Kto kogo zmiażdżył, kto nie przegrał? KOMENTARZ DZIENNIK.PL

| Aktualizacja:

Kto wygrał telewizyjną debatę - to pytanie z dziedziny mniemanologii stosowanej. Jeśli w trakcie debaty ktoś spojrzał na media społecznościowe, to zobaczył, że wrzały opiniami zwolenników Komorowskiego czy Dudy. W zależności od sympatii komentatora to jeden, to drugi z nich "zmiażdżył" najlepiej "intelektualnie" drugiego. Ale tak naprawdę ważniejsze jest pytanie, kto jej nie przegrał. A to zależy od tego, jakie kto miał cele. Bo każdy z kandydatów realizował odmienną strategię i to pod tym kątem należy oceniać debatę.

wróć do artykułu
  • ~Anna
    (2015-05-18 07:47)
    Komorowski bez wdzięku i taktu zachowanie poniżej grubej kreski!
  • ~Andrzej@Bronek = beton polityczny
    (2015-05-18 07:48)
    Kto kogo zmiażdżył ? Co wy w tych mediach czynicie ?
    Obaj kandydaci wypadli blado , słabo i kiepsko !
    Bronisław Komorowski - AGRESYWNY APARATCZYK
    Andrzej Duda - CIEPŁE KLUCHY
  • ~buhaha
    (2015-05-18 07:52)
    Komorowski jechał po Dudusiu jak po łysej kobyle
    Jaruś cały posrany już wie że kolejne wybory przerżnięte
  • ~pszczólka maja co ma jaja
    (2015-05-18 07:52)
    Komorowski jak zwykle nieokrzesany i chamski, na tych zjełczałych befsztykach o PISie i prezesie już nie pociagnie, w końcówce widać że chetnie podałby nogę A.Dudzie tak jak to zrobił Wałesa i przegrał.
  • ~jan byl jasiem
    (2015-05-18 07:53)
    duda obiecuje cuda
    duda duda i po dudzie cudzie
    duda zmienny jak kameleon
    duda zmienny jak chorągiewka na wietrze
    duda to c.d.szkoly jarka i antka
    za tydzień każdy zapomni o cudzie dudzie !!!
  • ~rok2015
    (2015-05-18 07:54)
    dobrze ze sie nie POszczal brunek bo pewnie go tak nacislo w POlowie debaty ze nie wiedzial co robic z pencherzem i co ciekawego wytrzymamna stojonco nie zasypiajonc
  • ~solidariusz
    (2015-05-18 07:55)
    Bronkowi puszczały nerwy. Dlaczego atakował zamiast merytotycznie odpowiadać???Ja już wiem gdzie oddać ogłos...
  • ~rok2015
    (2015-05-18 07:56)
    najciekawsze z tego to byla zagrywka POdPowiedziana przez TYFUSKA z brukseli z kwitami na DUDE ,la juz wystompienie to juz sprawka OLUSIA kwasniaka ,panie patrzysz i nie GRZMISZ
  • ~kontestator
    (2015-05-18 07:57)
    Śmieszy mnie, kiedy czytam jak to rzekomo, Komorowski wygrał debatę. Nie wyobrażam sobie aby po tym jego ględzeniu miało mu przybyć po tej debacie wyborców. Przecież poza agresją i chamstwem wobec rywala, niczym Komorowskim nie błysnął. Jak był obciachem, tak nim pozostał.
  • ~PiSowcy
    (2015-05-18 07:58)
    W dupie mamy Kookiza. Niech próubuje bez nas. Good Luck frajerze!!!
  • ~gość
    (2015-05-18 08:00)
    Pierwszy zaz widziłem żeby w ciągu 80 minut nakłamać więcej niż przez 5 lat sprawowania swojego urzędu. A tak w ogóle to na chamstwo Brunka Duda powinien celniej i agresywniej ripostować Ogólnie to taki kabarecik telewizyjny. To tak jakby prezydentem miał zostać ten który mocniej pierdnie.
  • ~sed
    (2015-05-18 08:01)
    Widać, że na brutalne ataki musi się w Polsce podobnie odpowiadać. Nędzni dziennikarze nie widzą, że na argumenty Duda wygrał o dwie długości, ale nie chciał odpłacać tanimi atakami. Aby w Polsce wygrywać przekonująco trzeba być większym chamem od drugiego. Tego chcecie nauczyć Polaków ? Już tak te me(r)dialne chwyty i programy Wojewódzkiego zatruły w was myślenie, że tylko liczy się tania propaganda i chamski atak. Nie potraficie myśleć, wtedy prostactwo i kłamstwo bierzecie za spryt i inteligencje.
  • ~Bronkowi się upiekło
    (2015-05-18 08:02)
    Ludzie się podniecają byle czym , opowiadaj np. prezenterzy w mediach - zwłaszcza w TOK Fm , że Komoruski wygrał , ale była to wymiana zdań ,która niczym nie zaskoczyła i nic nowego nie wniosła. Dość przewidywalna. Za Wałęsy, to była ciekawa debata, a teraz to dno oraz strata czasu i opowiadanie ,że ktoś coś wygrał , to nieporozumienie nastawione na niezorientowanych. Bronkowi się upiekło i uznał to za swój sukces
  • ~psludowiec
    (2015-05-18 08:03)
    Komoruch wyszedł na misia Koralgola. Czyli wszystko cacy cacy. A w konkretach to zielony jak był tak jest.
  • ~DUDA OBŁUDA
    (2015-05-18 08:03)
    PANIE PREZESIE MELDUJE ŻE NIE WYKONAŁEM ZADANIA !!!
  • ~Ob. Server
    (2015-05-18 08:05)
    Jedno jest PEWNE: jeśli ktoś CHCE kolejnych 5 lat WOJNY POLSKO-POLSKIEJ, NA PEWNO ZAGŁOSUJE NA KOMOROWSKIEGO !!!
  • ~buhaha
    (2015-05-18 08:05)
    a taki był piękny
    taki amerykański był ten Duduś
  • ~Piotr
    (2015-05-18 08:05)
    Prezydenta Komorowskiego można nie lubić, ale obiektywnie oceniając "przyłożył" Dudzie. Wykazał jego populizm, obietnice bez pokrycia. W kampanii wyborczej Dudy uderza brak realizmu ekonomicznego. Skąd brać pieniądze na jego obietnice wyborcze. Propozycje Dudy są nie do przyjęcia. Być może wczoraj wieczorem prawda ta dotarła do wielu wyborców. Czy dane podane przez Komorowskiego dotyczące emigracji dotarły do młodych wyborców. Duda im nie zaprzeczył, jakby "przełknął" te fakty. jest wiele spraw w Polsce które należy systematycznie rozwiązywać, ale nie metodami proponowanymi przez Dudę.Zabrakło mi w wypowiedziach Komorowskiego stwierdzenia, że jego kadencja przypadła na czas światowego kryzysu po 2008 roku. Osobom które uważają, że zabrano im pieniądze z OFE przypomnę los prywatnych funduszy emerytalnych w USA, gdzie na skutek kryzysu parę milionów ludzi straciło oszczędności całego życia. Wielu woli nieco mniejsze, ale pewne emerytury.
  • ~Jacek
    (2015-05-18 08:05)
    Bronek daremny tylko atakował zero konkretów -żenada .
  • ~OKu
    (2015-05-18 08:06)
    Ustawa 1066 (uchwalona 7 lutego 2015, weszła w życie 24 marca 2015) - wielu z Was nawet nie wie, że Bronisław Komorowski ze strachu przed "Polskim Majdanem" podpisał ustawę, pozwalającą zagranicznym wojskom, uzbrojonym po zęby, wkroczyć do naszego kraju i mogących za pełnym przyzwoleniem, pacyfikować protestujących. ONI BĘDĄ MOGLI DO NAS STRZELAĆ! Przy czym nie chodzi o atak ze wschodu a pacyfikacje zamieszek w kraju. W razie czego polski rząd mógłby "zaprosić" służby porządkowe z ościennych państw w celu zaprowadzenia porządku. To się w głowie nie mieści ze polskie partie polityczne i to te wywodzące się "spod styropianu" mogły cos takiego przegłosować Komorowski to przyklepał.