"Jeżeli jest to możliwe proceduralnie, to zwrócę te pieniądze. Jeżeli nie bedą mógł tego zrobć, to wydam je na propagowanie przymiotów Janusza Palikota" - powiedział były już prezydencki minister Michał Kamiński w TVN 24.

Reklama

>>> Palikot daje pieniądze na kampanię PiS

Dodał, że Janusz Palikot jest sercem i sztandarem Platformy. "Lepiej by było, gdyby Palikot przeznaczył te pieniądze na kampanię PO, bo ten gest może być pretekstem do wyrzucenia go z partii Tuska" - stwierdził Kamiński. I przypomniał, że ostatnio Palikot skarżył się, iż Grzegorz Schetyna szuka pretekstu do usunięcia go z partii.

Janusz Palikot wpłacił dziś 5 tys. zł na kampanię Michała Kamińskiego. Stwierdził, że jest to wyraz wdzięczności za spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości poświęcony jego osobie.

>>>Palikot pije wódkę w nowym spocie PiS

"Ten spot szczerze mi się podoba" - stwierdził polityk PO. Dodał, że gdyby były podstawy pozwania partii Kaczyńskiego za tę reklamówkę do sądu, to by to zrobił. "Prawnicy uznali jednak, że nie ma takich podstaw, więc nie chciałem się ośmieszyć, choć wiem, że taki ruch podgrzałby jeszcze bardziej atmosferę" - stwierdził Palikot