Wróbel o tolerancji: Prawicowe w języku byłych elit oznacza "ohydne"

| Aktualizacja:

P racy wychowawczej w szkołach nie można robić systemem akcyjnym – zwłaszcza kiedy akcję zarządza ktoś ponad placówkami.

wróć do artykułu
  • ~Look
    (2019-01-26 16:12)
    Wrobelku , komu d o o o e lizesz? Bo ja nie nalezalem i nie naleze do zadnych elit politycznych, a Pis jest dla mnie ohyda! Kapisze?
  • ~Grazia
    (2019-01-26 14:27)
    Pamietam obraz z 2005 roku po wygranych wyborach Lecha Kaczyńskiego jako prezydenta i Jarosława Kaczyńskiego jako przyszłego premiera . Tusk wyzwał i wyśmiał Polaków od moherów , nie chciał stworzyć koalicji z PIS mimo ,że się tak przedtem umawiali, nie podał dłoni wyciągniętej przez jednego z Kaczyńskich (nie pamiętam czy to był Lech czy Jarosław),Poszukajcie w archiwach TVP. Już wtedy się zaczęła "mowa nienawiści"w wykonaniu partii Tuska.
  • ~Podpowiadam
    (2019-01-26 14:21)
    Żałosne jest gdy nauczyciel aspiruje do roli sumienia narodu, narodu smoleńskiego!
  • ~Slazak
    (2019-01-26 10:18)
    Ot, co mowi przedstawiciel polskiej prawicowej inteligencji
  • ~Szar obywt
    (2019-01-26 08:17)
    Widać z wywiadu że Pan się nie może zdecydować i staje w rozkroku . Szkoda , a myślałem że potrafi Pan określić , wyznaczyć drogę w kierunku jasnej strony mocy dla siebie i młodzieży .
  • ~rozdzwiek... w kalesonach
    (2019-01-26 04:42)
    > w jezyku bylych< taki sobie zwrot <> rozdzwiek miedzy premierem a,, < zwrot , nazwijmy to # 2. A chlopy po koloniach i na prowincji to takie zwroty nazywajo , ze to jest zwlaszcza zima > rozdzwiek w kalesonach < ole
  • ~bezjajeczne wiesci
    (2019-01-26 03:15)
    bel kot
  • ~Marcin Romanowski
    (2019-01-25 23:32)
    W zasadzie, dokonując rozbioru Pańskiego tekstu nie jestem pewien czy zawiera jakąkolwiek konkluzję...raczej ma zadatki na wewnętrzną sprzeczność ... Istnieje ryzyko,że siłą rzeczy krótka forma tego komentarza nie pozwala na precyzję przekazu gdy autor chce uchwycić zbyt wiele elementów na raz ... W najlepszym przypadku wychodzi trywialne Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
  • ~Tiliuk
    (2019-01-25 23:25)
    Mialem kiedys prawicowe poglady is sympatyzowalem z prawica, ale od kilku lat na sam dzwiek slowa prawica chce mi sie rzygac.
  • ~Don Carlos
    (2019-01-25 22:34)
    Jaśku dlaczego Ty nie spisz, Jaśku dlaczego Ty nie śpisz. Jaśku powiedz mi dlaczego Ty nie śpisz. Jaśku idż spać i nie ględż dłużej chłopie.
  • ~Ole. zwykly odlot
    (2019-01-25 21:37)
    - A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się ...................................... No i fajno bylo. .... A tu STOP orkiestra.... Szwagra bijo. No more. No i powstal problem.Niema komu nadstawiac. Ole.
  • ~odlot zupelny
    (2019-01-25 16:00)
    ale o co chodzi ?
  • ~ziuk
    (2019-01-25 14:16)
    Teraz będą walili tą "mową nienawiści" jak pałką przez łeb. Najcelniej ujął to Ziemkiewicz przyrównując do "walki o pokój" Związku Radzieckiego.
  • ~miś
    (2019-01-25 12:52)
    "Prawicowe w języku byłych elit oznacza "ohydne"" Czy kolega Wróbel mógłby rozwinąć określenie: "byłych elit "?
  • ~Seitan
    (2019-01-25 11:47)
    W Polsce nie ma prawicy, tak samo jak nie ma konserwatystow. Mamy za to narodowych-socjalistow (PiS) i zaprzancow pokroju Glinskiego czy Jaroslawa Gumowy-Kregoslup Gowina.
  • ~Qwerty
    (2019-01-25 11:04)
    W Polsce prawicowe jest ohydne, drogi panie. I jest to wina prawicy.
  • ~adamos
    (2019-01-25 11:04)
    Zawsze okreslałem samego siebie jako zwolennika PRAWICY. Od kiedy rządzi PiS nazywam się REPUBLIKANINEM. Bo PRAWICA stała się obciachowa.
  • ~oj
    (2019-01-25 10:55)
    Redaktor Wróbel próbuje zająć stanowisko "jestem za a nawet przeciw. Z jednej strony krytykuje, lecz cały czas broni obecną władzę i współrządzący Kościół. Prawicowość w Polsce jest ohydna, ludzie o tych poglądach zebrali w sobie najgorsze z możliwych cech ludzkich. Polacy zdeprecjonowali prawicowość, stworzyli jej karykaturę. Kuriozalna jest obrona przeciwników warsztatów o tolerancji i mowie nienawiści pod pretekstem obrony demokracji. Uczenie tolerancji i nagana mowy nienawiści jest groźna dla młodego pokolenia i należy w demokratycznych wyborach rozstrzygnąć czy zgadzamy się na to, czy nie? Panie Wróbel przegłosujmy demokratycznie, czy kradzieże i rozbój należy wyłączyć z Kodeksu Karnego. Bo może większość aprobuje takie postępki i narzucanie takiego prawa społeczeństwu jest niedopuszczalne.
  • ~zyzio
    (2019-01-25 10:08)
    Ale, że co? Że nie zapracowały sobie, na to miano? Że niby są OK, koncyliacyjne, nieagresywne i pełne chrześcijańskiej miłosci? Sorry, ale nie jest i nie było tak.
  • ~Blanka
    (2019-01-25 10:02)