Minister finansów Paweł Szałamacha: Dochody wysychają od 2008 roku. Międzynarodowe firmy brzydzą się płacić podatki w Polsce

| Aktualizacja:

"W przyszłym roku raczej nie będzie powrotu do niższych stawek VAT. Nie zarekomenduję takiego rozwiązania. Najpierw musimy odbudować dochody podatkowe. Przez kilka miesięcy nie da się tego zrobić. Nie da się odwrócić procesów, które trwały 8 lat" – mówi minister finansów Paweł Szałamacha.

wróć do artykułu
  • ~abc
    (2016-04-08 10:33)
    Lewactwo skakalo jak wsiekle na Orbana za zmuszanie bankow i korporacji do placenia podatkow i... udalo sie - placa. Teraz nawet , choc niechetnie, chwali go miedzynarodowy fundusz walutowy. Liberalni-lewacy to idioci sterowani przez sorosowe media i jak durne papugi powtarzaj wypisywane tam bzdury.
  • ~obywatel
    (2016-04-08 11:12)
    Czy minister Szałamacha oddał już nienależnie pobrane diety poselskie (ponad 80000zł), za okres kiedy przebywał urlopowany na studiach w USA? Przecież to zwykła kradzież!
  • ~proroczy
    (2016-04-08 10:38)
    Narzekanie na poprzedników jest supermodne! Trza się wziąć do roboty ministrze, nie ******** głupstw, nie gadać o jakichś mitycznych zaniedbaniach, a jednocześnie bawić się w rozdawnictwo. (Jest co rozdawać, zostawili poprzednicy!!!)
  • ~slazak
    (2016-04-08 10:00)
    Z Polska bedzie niebawem dzialo sie jak ze stadnina koni arabskich
  • ~wojtek
    (2016-04-08 10:07)
    Gomółka mówił: z pustego to i Salamon nie naleje. A pislam w tym pustym robi jeszcze dziurki.
  • ~Czes
    (2016-04-08 10:14)
    Ple, ple a po dokładnym przyjrzeniu się, sama woda.
  • ~JGK
    (2016-04-08 12:55)
    Przyjemnie jest czytać rzeczowe logiczne odpowiedzi
  • ~PASOŻYT
    (2016-04-08 12:02)
    AAAAAAA.....mowa o kk skoro nie płacą podatków a doją budżet ..jeszcze daje im się miliony ..to kto to wytrzyma ?????
  • ~bonki odjozia bonka
    (2016-04-08 10:44)
    wyglada na to, ze niektorzy Drodzy forumowicze traktuja swoje poranne wpisy jak poranne puszczenie bonka., takiego bonka jozia bonka.
  • ~Przemyślida
    (2016-04-08 19:51)
    Pan minister finasów na każde pytanie o dalekosiężne skutki swoich działań odpowiada - pożyjemy, zobaczymy. To odpowiedź godna kumoszki w maglu a nie poważnego urzędnika państwowego. W końcu płacą mu także za to żeby formułował plany strategiczne.
  • ~MARIA
    (2016-04-09 19:49)
    ODDAJCIE WSZYSKO KLEROWI BIEDNI SA I POTRZEBUJACY -BYLAM NA MSZY W INTENCJI BABCI KTORA ZMARLA a ksiadz WYGLOSIL KAZANIE O ABORCJI - DAJCIE IM NA CHODOWLE DANIELI.
  • ~businessman
    (2016-04-09 13:05)
    Wszechpolak Szalamacha duzo powiedzial o polityce prorodzinnej, a malo o finansach. Dlatego wszechpolak Szalamacha powinien zostac ministrem spraw socjalnych, a ministrem finansow powinien zostac bankowiec Petru, ktory z pewnoscia zgodzi sie na utworzenie koalicji PiS-Nowoczesna takze po to, aby zmienic konstytucje w kierunku wiekszej wolnosci gospodarczej firm.
  • ~rychu
    (2016-04-08 23:50)
    ministerek-marioneta KLAMIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PKB przez ostatnie 8 lat wzroslo prawie dwukorotnie i wydatki budzetowe w tym czasie rowniez wzrosly !!!!!! zapanowano nad deficytem budzetowym oraz nad inflacja !!!!!!!! a sekta Jareczka i w latach 2005 - 07 i teraz zajmuje sie rozdawnictwem, znaczy niszczeniem tego co wypracowali poprzednicy !!!!!!!!!!! Jarek to najwiekszy zyjacy wrog Polski i wszystkich Polakow !!!!!!!! niech madrala ministerek powie ilu Polakow wyjechalo z Polski od poczatku tego roku ??!!!!!!!!!!!!!
  • ~proste rozwiązania są najlepsze
    (2016-04-12 12:22)
    kto nie płaci podatków w Polsce nie powinien mieć zgody na prowadzenie działalności na jej obszarze ... koniec i kropka ... nie umiecie wprowadzić takiego prawa ?
  • ~łaski nie robią
    (2016-04-09 23:48)
    Trzeba ich zmusić do płacenia podatków,albo niech zabieraja manatki i wynoszą się z Polski
  • ~szkoda gadać
    (2016-04-29 18:09)
    Panie Szalamacha prezes trybunału przestrzegł prawa to pana partia i jak rozumiem także pan łamie prawo nie uznając wyroków trybunału konstytucyjnego. I pragnę przypomnieć panu ze Polska dzięki PO przebrnęła sucha stopa przez kryzys który dotknął cały świat . Wiec niech pan sie nie ośmiesza mówiąc ze platforma złe rządziła w tym czasie . Blismy wzorem dla całej Europy a nie pośmiewiskiem jak jest teraz .

Może zainteresować Cię też: