Prezes UOKiK nie miała litości. Wysoka kara dla nc+

| Aktualizacja:

UOKiK zadziałał szybko. Prezes urzędu uznała, że nowa platforma cyfrowa złamała prawo. Dlatego też nc+ ma zapłacić prawie 11 milionów złotych kary, musi też mocno zmienić regulaminy.

wróć do artykułu
  • ~Tobas
    (2013-05-20 22:51)
    Bardzo dobrzez że UOKIK nałożył na nC+ taką karę. Chcieli żerować na klientach, a teraz sami stali się ofiarą. A to ile jeszcze na tym stracą to się okaże na podstawie ich oferty. Jak będzie słaba (wyższe ceny niż w starych warunkach) to na pewno jeszcze nie jeden klient od nich odejdzie.
    Teraz jest czas żeby porównać oferty konkurencji i dać nC+ do zoruzmienia że w narodzie siła i wystarczy że ludzie zaczną od nich odchodzić a dojdzie do wielkiego rozpadu nC+ :)
  • ~tomek
    (2013-04-29 22:00)
    tak naprawdę ta kara im zwisa i powiewa, bo i tak sobie to odbiją
    doskonale wiedzą , że tak naprawdę mają nikłą konkurencję, a ci wszyscy którzy piszą o przejściu do polsatu chyba nie przestudiowali ich ofert (mowa o niższych pakietach)
    tak naprawdę uważam , że cała sprawa była od początku zaprogramowana i zaakceptowana przez władze spółki nc+ (spróbujemy dowalić kosmiczne ceny- zapłacą do dodrze dla nas- nie zapłacą to sprawdzimy ile będą w stanie zapłacić , w myśl zasady "klient powinien być w miarę zadowolony ( na tyle aby nie odejsć)
    twierdzę , że gdyby to wymyślił Julian to by już dawno stał w kolejce we francuskim pośredniaku
  • ~sq
    (2013-04-29 15:22)
    I mam nadzieje że to tylko pierwsza kara… bo szykuje się kolejny dym, mianowicie… jestem abonentem ‘n’ i nie migrowałem do nc+ a teraz chciałem wziąć multiroom (zamiast turbobox który mi się po 3 latach wiesza, mediabox + dekoder w wersji 2giej do multiroom’u).. kiedyś dostał bym to bez problemu. Okazało się że teraz jestem zblokowany bo MUSZĘ przejść do NC+ by cokolwiek od nich otrzymać… paranoja! To samo gdybym chciał np.:„NC+ GO”.
    Zachęcam Wszystkich abonentów do składania kolejnych skarg do UOKiK’u

    Co ciekawe później jeszcze bardziej są pazerni bo, niezależnie od czasu zawartej umowy i typu, gdy bierze się multiroom to nie można w prosty sposób z niego zrezygnować bo, trzeba podpisać umowę na 18 lub 12 miesięcy.. chore! A co jeszcze ciekawsze to to że, po skończeniu umowy (w wersji pierwszej mooltiroom), podnoszą opłatę za jego korzystanie.. no chyba że się z nimi podpiszę cyrograf na kolejny okres (bo pamiętaj że wszystko co dostajesz od NC+ to zawsze tzw. "PROMOCJA").
    NC+ to nowa definicja braku szacunku dla klienta.
  • ~Zuzia
    (2013-04-29 14:24)
    Wysoka kara ? Obywatel Redaktor rzucił ********* aż zahuczało. Ma bowiem rację ~Wol44, że przy milionach Klientów to wychodzi po kilka złotych na łebka. Z punktu widzenia nc+ jest to niezauważalny ubytek w pozycji "zyski". Prawda jest taka, że mamy dwóch monopolistów na rynku platform cyfrowych - i możemy im skoczyć, tak jak owemu majstrowi sztuki hydraulistycznej ... .
  • ~kalkulator z PSL
    (2013-04-29 13:31)
    Na pewno platforma "N" odwoła się, bo "N" to TVN, a TVN to PO, a PO to sądownictwo i sprawę ma wygraną - ha ha ha - dobrze przekalkulowałem ?W końcu rączka rączkę myje - no nie ?
  • ~Drzazga 101
    (2013-04-29 13:11)
    "Platforma może odwołać się od decyzji prezes UOKiK do sądu"
    O Matko, my to mamy TO WSZYSTKO postawione chyba na łbie, zamiast na głowie, kuervas ! To sędzia ma wiedzieć LEPIEJ od od prezesa UOKiK, czy jakiś śmierdziel oszukuje, lepiej od jakiejś derekcji od autostrad, bo się różni partacze ODWOŁUJĄ, jak ich oferty derekcja nie przyjmie, lepiej od wójta, który zwolnił leniwego urzędasa, o rany ale te sędzie to muszą mieć łby jak baniaki, żeby jem się to wszystko pomieściło.
    Hej !+
  • ~ZŁODZIEJE MEDIALNI
    (2013-04-29 13:02)
    MAŁO !!!
    ZA KLASYCZNE ŁAJDACTWO NALEŻY ODEBRAĆ KONCESJE !!!
    nC+ to klasyka ZŁODZIEJSTWA MEDIALNEGO !!!
  • ~ncplus_oferma
    (2013-04-29 12:36)
    Czy Prezesunio ncplus będzi się tłumaczyć, że znów nikt poza nim nie zrozumiał umowy ?
  • ~Wol44
    (2013-04-29 12:35)
    Kwota kary jest śmieszna.Przy 2,7mln abonamentów wychodzi po 4zł na osobe.Operator szybko odrobi te straty.Niemniej jednak to dobry ruch UOKiK.Może wreście operatorzy zmienią swój stosunek do swoich obecnych i potencjalnych klientów.
  • ~i o to chodzilo.
    (2013-04-29 12:33)
    Na biednego nie trafilo i to nie pierwszy i nie ostatni ich przekręt.
    Zaczęli dzialać w Polsce bo w tu jest przyzwolenie rządu i wszelkich władz polskich na oszustwo ludzi i bezkarność zlodziei
    Za układ i łapowkę można załatwic wszystko nawet zabic bezkarnie człowieka.
  • ~zorba
    (2013-04-29 12:33)
    a na onecie cisza w tej sprawie - hehe
  • ~bgh
    (2013-04-29 12:32)
    I tak powinno być.
  • ~mama
    (2013-04-29 12:31)
    i bardzo im dobrze tak