Głównym tematem rozmów ma być statut partii. "Chcemy usprawnić zarządzenie naszą partią na poziomie regionalnym, chcemy dać naszym członkom w regionach więcej autonomii oraz kompetencji niż mieli do tej pory. Szykują się istotne zmiany" - mówi tygodnikowi "Polityka" przewodniczący Zarządu Głównego PiS Joachim Brudziński.

Reklama

>>> Dorn: Jest haczyk na Kaczyńskiego

Polityka stwierdza, że być może Jarosław Kaczyński wziął sobie do serca słowa, które przed styczniowym kongresem PiS w Krakowie napisał do delegatów Ludwik Dorn: "Partia jest chora i trzeba ją uzdrowić. O jakiej reformie mowa? Przede wszystkim przepisów statutu określających tryb i metody dyscyplinowania członków partii i organizacji partyjnych. (...) Wieloma zarządami okręgowymi rządzi strach przed zawieszeniem lub rozwiązaniem".

>>> Partia Kaczyńskiego jest nielegalna

W przyszłym roku kończy się czteroletnia kadencja Jarosława Kaczyńskiego w fotelu prezesa. Posłowie PiS przyznają, że jeśli partia odnotuje w przyszłorocznych wyborach samorządowych i prezydenckich słaby wynik, to reelekcja prezesa stanie pod dużym znakiem zapytania.