Informacje o pobycie Andrzeja Turskiego w szpitalu podał nam rzecznik prasowy TVP, Jacek Rakowiecki. Prezenter zmaga się z chorobą insulinową, przeszedł także długą walkę z nowotworem. Nie wiadomo jednak, co było przyczyną nagłego pogorszenia stanu jego zdrowia.

Reklama

Niestety potwierdzam te doniesienia. Andrzej Turski trafił do szpitala. Był trzykrotnie reanimowany i jego obecny stan jest bardzo poważny - powiedział Rakowiecki w rozmowie z dziennik.pl i dodał:

Trzymamy kciuki za szybki powrót Andrzeja Turskiego do zdrowia. Ubolewamy nad zaistniałą sytuacją i tym większe jest nasze oburzenie na haniebne ataki na cenionego prezentera ze strony dwóch prawicowych portali.

>>> Czytaj także: Rzecznik TVP o oskarżeniach wobec Turskiego: Plugawe brednie

Rzecznik TVP miał na myśli dwa teksty, jakie ukazały się dziś w portalach wsumie.pl oraz wpolityce.pl sugerujące, iż Andrzej Turski został zwolniony z "Panoramy" przez problemy alkoholowe.

Rakowiecki wyznał w rozmowie z dziennik.pl, że ponieważ żaden z portali, mimo jego apelu, nie opublikował należytego sprostowania, sprawa trafi do sądu:

Prawnicy już przygotowują pozew. Coś tak haniebnego wobec cenionego prezentera i, przede wszystkim, schorowanego człowieka, budzi nasze wielkie oburzenie. My tego nie odpuścimy.