o tym pisac w zachodniej prasie i mediach to znow zleca sie tysiace zainteresowanych i region zarobi.zasadniczo to nalezy co rok szukac nowych nazistowskich skarbow-to daje gwarancje sukcesu turystycznego.
  • ~mkk
    (2019-07-26 12:11)
    Armia Czerwona przez kilka lat miała wyłączny dostęp do takich konstrukcji, jak schrony w Jeleniej, jak zamek Książ. Oni to w latach 1945-55 już dokumentnie wyczyścili.
  • ~---------ziutek
    (2019-07-26 12:06)
    Przestancie sie zachwycac IIWS i szukac niemieckich schronow. Wezcie sie za porzadna robote! Schrony na pewno byly. Przeciez to stare , niemieckie ziemie !!!

Może zainteresować Cię też:

  • Sprawcy napadu na taksówkarza zatrzymani. Nastolatkom grozi do 12 lat więzienia [WIDEO]

  • Łóżko szpitalne

    Skandal w Rosji. Lekarzom z Archangielska nie powiedziano, że ratują ofiary skażenia po wybuchu na poligonie

  • Organizator marszu na rzecz praw mniejszosci LGBT Ksawery Olczy

    Pierwszy Marsz Równości w Radomsku. Jedna osoba zatrzymana za kradzież tęczowej flagi [WIDEO]

Zobacz więcej