Henryk Szlajfer: Apel do ludzi władzy. Słyszeliśmy, że "unijna szmata" ma zniknąć...

| Aktualizacja:

O tym, czy Polska powinna się cieszyć z postępującego rozpadu UE i czy nasi politycy wiedzą, czego się domagają - z Henrykiem Szlajferem rozmawia Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM.

wróć do artykułu
  • ~KAIM PLUS ABEL
    (2016-12-23 11:56)
    BOSZEsłyszysz to i nic ?
  • ~vh
    (2016-12-23 11:59)
    Za upadek EU beda odpowiadac ci ktorzy pelni pychy okreslali krzywizne ogorka czy banana albo nazwali slimaka ryba - jesli ktos mowi jestem nieomylny a na uwage ze poplenia bledy odpowiada tym gorzej dla bledow skazany jest na porazke...
  • ~niestety wywiadu z bierutem już się nie przeprowadzi ...
    (2016-12-23 12:00)
    kolejny wywiad z człowiekiem gazety szechterowej ... jeszcze brakuje tutaj opinii żakowskiego, baumana i urbana ... robicie się coraz bardziej obiektywni ... ;]
  • ~ hugo
    (2016-12-23 12:30)
    nic nie jest wieczne , na wschodzie był związek sowiecki w zwrotce ich hymnu było : "na wieki słucziła wielikaja ruś" i co z tergo zostało
  • ~wałęsający się boleczek
    (2016-12-23 12:33)
    Za upadek UE można winić tylko obecne lewactwo zasiadające we władzach Unii, Same bez mózgi oderwane od rzeczywistości, do tego pazerne! Pytanie które mnie nurtuje jaką to wybitność nosił w sobie np. Tousek, wcześniej Buzekłobuzek.
  • ~Autor
    (2016-12-23 12:36)
    Do .upy jest taki system, w którym Niemcy mają nas rzekomo utrzymywać, a my jako niemiecka kolonia popierać ich mocarstwowe aspiracje.
  • ~Rok
    (2016-12-23 12:38)
    Większość obywateli jest za UE. Ale obywatele nie zgadzają się na taką unię ,jak coś w rodzaju byłego związku sowieckiego, gdzie dominowała czerwona flaga i brak suwerenności i podmiotowości republik które wchodziły w skład ZSRR. Obecne działania tych tzw. włodarzy UE które są zaprzeczeniem idei na bazie której powstała unia są wodą na młyn dla przeciwników unii . Dobitnym przykładem tych ich złych działań jest polityka wobec Polski ( dążenie do ograniczenia naszej suwerenności ) oraz nieliczenie się ze zdaniem innych państw unii czego przykładem jest dotychczasowa polityka wobec imigrantów itp. itp.
  • ~Pracujacy w Norwegii
    (2016-12-23 12:40)
    Nastepny Sniady z odPOwiednimi genami "na tapecie"....hehehehehehhehe.....he!!!! :)))) Gosciu.... sp...dalaj za Wzgorza Golan, koniunktura na was topnieje jak snieg w marcu... :)))
  • ~łysy KODziarz
    (2016-12-23 12:47)
    Unię Europejską może uratować tylko Grupa Wyszehradzka! Potencjał intelektualny we tych czterech krajach jest dzisięciokrotnnie większy od pozostałych członków Unii, Wielkiej Brytanii nie liczę!
  • ~NAder
    (2016-12-23 12:48)
    WRESZCIE MAMUSIA EURO - KOŁCHOZU I TATUŚ EURO - KOŁCHOZU MAJĄ ZAŁATWIĆ ROZWÓD , TO JEST TAK SAMO JAK W ŻYCIU JAK CHCE DWÓCH NARAZ RZĄDZIĆ ................gazecina - wybiórcza LEDWO DYSZY . NIE ZWRACAJCIE NA TO UWAGI JUŻ NIEDŁUGO michnik SZTANDARY KARZE WYPROWADZIĆ NA ŚMIETNIK HISTORII ...........................
  • ~oko-spokojny
    (2016-12-23 12:49)
    Szmaciak zniknie Towarzyszu !
  • ~g
    (2016-12-23 12:59)
    Urban 2.0
  • ~js
    (2016-12-23 13:12)
    O to sa wlasnie odbiorcy mysli Pawlowicz. Komentatorzy nie wiedziec czego. Durnie zwykle. Tacy wlasnie doprowadza do katastrofy. Takie babska, tacy odbiorcy.
  • ~Polonus
    (2016-12-23 13:17)
    Kompromitacja człowieka i tego tytułu profesorskiego . UE rozpada się bo wszelkie Faszyzmy Socjalizmy Komunizmy Demokratyzmy i wszystkie izmy upadną bo są tworzone jako idealizmy.A te z kolei doprowadzają do śmierci przede wszystkim kobiet i niewinnych dzieci.Wszelkie Rewolucje upadają bo są anty ludzkie i są robione nie oddolnie tylko od góry i za czyjeś pieniądze.Tylko wolność oddać ludziom i oni sobie dadzą rade.. Uwolnić narodowy potencjał ludzki zlikwidować biurokrację o 90 % zlikwidować 90% przepisów.A Polska gospodarka wystrzeli w górę a ludzie zobaczą że UE jest im do niczego niepotrzebna AMEN.
  • ~czes
    (2016-12-23 13:45)
    Poruszane są poważne tematy, a Wy ciągle się wyzywacie, umniejszacie zasługi Unii.
  • ~Lekarz z Tworek
    (2016-12-23 13:47)
    Bardzo rozsadny artykul. Jesli duzo ludzi jest przeciw EU to kto jest za Unia? Jak to jest mozliwe ze ludzie dostaja pieniadze z EU is jej nie lubia? Przypomnijmy ze wielkosc Polski to okres unii z Litwa. Jeszcze jedno spostrzezenie: unia wprowadza przepisy bez dostatecznego wyjasnienia. Takie postepowanie wzbudza sprzeciw. Wiele tych biurokratycznych rozporzadzen jest rozsadnych ale sa trudne do zrozumienia.
  • ~lola
    (2016-12-23 14:24)
    Panie schlajfer-, nicht Pan nie opowiada bzdur, Unie pograzyli schulze, tuski, i to cale lewactwo, ludzie niekompetentni, niech pan nie jatrzy z ta szmata, ludzie nie sa tak durni, zeby te bzdury kupili.
  • ~kriz
    (2016-12-23 16:02)
    To jest oczywiście kolega Michnika po semickiej kondzieli, więc wszystko jasne. tak swoją droga czemu w naszym MSZ tak wielu jest Slajfertów, Mellerów czy Schnepfów ? Nasze MSZ jest przez nich opanowany !!! wiec jak możemy prowadzić własną politykę zagraniczną w UE ? Dla nich Polska ma siedzieć cicho i słuchać a nie się wykłucać, Puki nie zrobi się coś z tym w MSZ dopóty będziemy ciągle na cenzurowanym w UE i na świecie !!!
  • ~kaczor donald
    (2016-12-23 16:39)
    Zalosne to. Polacy nachapali sie niemieckich pieniedzy, zbudowali drogi, oczyszczalnie sciekow, zmodernizowali rolnictwo i teraz chca sie odlaczyc, by przypadkiem ta Unia czegos od nich nie chciala. Niemcom brak Polski w Unii niczym nie zaszkodzi, bo byli bogatym narodem i beda jeszcze bogatsi. Za to Polacy szybko sie dowiedza jak to jest zyc samemu. Pare lat i poziom Bialorusi. I dobrze bo tam miejsce Polski i Polakow.
  • ~Uno
    (2016-12-23 16:46)
    "Henryk Szlajfer – ekonomista i politolog..." Coś krótki ten życiorys, człowieka o tak rdzennym i popularnym w Polsce nazwisku. Jakiś miękki ten Schlaffer.

Może zainteresować Cię też: