Historyk: Kiszczak i Jaruzelski wiedzieli o planach porwania ks. Popiełuszki

| Aktualizacja:

Bez wątpienia Kiszczak i jego otoczenie wiedzieli o planach wobec Popiełuszki. W ramach struktury MSW porwanie nie było możliwe bez jego wiedzy. Jednak zgodnie ze starą zasadą panującą wówczas w resorcie spraw wewnętrznych w tak poważnych sprawach nikt nie pozostawiał rozkazów na piśmie. Plany te musiał też znać Jaruzelski – mówi PAP prof. Wojciech Polak, historyk z UMK w Toruniu i IPN.

wróć do artykułu
  • ~Gdańsk zawsze polski
    (2019-10-19 09:12)
    Dzięki wielkiemu strategowi PO, Grzegorzowi S. kilku komunistów jest teraz w europarlamencie. Tyle w tym temacie.
  • ~prof.Włazidupski tyż z Torunia
    (2019-10-19 12:02)
    A czy wybitny naukowiec prof. Wojciech Polak, historyk z UMK w Toruniu i IPN wie, że bitwę pod Waterloo Napoleon przegrał tylko dlatego, że jego adiutant zapomniał magazynków do kałasznikowa...? Panie naukowcu, historia opiera się na FAKTACH , a nie na domniemaniach.
  • ~Wielbiciel"rozumku" prezesa
    (2019-10-19 09:27)
    Czekam kiedy "znkomici" historycy od wklętych ogłoszą, że to Jaruzelski sam wziął ipirwał ks. popiełuszkę.Resztę już znamy ,prawda.
  • ~Geniitaliuszz
    (2019-10-19 09:24)
    A teraz ideowi potomkowie tych dwóch zbrodniarzy w sojuszu z LGBT weszli do Sejmu i Senatu.
  • ~matkaksiedza
    (2019-10-19 10:13)
    towarzysze i towarzyszki historycy. wiecie zapewne że popiełuszko nie zginął za wiarę tylko dlatego że podskakiwał. dzisiejszy reżim także wykańcza niewygodnych, choć w bardziej "ludzki" sposób. dzisiaj wystarczy zwolnienie z pracy, nasłanie kontroli skarbowej, przeszukanie cba, nękanie policją..................................
  • ~stroj supermena w pralni
    (2019-10-19 09:52)
    a ciamajda zaspal na zuliborzu i temu nie zapobiegl
  • ~Łysek z pokładu Idy
    (2019-10-19 10:07)
    I co z tego miał pan Popiełuszko, że dał władzę burżujom? Robotnikowi dogodził, czy jak?
  • ~! sekretarz
    (2019-10-19 10:28)
    Brawo panowie i panie anty Polacy czas Kiszczaka i Jaruzela zrobic świętymi komunistycznymi !!Ordery lenina maja teraz order od Grzesia Szreka !!
  • ~Marek Ww
    (2019-10-19 11:00)
    Koo rwy komusze jeszcze w Polsce są i nawet aż 15% .
  • ~Cronus
    (2019-10-19 09:30)
    No to trza ekshumowac!
  • ~Sabina
    (2019-10-19 12:44)
    Faktów brak? No to plujemy.
  • ~Lisaj
    (2019-10-19 16:18)
    Czy ktoś kto opowiada bajki może być historykiem? Może. W pisowskiej Polsce to standard.
  • ~bartek
    (2019-10-20 09:19)
    Gdy był prawdziwym kapłanem to służył by przy ołtarzu jak uczył pan Jezus a nie chwytał się za politykę i wkładał palce między młot a kowadło, a winą obarczają tych co nie żyją i nie umią się bronić i teraz w kościele nic od tych czasów się nie zmieniło księża są tacy sami tylko z większą kasą.
  • ~Don Carlos
    (2019-10-19 14:08)
    Panie, Antek M. tego nie potwierdza, a więc lipa, bo kto jak kto, ale ten gostek zawsze wie wszystko i o wszystkich - litości profesorze odkrywco, bo nawet małpki w cyrku śmieją się z tej sensacji. Jeśli wyczerpał się potencjał twórczy, to czas na zasłużony odpoczynek emerytalny.
  • ~xxxx
    (2019-10-19 15:28)
    A cóż to za nowość?. SB pracowała pod dyktando komitetów partii, w przypadku Popiełuszki pod dyktando KC. Była siłą wykonawczą partii. Przez brak dekomunizacji mamy to co mamy, czyli rzesze członków PZPR w kolejnych partiach rządzących, a zwłaszcza w PiS.
  • ~Kazkot
    (2019-10-19 14:38)
    A to sie historyk wysilil.Dodam jeszcze ze ambasador Rosji w Polsce tez wiedzial i te morderstwo zatwierdzil.Nic nie odbywalo sie bez ich zgody .kropka
  • ~Aron
    (2019-10-19 10:25)
    Szkoda ze nie zyją POLACY wybrali by do uni Europejskiej w nagrodę !!
  • ~Luccio
    (2019-10-19 17:17)
    A wy wszyscy g u w n o wiecie i nie tych oskarzacie, bo to wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina Tuska wina
  • ~Guciu
    (2019-10-19 09:18)
    Filary Polski PRL Kardynał Prymas 1000 lecia Stefan Wyszyński św. papież Jan Paweł 2 ks. prezbiter rodzin Solidarności ludzi pracy Jerzy Popiełuszko najgorzej inwigilizacja Karol Jerzy Nowak Wojtyła ...hmmm!?
  • ~kaloo
    (2019-10-19 20:08)
    Co jak co,ale histeryków etos zawsze miał dostatek.Poprzedni prezydent nawet sobie założył całe koło histeryczne,co wcale mu nie przeszkadzało na pierniczenie od rzeczy. Jego podstawowym błędem mogło być nie zaproszenie takiego tuza jak omf prof.Polak.A teraz tenże dał głos bo już dawno kogoś IPN nie wykopał z grobu.Czyli nie ma żadnego uzasadnienia dla istnienia tej hakowni i jej finansowania.Na marginesie jego pewność w omawianej materii spowodowana jest faktem iż obaj generałowie mu się tuż przed śmiercią zwierzyli.
  • Miejsce śmierci 21-latka w Koninie

    Śmiertelne postrzelenie w Koninie. "Brak dowodów na to, że 21-latek miał narkotyki"

  • Tadeusz Kościński

    Londyńska kariera nowego ministra finansów. Pracował w instytucji wykorzystywanej przez SB

  • Alaksandr Łukaszenka

    Łukaszenka: Nie kłamcie Polakom, że my tu z Rosją chcemy wysłać przeciwko wam czołgi. Po cholerę nam taki sojusz?

Zobacz więcej