Wyobraź sobie, że Twój komputer to statek kosmiczny. Pozwala podróżować po galaktykach i zdobywać szczegółowe informacje na temat odległych planet, które w rozgwieżdżoną noc widzisz jako maleńkie punkciki na niebie. Taka możliwość już jest i każdy może z niej korzystać zupełnie za darmo. Zobacz, jak to wygląda:

Reklama

p

"WorldWide Telescope to potężne narzędzie dla nauki i edukacji, które umożliwia każdemu eksplorację wszechświata" - mówi założyciel firmy Microsoft, Bill Gates. "Mamy nadzieję, że program zainspiruje młodych ludzi do odkrywania astronomii i nauki, pomoże naukowcom w lepszym rozumieniu kosmosu" - dodaje.

Jest tylko jeden problem. Na podróże kosmiczne z programem Microsoftu WorldWide Telescope pozwolą sobie tylko posiadacze dobrych komputerów. Producent informuje, że minimalne wymagania to system Windows XP lub Vista, dwugigowy procesor Core Duo, gigabajt pamięci RAM i karta graficzna z akceleratorem 3D i 128 megabajtami pamięci.

Tym, których maszyny nie spełniają tych wymagań, polecamy zabawę w podobnym dodatku do Google Earth, o którym pisaliśmy w ubiegłym roku.