Reklama
Warszawa
Reklama

Trzymali w garści miliony ludzi, ale całowali czule... Komunistyczne "usta-usta"

13 marca 2015, 09:56
Za chwilę spotkają się usta I sekretarza KPZR i I sekretarza Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności. Okazją było nadanie w 1979 r. Breżniewowi tytułu "Bohatera NRD" i orderu "Karola Marxa".
Za chwilę spotkają się usta I sekretarza KPZR i I sekretarza Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności. Okazją było nadanie w 1979 r. Breżniewowi tytułu "Bohatera NRD" i orderu "Karola Marxa". / AP / HELMUT LOHMANN
Komunistyczni dyktatorzy decydowali o losach milionów ludzi. Byli bezwzględni, ale w świetle kamer czy w blasku fleszy potrafili okazywać niezwykłą czułość. Celował w tym zwłaszcza I sekretarz KPZR Leonid Breżniew. Do historii przeszły zdjęcia jego pocałunków z przywódcą NRD Erichem Honeckerem. O czułości "Lońki" przekonał się także I sekretarz PZPR Edward Gierek, który witał radzieckiego przywódcę na Dworcu Gdańskim w Warszawie w 1974. Zobacz, jak całowali dyktatorzy zza żelaznej kurtyny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
dyktator Edward Gierek całus komunizm pocałunek Leonid Breżniew

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(46)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • bb
  2014-02-12 11:36:22
  bllleeee porzygać sie można...
  3
 • ivwan...
  2015-03-14 16:08:46
  po tej ruskiej bandzie smrut do dzisiaj wieje...
  0
 • Ali
  2014-01-17 21:41:45
  Urban z Michnikiem też pili sobie z dziobów.
  3
  pokażodpowiedzi (1)
 • a.
  2015-03-13 11:31:28
  a jak chłop całuje chłopa w rękę , to co jest?
  0
 • Wszystko dla kasy i władzy
  2014-01-28 09:41:09
  Nasze rządowe chłopki roztropki cwaniacy też pejsom z dzióbków piją i jak gile wisza u ich c.h.u.j.i.
  0
 • Homofob
  2015-01-14 19:34:20
  Laski też sobie nawzajem robili. Ale w d...y się nie piep...li, bo było to sprzeczne z marksistowsko - heglowską wykładnią rzeczywistości. Co ty na to Biedroń?
  1
 • vp
  2014-02-14 08:05:03
  Księże Oko czy te zdjęcia to może nekrofilia,może gerentofilia,a może GENDER ?
  0
 • Adler
  2015-03-17 19:26:47
  Żałosne. Do matołów którzy tu piszą, nie dociera, że całe to "Protokoły" to fałszywka carskiej Ochrany. Nota bene, pierwszą ich wersję napisał oficer francuskiego wywiadu, ale władze go olały - twierdząc, że takie bzdury nie przejdą. Rosjanie je poprawili, "puścili w lud" - i jak widać, do tej pory mają się one dobrze. A propos całowania. Komuchy się całowały, ale nie robiły sobie nawzajem laski. A Kaczor podobno Rydzykowi robi. Ostatnio dołączył do niego podobno także Duda, ale on Rydzyka podobno tylko po jajach liże.
  5
 • kontrola umyslow
  2015-03-14 22:00:16
  Medrcy Syjonu--O PRASIĘ;
  "Przejdźmy do prasy. Obciążymy ja zarówno jak i wszelkie druki podatkiem, pobieranym w markach od arkusza oraz kaucjami. Ksiązki, liczące mniej niż trzydzieści arkuszy, będą płaciły podatek zdwojony. Zaliczamy je do kategorii broszur, żeby z jednej strony zmniejszyć liczbę wydawnictw periodycznych, stanowiących najskuteczniejsza truciznę drukowana, z drugiej zaś – środek ten zmusi literatów do pisania książek tak obszernych, ze nikt ich nie będzie czytał, zwłaszcza wobec ich drożyzny.
  Nasze wydawnictwa własne, mające zwrócić ruch umysłów w kierunku przez nas wybranym, będą tanie i zyskają wielka poczytność. Podatki położą kres lichym popędom literackim, system zaś kar wytworzy zależność literatów do nas. Gdyby nawet znaleźli się chętni do pisania przeciwko nam, to jednak nie znajda wydawców, którzy by się podjęli drukowania. Przed przyjęciem do druku jakiegokolwiek dzielą, wydawca albo drukarz będzie musiał wyjednać od władz pozwolenie. W ten sposób zawczasu poznamy knowania, skierowane przeciwko nam i zanulujemy je ogłaszając wcześniej wyjaśnienia na ten temat.
  Literatura i dziennikarstwo są to dwa najwyższe czynniki wychowawcze, dlatego tez rząd nasz będzie właścicielem większości dzienników. Z centralizuje to wpływ szkodliwy prasy prywatnej, a zarazem stworzy olbrzymi wpływ na umysły. Jeżeli wydamy pozwolenie na 10 dzienników, to sami otworzymy 30 i będziemy stale utrzymywać ten stosunek. Ogól nie powinien domyślać się tego, wydawane wiec przez nas dzienniki będą z pozoru krańcowo przeciwnych kierunków i zdania, co wzbudzi do wydawnictw tych zaufanie i pociągnie do nich przeciwników naszych, nie domyślających się niczego. W ten sposób wpadną oni w nasze sidła i będą unieszkodliwieni.
   Na pierwszym planie będą stały organy o charakterze ściśle urzędowym. Te będą pilnowały zawsze naszych interesów, to tez wpływ będą posiadały bardzo nikły. Na drugim planie umieścimy pół urzędówki których zadaniem będzie nęcenie obojętnych. Trzeci plan zajmie nasza rzekoma opozycja, w której bodajby jeden z organów będzie stanowił antypody nasze. Przeciwnicy nasi będą uważali owa rzekoma opozycje za zwolenników swoich i otworzą przed nami karty.
  Dzienniki nasze będą przedstawiały, kierunki najrozmaitsze; arystokratyczny, republikański, rewolucyjny, a nawet anarchistyczny, lecz tylko dopóty, rzecz prosta, dopóki żyć będzie konstytucja. Jak bożek indyjski Wisznu, będą one posiadały sto rak, z których każda będzie wyczuwał puls jakiegoś kierunku myśli społecznej. Każdy puls zacznie bić w sposób przyspieszony, wówczas ręce te zwrócą opinie w kierunku celów naszych, bowiem osobnik podniecony traci rozsądek i łatwo poddaje się nakazom. Głupcy, którzy będą myśleli, że powtarzają zdanie dziennika reprezentującego ich obóz, powtarzać będą nasze myśli lub te, które będą dla nas pożądane. Wyobrażając sobie że krocza za organem partii swojej, będą szli za sztandarem, którym my im wywiesimy.
   Chcąc skierować odpowiednio do tego milicje gazetowa, musimy całą sprawę zorganizować że szczególna dbałością. Pod nazwa centralnego wydziału prasowego stworzymy zebrania literackie, na których agenci nasi będą niespostrzeżenie rzucali hasła i dawali sygnały. Sprzeciwiając się zawsze powierzchownie naszym poczynaniom, bez dotykania ich istoty, organy nasze będą prowadziły polemikę bezwartościowa z dziennikarzami urzędowymi jedynie w celu, aby dać nam przyczynę do wypowiedzenia się więcej szczegółowo niż to mogliśmy uskutecznić w pierwiastkowych oświadczeniach urzędowych. Rzecz prosta, iż będzie to z pożytkiem dla nas.
  Napaści na nas spowodują jeszcze i to, że poddani upewniają się do zupełnej swobody gadania, nasi zaś agenci będą mieli podstawy do twierdzenia, ze dzieńniki  występujące przeciwko nam, zajmują się czcza paplanina, bowiem nie są zdolne znaleźć istotnych przyczyn do rzeczowego obalenia treści rozporządzeń naszych.
  Podobnie niedostrzegalne dla uwagi społecznej, nie mniej jednak pewne zarządzenia, w sposób najpewniejszy skierują zaufanie w stronę naszego rządu. Dzięki zarządzeniom tym będziemy w zakresie spraw politycznych w miarę potrzeby pobudzali lub uspakajali umysły, przekonywali lub dezorientowali, przez drukowanie to prawdy, to znów kłamstw, to pewnych danych, – to znów przeczenia im, odpowiednio do tego, czy przyjęto je dobrze, czy tez źle.
   Zawsze jednak będziemy ostrożnie badali grunt, zanim uczynimy krok. będziemy odnosili nad przeciwnikami naszymi pewne zwycięstwa, bowiem, tamci nie będą rozporządzali organami prasy, w których mogliby wypowiedzieć się całkowicie, a to z powodu wymienionych wyżej zarządzeń przeciwko prasie. Kamienie probiercze, użyte przez nas w prasie trzeciej kategorii, będą w razie potrzeby energicznie umieszczone przez nasze pisma urzędowe."
  0
 • do diabla z Komunizmem
  2014-04-10 12:13:40
  Wiedzialem ze Komuchy to Geye, patrzcie jak sie umia calowac plcie jednolite ha,ha,ha.Ruskie Parchstwo zaklamane i wlasnie najwieksze Geyostwo to z Rosji wychodzi bo juz Carowie jak wszystcy Dyktatorzy Ruscy to robili to tak dalej robia.
  4
 • Adaś H.
  2015-03-13 16:07:58
  Ś.p. Lonia to był gość. Usta miał jak maliny !
  0
 • jula
  2014-01-16 10:57:13
  Uprawiali tzw. politykę miłości. Jak PO.
  0
 • papakim ir sen
  2014-01-16 20:08:05
  mafia włosko sycylijska watykanska tez ponoc całuje ale to po całunek smierci brezniewqw nie jest pierwszy co całował kler posyła pocałunki smierci na odległośc przez swoich roboli
  0
 • e.....
  2015-03-13 13:49:47
  A teraz co robią w Unii też wszyscy ze wszystkimi się całują ,co za obłuda.Czy nie wystarcza kulturalne podanie ręki,bez fałszu.Robią to co za komuny jak to komicznie wygląda .Kopacz niedawno dołączyła i już się wita całując się z/ młodymi ,tylko współczuć tym młodym/ nie znają języków.Kiedyś byliśmy zależni od Rosji teraz od Unii i USA i Izraela ciągle pod zaborami .
  0
 • ubawiony
  2014-01-16 12:06:53
  Komuniści, faszysci i inni pederaści - czyli zdegenerowane lewactwo w czystej postaci. Grodzka i Biedroń mają wzorce do nasladowania!
  0
 • ewa koby
  2014-01-16 19:58:06
  larry fink ma twoja kase za te spo calunki
  0
 • pocałunek jest niepełny
  2014-01-16 11:10:22
  Według mnie pocałunek jest niepełny, bo brak tam języczka.
  0
 • pytek
  2014-01-16 10:52:10
  A gdzie zdjęcie Tuska i Putina z "żółwikami"?
  0
 • sPISek rudego POomyleńca !!!
  2014-01-16 11:19:06
  Czekam dnia kiedy zdrajcy z PO skończą w więzieniach

  razem z kolesiami z SLD i innych Ruchów. Dopóki chodzą wolno po ulicy, dopóty nie ma mowy o budowaniu silnej i niezależnej Polski.
  ...
  0
 • Genitaliusz
  2014-01-16 13:55:31
  Teraz tak całują się pokazywani często w telewizjach mętnego nurtu dewianci.
  0
 • kontrola umyslow
  2015-03-14 21:57:04
  Znajdz i poczytaj "Protokoly medrcow Syjonu" na Necie bo i komunizm i kapitalizm to wymysly tej samej Oligarchii.O czym ja to? Poszukaj bo warto! Obecna nasza "wiedza" nadaje sie do muszli klozetowej,bowiem zyjemy w falszu i "matrixie" stworzonej dla TV i mainstreamu.
  3
 • PRECZ Z kOMUNA I KWASEM:
  2015-03-14 16:02:00
  ta banda czerwonych pdaluf i rostytutek,,nadaj ee sie na mydlo moze byc nawet t o szare,, maja na koncie tylko mordy i smrut potych czrwonych warcholach...od tego bieruta do gajowego jeden wielki smrut i obciach gdzie zajedzie zawsze cos wymodeluje jeden jego kumpel znowu sie przewrcal cignol nawet biber z rusami, i tesz sie przewracal..
  0
 • ala
  2014-01-16 17:57:13
  Prawie jak Putin z Tuskiem. Prawie.
  0
 • sfdsdf
  2021-11-28 05:12:21
  Dużo dyktatorów/przywódców się całowało.... To jest jedna z starych głupich zwyczajów... Ja walę, ale większość tutaj ludzi są jakimiś kretynami
  0
 • WAW
  2014-01-16 11:49:54
  A KURDUPEL CALUJE RYDZYKA W REKE...
  0
 • wigraszek
  2014-01-16 12:31:10
  B U Z I !!!
  0
 • podobno muchomor to kochanek
  2014-01-16 13:23:16
  kurdupla.
  0
 • obrzydliwe
  2014-01-16 13:43:15
  Protoplaści Grockiej.
  0
 • abc
  2014-01-16 14:28:32
  swołocz proklata
  0
 • tow. Kaczysław
  2014-01-16 11:17:54
  TUSK - NAJCZARNIEJSZA POSTAĆ POLITYCZNA PO 1989 R
  0
 • Ludzie Moskwy
  2014-01-16 11:17:10
  Pewnie pocałunek oznaczał,że człowiek z Moskwy nie postawi pod murem,albo nie każe rozgryźć ampułki z cyjankali, dlatego tak chętnie ich całowali.
  0
 • po lska to doopa
  2014-01-16 12:40:13
  polska jest ciemniejsza od rumuni okazuje sie ze rumuni wyprzedzili polskę
  0
 • mam pytnie
  2014-01-16 11:41:27
  Czy jak Miller spotyka Putina , to nadal go całuje i jak ? Co innego pocałunek w pierścień, a co innego w usta oczywiście.Pocałunek w usta jest naznaczeniem kogoś jako równego sobie, a pocałunek w pierścień , to pocałunek sługi.
  0
 • sam
  2014-01-16 14:11:22
  CZY tow. Grodzka z "ruchu świńskiego ryja" ma ...prostatę ;-)?
  0
 • Wiesio13 bicz na PiSmatołki
  2014-01-16 12:35:25
  re:~WAW2014-01-16 11:49

  A ZŁOTOUSTY PUTINA W D...
  0
 • Masz rację
  2014-01-16 12:50:11
  ~po lska to doopa2014-01-16 12:40
  polska jest ciemniejsza od rumuni okazuje sie ze rumuni wyprzedzili polskę


  Masz rację i ty jesteś tego dobitnym przykładem,
  0
 • Nic za darmo
  2014-01-16 13:08:56
  Nie dodam zadnego komentarza za darmo - dodajcie sobie sami !
  0
 • trzeba znać jego wartość towarową
  2014-01-16 13:25:35
  ~Nic za darmo2014-01-16 13:08
  Nie dodam zadnego komentarza za darmo - dodajcie sobie sami !


  Jak się płaci za towar , to trzeba znać jego wartość, podaj jakąś próbkę handlową, to ci powiem ile to warte, a jak nie to spadaj i to bez naszego żalu.
  0
 • PIS-da więcej
  2014-01-16 14:03:09
  Jak bym patrzył na Błaszczaka i Kaczyńskiego!!
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-01-16 11:17:25
  Tusk nie reprezentuje woli narodu tylko obcych i wrogich mocarstw tworzących tzw. "nowy światowy ład". Oni nigdy nie "oddadzą" władzy lecz prędzej jak Assad wymordują pół Polski!
  0
 • NIEZALEZNOSC
  2014-01-16 14:49:08
  POSTKOMUNISTYCZNI DYKTATORZY DECYDUJA O LOSACH MILIONOW LUDZI.SA BEZWZGLEDNI , ALE W SWIETLE KAMER CZY BLYSKU FLESZY POtrafia okazywac CZULOSC.DO HISTORII PRZECHODZA ZDDJECIA 'ZOLWIKOW' WIZYTY U RODZIN 'NIEZApoWIEDZIANE' MYSLE , ZE W NASTEPNYM ARTYKULE DZIENNIK POkazze WIECEJ TAKICH ZDJEC Z OPISEM WIELKICH ZMIAN SpoLECZNOSCIOWYCH.
  0
 • BUL PISUARA (wzruszony)
  2014-01-16 19:11:20
  Na zdjęciu rozpoznaje prezesa, ale kto jest ten drugi...Zioberko, -może Bredzinski...PISuary pomózcie...!?
  0
 • nunulek
  2015-03-13 14:18:06
  Ruskie kochały Polskę zaŻARCIE,a my Ruskich zaWZIĘCIE.
  0
 • gość
  2015-03-31 07:25:43
  Ten z lewej szkolił Wiesia13 !
  0
 • beatus
  2014-01-22 10:02:01
  t o podobnie jak pan karol wojtyla tez dzieci glaskal przytulal a bronil najgorszego pedofila zalozyciela szkol legion chrystusa to po co zwalczal komunizm przeciez podobna taktyke mial tez trzyma kosciol wgarsci miliardy ludzi
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama