Polskie dziecko przetrwa każdą reformę. Gdyby tak jeszcze przy szkołach stworzyć hodowle krów i świń... [FELIETON]

Robienie rzeczy pozbawionych sensu bywa sprawą niezwykle zajmującą i fascynującą.

wróć do artykułu
  • ~zin
    (2019-04-13 12:20)
    ten artykul powinni przeczytac rzadzacy w szczegolnie Kaczynski moze do nich by dotarlo w jakim stanie jest polskie szkolnictwo Juz to wiele mowi ze w PRL wydawano 4% na szkolnictwo a w tej demokratycznym Polsce tylko 3,5 % PKB
  • ~77deluxe
    (2019-04-13 11:59)
    Zadne hodowle krow !!! Jedz warzywa i żyj dłużej, STOP ubój zwierząt !!! To może być ty w swoim następnym życiu !
  • ~Jack
    (2019-04-13 11:38)
    autor niech się wezmie za hodowle swin bo widać z jego wypocin ze na tym się lepiej zna niż na systemie edukacji.
  • ~bury
    (2019-04-13 11:48)
    Der szpicel jak zwykle bzdety wypisuje
  • ~Ipek
    (2019-04-13 12:08)
    700000 nauczycieli pracujacych na 1/3 etatu przez 8.5 miesiąca w roku.najwięcej w UE.najmniej pracujacych w UE. Spokojnie.jak POKO dojdzie do władzy za 5 lat będzie was 400000(tyle być powinno)a reszta wezmie kredyt.i weźmie sie do roboty.
  • ~Pola
    (2019-04-13 12:13)
    Dodatek do trzody był skierowany do rolników.Jeżeli nauczyciele utożsamiaja sie z krowami i ******** to ich problem te ich występy śpiewne i bratanie.się z kodziarzami to szkoda komentować
  • ~observer
    (2019-04-13 12:09)
    Nie trzeba tworzyć żadnych hodowli gdyż ****** już tam są i nie jest to młodzież. Nie dotyczy wszystkich nauczycieli!
  • ~Solar
    (2019-04-13 12:05)
    Jeśli przejdzie twoja propozycja będziesz pierwszy w kolejce
  • ~zin
    (2019-04-13 12:45)
    czytam te komentaeze i zastanawiam sie ile jest tych glupkow piszacyvh te komentarze ktorzy sa na uslugach PISu Jak mozna za pare groszy sprzedac swoj rozum
  • ~apacz
    (2019-04-13 12:55)
    najlepiej hodować krówki 0.75l. i coca cole
  • ~jarekwielki ma
    (2019-04-13 14:02)
    Pierwszą stówę ze swojej (jeszcze nie otrzymanej) emeryckiej trzynastki przekazałem wczoraj na nauczycielski fundusz strajkowy. W maju przekażę kolejną stówę. A wnukami i tek się zajmę.
  • ~Najlepiej.
    (2019-04-13 14:57)
    Najlepiej by było stworzyć przy każdej szkole biuro ZNP, PO.KOD,SLD ZSL i KE.
  • ~Podwyżka.
    (2019-04-13 15:04)
    Najlepszą by była podwyżka od razu po dwa tysiące,ale bez dwóch zer.
  • ~Vox Populi
    (2019-04-13 12:45)
    Kiedyś kupę lat temu nazad takie hodowle **** były prowadzone przez zakłady przemysłowe .Jako mieszkaniec internatu szkoły przyzakładowej korzystałem z tego dobrodziejstwa . Jaki był koszt gulaszu czy schaboszczaka nie wiem ale było na talerzu.Teraz pod światłym zarządem bezmyślności są wstanie wymyślić jeszcze coś głupszego ,
  • ~Nauczyciel akademicki
    (2019-04-13 14:33)
    "3 dni po 7 godzin" - ale przecież w tygodniu pracy jest 5 dni, oraz większość osób pracuje po 8 bitych godzin a nie 7x po 45 min. Czyli jak się spojrzy, to nauczyciele pracują po 4-5 godzin 45 minutowych dziennie, tak że mogą spokojnie pójść do toalety (inaczej niż osoby przy taśmie czy na kasie), czy wypić kawę i zjeść kanapkę. Ale jeszcze zostają im 3-4 godziny na wypełnienie dokumentacji i sprawdzenie prac itp. Powinno to raczej wystarczyć. Zwłaszcza, że nie oszukujmy się, taka matematyka, fizyka czy nawet biologia i język polski w podstawówce i liceum nie zmieniają się na tyle by co roku układać program zajęć od nowa oraz by nie można było powtarzać pytań z poprzednich lat. No i długie wakacje, gdzie można sobie dorobić dodatkowo też są fajne, co nie? I jeszcze jedno "widziały gały co brały", czyli wiadomo jak wygląda zawód nauczyciela, więc ci młodsi powinni się nie burzyć jak się spodziewali czegoś innego.
  • ~antyPiterek
    (2019-04-13 14:42)
    nauczyciele to takie prosiaczki nomen omen jak z ksiazki Orwella Folwark Zwierzecy
  • ~Liliana
    (2019-04-13 14:03)
    doskonały tekst!
  • ~Krystyna2016
    (2019-04-13 16:20)
    Za dużo mówi się o kasie a za mało o bylejakości pracy nauczycieli nie wszystkich ale 95%,skandal jak oni sie zachowują ,jakie mają podejście do swoich uczniów.Strajk sie kiedyś zakończy ,a co z szacunkiem do nauczyciela.bedzie potrzeba wielu lat żeby wizerunek lenia,majacego wszystko gdzieś ,na nowo odbudować.Trzeba sie też zastanowić nad naborem ludzi do pracy w szkole,to nie może być na zasadzie nigdzie sie nie nadaje więc idzie do szkoły tam sie nie narobi,3 miechy wakacji.I broń Boże jakaś kontrola rodziców ,taka sielanka towarzyska,no i można rodzica objechac ze dziecko czegoś nie umie /no bo matoł /tylko jest pytanie kto jest tym matołem!Nic nie mówimy my rodzicie ile wydajemy rocznie na korepetycje bo nauczycielowi się nie chciało porządnie wytłumaczyć i nauczyć dzieci.Dlaczego w szkole prywatnej jak dziecko nie umie to rodzic ma pretensje do nauczyciela a nie odwrotnie.
  • ~pola
    (2019-04-13 13:14)
    obsewujac poczynania niektorych nauczycieli --to ubolewanie jak to uczylo uczniow zachowuja sie jak krowy i swinie nasladujac ..i to ma byc inteligencja przekazywana ...tak te komedie niszcza zawod nauczyciela i koimpromituja madrych oddanych prawdziwych nauczycieli ---jak tak ci nieodpowiedni dobrze sie czuja w tych rolah nasladujac te zwierzeta --to zalozy im hodowle tam beda edukowac
  • ~żart
    (2019-04-13 16:53)
    Dobry pomysł z hodowlą. Dzieci uczyły by się dojenia "świetych" krów (jak premier) i sprzątania "koryta" i odchodów po św-niach. Praktyka ważniejsza od teorii. Od małego uczyć pracy fizycznej, nie siedzenia przy komputerze (obijania się).