Dotychczasowi członkowie zarządu Polkomtela, operatora sieci Plus, Zygmunt Solorz-Żak i Wojciech Pytel przeszli do rady nadzorczej spółki. Prezesem firmy został Tobias Solorz.

Reklama

Zygmunt Solorz twierdzi, że udało się przeprowadzić firmę przez najtrudniejszy etap restrukturyzacji po zakupie spółki w 2011 roku i stworzyć fundamenty dla jej przyszłego rozwoju.

- Mogę ze spokojem przekazać zarządzanie firmą nowemu prezesowi. Oczywiście cieszę się i jestem szczęśliwy, że mój syn obejmuje tę funkcję. Podczas naszej wspólnej pracy w zarządzie, Tobias wiele się nauczył i zdobył niezbędne doświadczenie, które niewątpliwie będzie teraz procentowało. Stał się wysokiej klasy menedżerem i jestem przekonany, że świetnie sobie poradzi i poprowadzi firmę ku kolejnym sukcesom - mówi właściciel Polsatu w oświadczeniu.

Celem zmian jest integracja Polkomtela z Cyfrowym Polsatem, który przejmie operatora telekomunikacyjnego.

Solorz dodaje też, że zacieśnienie współpracy Polkomtela i Cyfrowego Polsatu oznacza też dołączenie Dominika Libickiego do zarządu Polkomtelu po zakończeniu transakcji. - Będę go wówczas rekomendował na stanowisko wiceprezesa zarządu - mówi Solorz.