Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku marca, na kandydatów PO głosowałoby 59 proc. zdeklarowanych uczestników głosowania; na kandydatów PiS - 24 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP.

Reklama

Zamiar wzięcia udziału w wyborach do Sejmu i Senatu deklaruje w sposób zdecydowany 30 proc. badanych, a 25 proc. twierdzi, że raczej poszłoby głosować. Do urn wyborczych nie wybiera się 16 proc. ankietowanych, zdecydowanych w tej kwestii jest 23 proc.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem poparcie dla PO zwiększyło się o 2 punkty procentowe. Notowania PiS spadły o 1 punkt procentowy.

8 proc. Polaków, mających zamiar wziąć udział w wyborach, deklaruje oddanie swego głosu na SLD (o 1 punkt proc. więcej niż przed miesiącem). Według badania progu wyborczego nie przekracza PSL. Stronnictwo może liczyć na głosy 3 proc. (to o 2 punkty proc. mniej niż w lutym).

Wśród pozostałych partii 2 proc respondentów deklaruje poparcie dla SdPl i LPR. 1 proc. badanych chce głosować na Partię Demokratyczną-demokraci.pl i KPEiR. Mniej niż jeden na stu ankietowanych ma zamiar głosować na UP, UPR, Prawicę Rzeczypospolitej, Samoobronę i SD.

TNS OBOP przeprowadził badanie w dniach 4-7 marca na liczącej 967 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.