Leszek Miller upomina się o Polaków zamordowanych na Wołyniu i krytykuje PiS: Postawa błędna i haniebna

| Aktualizacja:

Dziesiątki tysięcy polskich ofiar rzezi wołyńskiej stają się ofiarami polskiej polityki - uważa Leszek Miller, krytykując polskie władze za to, że "przymykają oczy, aby nie drażnić 'strategicznego' partnera w walce z Moskwą".

wróć do artykułu
  • ~anty_błazen
    (2016-06-08 13:45)
    tym razem nie sposób się z panem nie zgodzić.
  • ~#
    (2016-06-08 13:48)
    Dziesiątki tysięcy polskich ofiar rzezi wołyńskiej stają się „przedmiotem” politycznej zagrywki L. Millera.
  • ~#
    (2016-06-08 13:47)
    Zero zaufania do L. Millera…
  • ~Rzeź wołyńska
    (2016-06-08 14:08)
    Od kiedy to Miller taki sprawiedliwy wśród narodów świata. Czemu nie zajął się tą sprawą, gdy był premierem. A piszę to, jako wnuczka Wołyniaków z tamtych strasznych lat.
  • ~moss***
    (2016-06-08 14:03)
    co robil ten ku-tas kiedy byl I sekretarzem PZPR wLodzi co robil ten palant kiedy wepchneli go na premiera w 2000roku siedzial jak men -da cichutko o wolyniu nawet nie wolno bylo wspominac w jego towarzystwie o czym to swiadczy ? zainteresowany byl grabieniem mienie PANSTWOWEGO (cala SIEC HOTELI GROMADA ktora dowodzi - synek ) to bylo jego glownym zainteresowaniem - dzis lepek z PRLu szydzi snilo mu sie ze jeszcze moze podskoczyc- prawda jest taka ze to ostatnia konwulsia biologii przed piachem-Amen
  • ~wk
    (2016-06-08 15:04)
    W 100% ma pan racje do tej pory Polska nic nie robi w mordu wołyńskiego
  • ~Macisław Płatow
    (2016-06-08 13:59)
    Coraz bardziej zaczynam żałować swego głosu danego na PiS.Mogę z pokorą przyjąć opluwanie Ślązaków i walki Ślązaków o Etniczność ( sam jestem Ślązakiem z wyboru).Ale nie potrafię zrozumieć wypróżniania się na groby 120 tyś.Polaków pomordowanych przez BANDY UPA.W imię czego? By dopiec Rosji? Pora by Rząd PiS się obudził ,bo pachnie to ZDRADĄ KRESÓW.
  • ~AS
    (2016-06-08 15:11)
    Nasi zapewne szykują następną transzę pieniędzy na Upainę i będą do 2 tyś podnosić stypendia dla upańskich studentów.
  • ~cafar
    (2016-06-08 14:40)
    Krótko - towarzyszu Miller, spie.......cie na Kreml. Byłes premierem, miałes okazję cos zrobić. I co zrobiłeś ? Nic, poza podlizywaniem sie biskupom. Więc teraz sie zamknij pajacu.
  • ~san
    (2016-06-08 14:49)
    PRZEPROŚ ******* za komunistyczne zbrodnie i uwłaszczenie czerwonej nomenklatury oraz grabież majątku Polaków. PZPR powinna zostać uznana za organizację przestępczą, zbrodniczą, antypolską i agenturalną z zapisem do nowej Konstytucji.
  • ~Jan z Kresów
    (2016-06-08 18:06)
    Szanowni Państwo- nie piszcie o Rzeźi Wołyńskiej - bo to Ukraińcy chcą zawęźić ludobójstwo na Kresach do mordów na Wołyniu !! Zaczęli mordować już w 1939 r. naszych żołnierzy powracających z frontu. Wielu Ukraińców w WP rzucało broń otwierało magazyny sabotowało wycofywanie się WP. Przecież na Kresach zarosło ponad 1000 polskich wsi , które zostały spalone, obszabrowane, a ludzie w większości wymordowani -czytajcie książki : Tragedia Podola, Skrawek Piekła na Podolu,itd.
  • ~Ukraina to dziwny kraj.
    (2016-06-08 17:36)
    Ukraina świętuje powstanie SS Galicja i grozi więzieniem za kwestionowanie zasług UPA- nie do wiary - to jest coś, co oddala ją nie tylko od Europy, ale od cywilizowanego świata. Wszędzie faszyzm jest zdelegalizowany. Jak popierałem i popieram Ukrainę w obecnym konflikcie z Rosją i w dążeniu do wolności, tak potępiam tamte zbrodnie Ukrainy, podobnie jak współczuję Ukraińcom ludobójstwa na nich przez Stalina. Można przebaczyć, ale zło jest złem i nim nie przestanie nim być, niezależnie kto się go dopuścił. Przebaczenie nie równa się przyznaniu racji, wręcz przeciwnie!
  • ~Johan
    (2016-06-08 18:05)
    Pana głos zasługuje na szacunek, nigdy nie głosowałem na lewicę; ale teraz zasługuje Pan na pochwałę. Nie można zapominać o ludobójstwie na Polakach w imię poprawnych stosunków z Ukrainą. To rzeczywiście haniebne. Jeżeli PiS przemilczy rocznicę wielkiej zbrodni - nigdy, ja ani moja rodzina nie odda głosu ta taką formację. Jak wygląda polityka historyczna PiS, która sprowadza się de facto do fetowania rocznicy smoleńskiej.
  • ~Samborak
    (2016-06-08 15:31)
    Ukraińcy to Banderowcy mordowali Polaków nie ponosząc żadnej kary ludzie Platformy i inni obecnie jeżdżili na Majdan pomagając Banderom a co dziwić się Milerowi
  • ~Ale sie wyrwal
    (2016-06-08 16:04)
    Ty Miller, najpierw sie rozlicz na nami z Polakow zamorodwanych przez twoje organizacje: PPR, PZPR, US, SB, WSI itp
  • ~cieć
    (2016-06-08 15:39)
    sPOdł do ZERA a POŻĄDNYCH LUDZI ROBIŁ ZEREM
  • ~eliot
    (2016-06-08 21:17)
    Zawsze ceniłem Pana za trafność wypowiedzi. Brawo p. Miller,szkoda ,że nie ma Pana w Sejmie.
  • ~Kac
    (2016-06-08 16:49)
    Trochę to spóźnione i nie do końca szczere, ale dobrze że zaistniało. Styropian ma Polskie ofiary banderowskich mordów gdzieś, z chęciom wlazł by banderowcom w ... . Znowu wybraliśmy pseudo patriotów.
  • ~obserwator
    (2016-06-08 15:36)
    cIEKAWE czy jego potomki nie brały udziału w tej masakrze bo rużnie bywa może go to nurtuje dlatego mówi
  • ~wiem
    (2016-06-08 18:32)
    miler ty klaunie, pora zkonczyc te zalosne wystepy. tobie "dziekujemy"!

Może zainteresować Cię też: