Prawo budowlane? Chce mnie pani rozjuszyć!

"Chce mnie pani rozjuszyć? Pewnie się uda. Bo to prawo, które mamy w Polsce, bywa idiotyczne. Zabałaganione i wewnętrznie niespójne" - mówi architekt w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

wróć do artykułu
  • ~rrrrr
    (2016-03-25 21:51)
    drago na swojej działce każdy powinien robić i budować jak chce to jest jego własność a urzędnik powinien tylko być pomocny i doradcą ewentualnie w razie potrzeby a nie ustalać prawo jak mu się podoba kto mu dał prawa zarządzaniem moja prywatnością i życiem urzędy są utrzymywane przez zwykłych podatników i powinny pomagać a nie karać i doić kasę z ciężko pracujących ludzi i zakredytowanych na całe życie
  • ~guest
    (2016-01-20 11:50)
    jeśli istnieje prawo budowlane to na południu ono nie obowiązuje, w szczególności odnośnie do zagęszczenia i zasłaniania, vide Biały Dunajec, byle wyżej, więcej pokoi i ciaśniej
  • ~architekt
    (2015-03-01 06:46)
    odezwal sie pierwszy hamulcowy.
  • ~Inżynier
    (2015-02-28 21:25)
    Dobrowolność w korzystaniu z architekta jako doradcy jest wystarczającym prawem przy budowie domu jedno ,czy dwurodzinnego!
  • ~StAAbrA
    (2015-02-28 19:26)
    Ale za to , przy takim "prawie" , obywatela można okradać na okrągło - i do skutku .
    Czyli do szczęśliwego , dla mafii , końca .
  • ~memento mori
    (2015-02-28 18:46)
    Banda czerwonych wieprzy miesza w korycie .
  • ~CDFVGHNMJL.;/
    (2015-02-28 18:33)
    POLSKA TO KRAJ DEBILI
  • ~konstr
    (2015-02-28 15:40)
    do v2
    ACAD nie służy doliczenia konstrukcji tylko do rysowania, ot taki wyspecjalizowany ołówek.
    Poza tym nalezy stwierdzić, z przykrością, że architekt to jeszcze nie artysta, a już nie inżynier. Ot taki mamy system kształcenia, że wypuszcza techniczne młoty i niedouki z wydziałów architektury. Mówię to ja inżynier konstruktor z 30 letnim stażem.
  • ~Prawo Budowlane złodziejskie
    (2015-02-28 15:35)
    Jednym z największych sk urw y s yństy w III RP w zakresie Prawa Budowlanego są tkz Świadectwa Energetyczne a konkretnie zmuszanie ludzi do ich sporządzania!!!

    Świadectwa Energetyczne to jest dowód na to ,że państwo polskie jest państwem bandyckim i żłodziejskim.

    Dlaczego musimy mieć to Swiadectwo???

    Dlaczego nie ma wyboru??? Chesz to sobie kup . Nie chcesz - nie kupuj.

    Złodzieje , bandyci i łapókwarze!!! III RP niech pochłonie cię piekło złodziejska k u rwo!!!
  • ~v2
    (2015-02-28 14:33)
    architekt ma wizje a konstruktor i tak musi wyliczyć nośność konstrukcji gdyż ten bez autocadu nie wyliczy nośności nawet deski ustawionej na sztorc
  • ~politechniczny
    (2015-02-28 13:58)
    Największa głupotą jest to, że prawo tworzą... prawnicy.
    Bo oni znają się jedynie na paragrafach, a w żadnej dziedzinie nie są fachowcami.
    Dlatego wymyślają takie idiotyzmy...
    Od dawna twierdzę, że powinni być odsunięci od tworzenia przepisów, bo tworzą je tylko dla siebie!!!
  • ~1
    (2015-02-28 13:43)
    Architekt to taka osoba, za którą80% roboty odwalają branżyści, konstruktorzy, instalatorzy ale za to architekci zgarniają 8% wartości zlecenia. Gdzie tu sprawiedliwość? Zwłaszcza, że odpowiedzialności karnej to oni praktycznie nie ponoszą w przeciwieństwie do konstruktorów.
  • ~Silesian
    (2015-02-28 13:37)
    Prawo, które mamy w Polsce, bywa idiotyczne. Zabałaganione i wewnętrznie niespójne", bo taka jest Polska: chj, dupa i kamieni kupa
    A przcież to prawo wydaliły z siebie polskie elity. Polskie E L I T Y !
  • ~benek
    (2015-02-28 13:12)
    prawo budowlane w Polsce jest efektem przyjmowania komunistow do masonerii w okresie prl
  • ~POLAK
    (2015-02-28 12:44)
    GDZIE PRAWO WŁASNOŚCI GDZIE DEMOKRACIA TEGO NIEM POLSCE I NIE BĘDZIE LICZY SIĘ KASA KASA I DUPIENIE INWESTORA URZĘDZIE
  • ~dziadek
    (2015-02-28 12:10)
    Nic z promowanych przez p.architekta nie jest przestrzegane w moim domu(z 1995r).Żaden sąsiad nie ma pretensji do drugiego.Nie myślcie że budujący jest głupi i jak nie będzie przepisów to domy się zawalą.To jest wszystko proste jak budowa cepa.Boicie się o kasę.
  • ~Bader
    (2015-02-28 12:00)
    ~0072015-02-28 10:44
    Okupant się wycofał a system trwa.

    Jest kilka starych jak świat prawideł
    Każdą władzę cieszą przywileje.
    każda władza nie lubi się dzielić
    Każda władza broni sie przed obywatelem
    Każda władza żyje na koszt obywatela.
    Jak da tobie to zabierze innemu.
  • ~Aboj
    (2015-02-28 11:17)
    To są skutki wymordowania elit i dorwania się do władzy buractwa, nie matura, szczere chęci nie pomogły i mamy co mamy. POlsza kraina kretyna
  • ~APAP
    (2015-02-28 10:57)
    pANIE ARCHITEKT TO WY PROJEKTUJECIE I CIĄGLE ZMIENIACIE TO PRAWO BUDOWLANE ,ABY DOIĆ KASĘ TO P[OD WASZE DYKTANDO OSŁY ZMIENIAJĄ P[PRZEPISY,OWSZEM PROBLEM Z ZASŁANIANIEM JEST STWORZONY PRZEZ WAS ,JAK BY KAŻDY MÓGŁ SIĘ BUDOWAĆ TAM GDZIE CHCE NA PEWNO NIE BYŁO BY TAKIEGO ZAGĘSZCZENIA -TERENY ZABUDOWY I INNE WYMYSŁY WASZE TO POWODUJĄ
  • ~- - - - - - - - - - -
    (2015-02-28 10:55)
    Nie rozjuszaj mnie SZOGUNIE, tylko chodź i zrób lewatywę na głowę mu POmoże:-)))
    - - - - - -
    http://niezalezna.pl/64651-komorowski-krolem-internetu-zobacz-memy-po-japonskiej-kompromitacji-prezydenta#comment-2520101

    Aż nie wierzę ,że czerwona pajęczyna zrobiła takiego BURAKA półanalfabetę aż do BULU prezydentem?!:-(((
    ____________________________

Może zainteresować Cię też: