Prezes IPN Łukasz Kamiński: Rosjanie wobec Polski stosują przemyślaną manipulację [WYWIAD DZIENNIK.PL]

| Aktualizacja:

Czy na pewno rolą państwa polskiego jest podawać do sądu dziennikarzy? – powątpiewa w rozmowie z dziennik.pl dr Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

wróć do artykułu
  • ~Tarantula
    (2017-06-08 09:41)
    Tzw naukowcy żyją własnym życiem, znacząco oderwanym od przekonań "prostych ludzi" z ulicy, ze wsi. Jeżeli ktoś w tym masowym środowisku powie, że Polska była winna lub współwinna drugiej wojny światowej, będzie uznany za wariata lub obcego agenta. Z drugiej strony musimy zrozumieć, że dla "nauki" zawiłe i sztuczne problemy są konieczną pożywką. Także odgrzewanie starych i smierdzących kotletów. P, Ziemkiewicz przyznaje, że w bibliografii jest ponad 2000 pozycji o Marszałku Piłsudskim, ale nie mógł się powstrzymać od napisania jeszcze jednej, szkalującej tegoż.
  • ~smokospoko
    (2016-02-19 16:47)
    Kawał dziada z tego Kamińskiego, pierdzieli zamiast odpowiadać na pytania. Po tym poznaje się hienę!!!!
  • ~Tarantula
    (2015-11-01 15:51)
    Panie Kamiński , bardzoś Pan drobiazgowy idyplomatyczny.
    U Putina kariery byś Pan nie zrobił. Może sie mylę, ale ja
    odwołałbym Pana ze stanowiska Szefa IPN.
  • ~wic...
    (2015-10-22 12:50)
    Wojsko Polskie wkroczyło na Zaolzie w 1938 gdy Czechy poddały się Niemcom. Gdyby Polacy nie wkroczyli - Zaolzie zajęli by Niemcy. Rozumiem że niektórym żal z tego powodu, że to nie Hitler zajął Zaolzie. Na Kresy wschodnie w 1939 wkroczyła Armia Czerwona, gdy Polacy stawiali jeszcze opór Niemcom, więc Armia Czerwona pomogła Hitlerowi podbić Polskę. Gdyby Rosjanie wkroczyli po poddaniu się Polski Niemcom, to by ich usprawiedliwiało,że ratują Białorusinów i Ukraińców przed Niemieckim zaborem. Proste
  • ~qaduq
    (2015-10-21 22:33)
    Dla Polski problemem są ludzie bazujący na sianiu nienawiści, podniecający naród zbrodniami sprzed lat, ścigającymi pochowanych na cmentarzach, a jednocześnie oddający równolegle władzę i profity z władzy w ręce szarlatanów politycznych. To IPN nie znajduje czasu na dbanie o właściwy wizerunek Polski i Polaków, oddając od lat wolne pole dla badaczy polskich zbrodni, zajmujących się pokazywaniem Polaków w roli morderców niemieckich ofiar. Przy okazji prania mózgów zaciągane są niespłacalne dlugi, a poziom życia najlepiej ilustruje, że wpychani nz siłę uciekinierzy dostaną co najmniej kilka razy więcej, niż wynosi minimum socjalne na polskiego obywatele. Dziś przy fanfarach o triumfie zafunfowanym w UE, każdy młody człowiek może sobie poczytać, że proponują mu 30% emerytury. I to jest ta prawdziwa demokratyczna Polska, będąca sukcsem elit przekrętasów, którzy na państwowych posadach dostają rocznie po pół miliona i więcej, dorobili się niespodziewanie kroci i narzekają na rujnujące ich podatki. W zamian dostaniemy kolejna książkę, że Polacy są sprawcami własnych nieszczęść, mordując i kolonizując od zarania kogo się tylko dało. Aż dziw bierze, że ci prześladowali jakoś przybywali właśnie tutaj, zamiast uciekać, gdzie piprzrośnie. Na szczęście dziś, szczęśliwi uciekinierzy, zachwyceni polkim dobrobytem, potrafią w nocy opuścić otrzymane mieszkania, na które przeciętniak czeka 30 lat i wyjechać do kraju nędzy, jaką jest zachodni sąsiad. Tyle, że tam bronią swojej historii i walczą o dobre imie kraju i narodu, a interesy prowadzą z całym swiatem, Rosji nie pomijająć, Tyle, że kolejny mędrek od ubeckich papierów tego dostrzec i zrozumieć nie potrafi.
  • ~emmos
    (2015-10-21 09:26)
    Co z tym sławnym "Rosjaninem" Kłosińskim który w chorej zboczonej fantastyce- "malowany ptak" opluł polaków na arenie międzynarodowej. Co ze sławnym "rosjaninem" Grosem?. Co z stefanem michnikiem, sędzią stalinowskim który "ratował" polaków. Co z sędzią "rosjanką " heleną wolińską która żyła spokojnie w wlk. Brytanii i ponosząc żadnej kary. A my tu o Rosji, bo Rosja i Putin zły.
  • ~tim
    (2015-10-21 09:16)
    Jeżeli Gross, Michnik , Komorowski mogą kłamać i obrażać Polaków to dlaczego nie Ruscy ???
  • ~Kac
    (2015-10-21 06:47)
    Panie ładny, a co z banderowskimi oprawcami. Czyż by w waszym mniemaniu na Wołyniu nie doszło do ludobójstwa. Jak do tej pory IPN zajmuje się styropianem który oberwał pałą od ZOMO, nie zaś prawdziwymi zbrodniami na narodzie Polskim.
  • ~ja
    (2015-10-20 20:49)
    Rosyjski ambasador został wezwany..., Polski ambasador został poproszony... Dziki kraj ta Polska, oj dziki...
  • ~x
    (2015-10-20 19:48)
    Powinno się dbać wizerunek kraju na arenie międzynarodowej, nie pozwalać na opluwanie.
  • ~jurek
    (2015-10-20 13:01)
    Juz sam tytul tego artykulu jest klamliwy, gdyz Dziennik tez manipuluje slowami.Otoz kazdy dziennikarz a raczej gazeta jest odpowiedzalna za to co drukuje.Otoz w kanadzie parlament dzieki poslom polskiego pochodzenia ustanowil uchwale ze za podanie nazwy polskie obozy gazety beda placic duze kary i antypolskie artykuly sie skonczyly.Prezez IPN to czlowiek ktorynie ma racji, chcialbym sie zapytac co jako prezez zrobil w tej sprawie ten bufon
  • ~and
    (2015-10-20 12:14)
    Dziennikarz ma być .. Dziennikarzem a nie ... dziennikarzyną.
    Za niedouctwo i nieznajomość tego o czym się pisze należy pozywać głąbów do sądu .. i to bezwzględnie .. może nauczą się wykonywać swój zawód porządnie. jak przystało na trzecią władzę.
  • ~realista
    (2015-10-20 11:02)
    PO i spolka cos starsznie bardzo boi sie odpowiedzialnosci. Komorowski oburzony ze ktos smie go rozliczyc co po sobie zostawil, a raczej czego nie zostawil. Teraz jakis prezes IPN, ktory za tydzien juz raczej nie bedzie prezesem niczego placze nad losem dziennikarzy propagandzistow. Drogi panie tak to jest w normalnych krajach ze kazdy odpowiada za swoje czyny, rowno i bez wyjatkow, dziennikarzy czy politykow to takze obowiazuje, jezeli wiec jakis dziennikarz pisze nieprawde lub udaje partyjnego propagandziste jak np Lis i lamie przy tym prawo pomawiajac kogos czy klamiac to jak najbardziej powinien odpowiedziec przed sadem za swoje klamstwa i poniesc pelne konsekwencje.
  • ~oz
    (2015-10-20 09:53)
    cytat ..Czy na pewno rolą państwa polskiego jest podawać do sądu dziennikarzy?'' panie prezesie nie dziennikarzy a bezczelnych kłamców recydywistów z niemieckich mediów
  • ~WAW
    (2015-10-20 09:47)
    SKRYTYKOWAL ASYSTENTA KURDUPLA - DLUGO NIE POSIEDZI NA TYM STOLKU...
  • ~olo
    (2015-10-20 09:24)
    rozmawialem kiedys z czlowiekiem
    byl oficerem w Powstaniu Warszawskim
    strasznie sie wk... przy rocznicach
    i w spomnieniach "uczestnikow",he,he
    mowil,ze klamia i bajki opowiadaja,
    mitomani, az go trzeslo jak sluchal
  • ~olo
    (2015-10-20 09:21)
    eee tam, przypadkowy facet
    porzadzi rok, tzn posiedzi
    na fotelu pod zyrandolem,
    potem zrobi sie rewolte,
    juz sie szykuje do akcji,...
  • ~sed
    (2015-10-20 08:56)
    Jeśli IPN nie chce czy nie potrafi upominać się o polskie sprawy to musi robić to prezydent. Nie wolno tak rozmiękczać, relatywizować, wielkie gazety docierają do milionów. Jeśli prezes IPN tego nie rozumie to powinien podać się do dymisji.
  • ~waw
    (2015-10-20 08:38)
    Panie Ł.Kamiński pana wywody są tyle warte co słowa innego M.Kamińskiego h..j ,d.pa i kamieni kupa ! a sio z takimi mędrcami
  • ~olo
    (2015-10-20 08:27)
    doprowadzila posrednio !!!
    przez swoje fochy, brak elastycznosci
    i taktyki w tamtej sytuacji,
    jak wynika z odrzucenia propozycji,
    podobno inne kraje tez odrzucily,
    i dopiero atak na ZSRR powstrzymal
    Niemcy, wiecie,ze doszli az pod Moskwe ?
    z pozycji niemieckich bylo widac
    Moskwe, budynki, wiec ruscy tez nie
    mieli łatwo, mimo 1,5 roku odroczenia
    na zbrojenia po pakcie R-M,
    nie cierpie patriotycznych mitow i falszu,
    paniedziejku, starych mitomanow jak to
    Niemca bili pod Grunwaldem ,z uzi,he,he