Borowski wybiera Kwaśniewskiego. Ale stawia ultimatum

| Aktualizacja:

Senator Marek Borowski deklaruje poparcie dla Aleksandra Kwaśniewskiego. Stanie ramię w ramię z byłym prezydentem, jeśli ten nie zamierza skończyć na wyborach do PE.

wróć do artykułu
  • ~xyz
    (2013-02-27 14:45)
    Potomkowie "elit" kreolskich, które boso przyszły z "ogarkiem wolności" do Polski w 1945r.
  • ~polka
    (2013-02-27 14:44)
    A co robił z żołnierzami AK tatusiek Borowskiego , niejaki Berman?
  • ~Sdziadek
    (2013-02-27 12:14)
    Kwasnieskiemu brakuje by wykupić caly Wilanow i Grunwald wraz z jeziorem Dabruwno.
  • ~SADZIADEK
    (2013-02-27 12:03)
    Odezwal się bankowiec slazki. a gdzie twoja portja. A te wasze niby lewicowe partie to partje złodziei na rownI niemal z PO
  • ~koko
    (2013-02-27 11:07)
    koryto komuchow neci . Od kiedy w tym tyglu sa zacni ?
    Cimoszewski, Pijaczek i Siwy starzec , glodni koryta, o nich chodzi ?
  • ~JGK
    (2013-02-27 09:01)
    Kwaśniewski 'doradza' Kulczykowi za kasę, może 'doradzić' i Palikotowi:

    Czemu nie? Pieniądz przecież nie śmierdzi.
  • ~ewa
    (2013-02-27 07:00)
    Chyba Celińskim?
  • ~men
    (2013-02-27 06:59)
    A co z Cymańskim, czy też Piskorski?
  • ~starzec
    (2013-02-27 06:46)
    Mnie akurat borowski obchodzi tyle co pryszcz na chooju siwca.
    Inna sprawa, ze ten "gość" ze swoimi kumplami może jeszcze sporo Polsce zaszkodzić.
  • ~Drzazga 101
    (2013-02-27 06:28)
    "...by wyekspediować kilka skądinąd zacnych osób do Brukseli,"
    O Matko, przeca to z góry było wiadome, że Kwach dał dupy Ex Rozlewaczowi Sikacza, żeby pchnąć paru jego odmieńców do Jewropiejki - ciekawe tylko, czy ich Ludzieńki i Naród wybiorą, no bo pierwszy urok minął, drugi tyż i okazało się, że to zbieranina niepoważnych oszołomów, tworzących wokół siebie chaos i wrzawę, co jest pokłosiem notorycznego FILOZOFOWANIA przez Ex Rozlewacza SIkacza. No bo w innych naukach jakiś postęp jest, dajmy na to od tam-tamu do komórki i od kijka, wbitego pionowo w glebę do zegarów elektronicznych, a filozofii jak był chaos, tak do tej pory jest, gdzie każdy c**j na swój strój robi i próbuje po swojemu objaśniać nam życie.
    Hej !-
  • ~A KOMUCHY KUPCZĄ ...
    (2013-02-27 06:02)
    Nowa fala emigracji

    Nadeszła kolejna fala emigracji. Druga po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Nie ma co ukrywać. Polska znów stała się dla wielu krajem straconych szans. W szczególności dla tych, którzy wrócili tu z wcześniejszej emigracji.

    Polski rząd nie rozwija gospodarki w taki sposób, by zwiększyła się liczba miejsc pracy. W ostatnich miesiącach pracę straciło ok. 100 tysięcy Polaków. A w najbliższych latach z Polski ma wyjechać ok. 800 tys. osób.

    Nie tylko nie będą płacić w Polsce podatków, ale także nie będą po prostu przyczyniać się do rozwoju naszego kraju. To nie tylko emigracja zarobkowa. Gdyby tak było, Polacy masowo nie wyjeżdżaliby z kraju popadającego w kryzys do krajów już pogrążonych w kryzysie.

    Kryzys od kilku lat trawi całą Unię Europejską, a Polska, jak dotąd – według rządu Platformy Obywatelskiej – była zieloną wyspą. Czyżby polskim emigrantom było łatwiej dostać pracę na obczyźnie, gdzie kuleje gospodarka, niż we własnym kraju?

    Coś musi być w Polsce 2012 i 2013 roku tak odpychającego, że ludzie ją opuszczają. Te wyjazdy to ponowny kryzys zaufania do władzy. To dowód na słuszność przekonania, że obecny polski rząd nie jest przygotowany na to, by poradzić sobie z kryzysem ekonomicznym.

    Skręt w lewo Donalda Tuska, częste oskarżanie obywateli o homofobię, nie tylko nie znajdują poklasku wśród większości Polaków, ale to jawny przykład ucieczki od tematu podstawowego – chleba powszedniego, czyli pracy, dostatniego życia i szansy zwykłego rozwoju.

    Świadomość społeczno-gospodarcza Polaków jest na tyle duża, że nie dali wiary propagandzie sukcesu dotyczącej nowego budżetu unijnego. Wbrew atmosferze, jaką wytwarza się wokół „sukcesu” negocjacyjnego na ostatnim szczycie w Brukseli, pieniądze te nie będą płynęły strumieniem do portfeli Polaków.

    Obywatel i jego poziom życia to ostatnie ogniwo łańcucha beneficjentów unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Jedynie pośrednio przełoży się ona na miejsca pracy. Pieniądze te staną się jakby poduszką zmiękczającą upadek czasu kryzysu. To potwierdzenie tego, jak niewiele ma do zaoferowania, sama z siebie, polska administracja.

    Kolejna fala emigracji rodzi w sercu żal, bo to jednak nie tylko wyrwa w społeczeństwie w sensie ekonomicznym. To strata kulturowa i narodowa. Z Polski uciekają ludzie już nie z powodu opresji zaborcy. Nie z powodu stanu wojennego ani miażdżących dysproporcji ekonomicznych.

    Emigracja 2012 i 2013 roku to także emigracja kulturowa. Jak duże musi być zmęczenie atmosferą w Polsce, by rozstawać się z rodziną albo całą ją stąd ewakuować. Wyjazd z kraju i osiedlenie się na stałe w innym kraju rozpoczyna powolny proces oderwania się od kulturowej podstawy, jaką jest przywiązanie do miejsca urodzenia i wychowania.

    W dużej mierze winą za to można obarczyć tych, którzy nieustannie obrzydzali Polskę Polakom, określając kraj mianem homofobicznego, prowincjonalnego, zamkniętego i zaściankowego. Wmawiając na przykład, że Polska powinna być bardziej europejska przez zmianę prawa obyczajowego. Skłaniają więc wielu do wniosku, że w innym kraju znajdą wyzwolenie od jarzma „polskiego piekła” – jak nazywają Polskę. Specjalizują się w tym politycy, publicyści i artyści lewicowi.

    Postmarksistowscy kreatorzy społeczeństwa przeciwnego obecności Kościoła i rodziny opartej na kobiecie i mężczyźnie. Totalitarni zwolennicy kolejnej formuły nowego człowieka – opartej na genderyzmie. Przeciwni powszechnemu dostępowi Polaków do Telewizji Trwam.

    Na końcu procesu zarządzania państwem są ci, którzy szukają lepszego życia dla siebie. Od 2013 roku setki tysięcy z nich będą go szukały za granicą. Bo ci, którzy dostali większość w parlamencie, nie stworzyli warunków do życia w Polsce. Ani w aspekcie ekonomicznym, ani duchowym.
  • ~Oj tam
    (2013-02-27 04:50)
    Oj tam, oj tam!
  • ~Oj tam
    (2013-02-27 04:49)
    Oj tam, oj tam!
  • ~Hrabia Tobayski
    (2013-02-27 04:48)
    Borowski jak to Borowski! W sumie - mumia, ktora probuje martwymi rekami bic piane!
    Najzabawniejsza w tym biciu piany jest jednak dosc jeszcze żwawa trzepaczka, czyli sam Kwaśniewski!
    Niegdyś przez 10 lat wykonywał filipińskie piruety i odgrywał niektóre role "prezydenta wszystkich Polaków", a teraz można by w pierwszej chwili mniemać, że ambicja mu wybiła i na przykład zamierza pod hasłem "Europa Plus" zostać "prezydentem wszystkich Europejczyków"!
    Ale na drugi rzut oka - jak wynika z jego ogłoszonego niedawno na Akademii Obrony Narodowej (sic!) planu zaludnienia Europy przez ludzi ze Wschodu ("...musimy się zastanowić, jak stworzyć warunki dla setek tysięcy ludzi, głównie ze Wschodu") - wygląda na to, że już doszło do tego, że MUSIMY się zastanawiać nad tym, jak stworzyć przybyszom warunki - a to by znaczyło, że ich przybycie zostało, przynajmniej wstępnie, uzgodnione z kim trzeba! - więc towarzysz Kwaśniewski chyba nie zamierza na tym poprzestać!
    Nie sprecyzował on co prawda, czy - używając pojęcia "Wschód" - miał na myśli tylko import towarzyszy radzieckich, czy - szerzej - wszelakich mieszkańców Azji, czyli na przykład obywateli Kazachstanu, Kirgistanu, Mongolii, Chin, Indii itp.
    Nie jest więc do końca jasne, czy zamierza on w związku z tym ubiegać się na przykład o posadę prezydenta wszystkich Eurazjatów, bez względu na ich przynależność do takiej czy innej religii albo rasy...
    Ot takie lokalne multi-kulti...
    Oczywiście pod światłym kierownictwem możnowładców z Brukseli jako swej planowanej nowej siedziby...
    A może na przykład w ferworze wykładu i pod wpływem natłoku myśli "państwowotwórczych" albo też z jakichś innych tajemniczych względów celowo nie dopowiedział, o jaki Wschód mu chodziło - a tak naprawdę miał na myśli Wschód tak zwany Bliski i postanawia raczej zostać prezydentem owej słynnej Ju-deop-olo-nii, to czyli bardzo starego rosyjsko - niemiecko - ży-dows-kiego projektu, przed którego planowanym rychłym wcieleniem na okrojonym obszarze Mazowsza, Kujaw, Podlasia i Małopolski, z korytarzykiem prowadzącym przez Berlin do Brukseli ostrzega nas od dawna wielu ludzi świadomych sytuacji, ze Stanisławem Michalkiewiczem na czele???
    Wygląda mi na to, że jako trzepaczka w ręku nieujawnionych sił wyższego rzędu - Kwaśniewski bije pianę bardzo nonszalancko i niechlujnie, licząc, że w Polsce ciemny lud tubylczy ten kogel-mogel kupi i że on sam i tak w charakterze "prezydenta wszystkich tych, na których czele zostanie w nagrodę za swój trud przez owe siły postawiony" - dostanie we władanie rząd wielkości liczby dusz wystarczający do tego, żeby - jako szef tego rządu czy choćby nawet tylko zarządu lub w ostateczności rady nadzorczej owego planowanego "bez naszej wiedzy i zgody" regionu nowej Europy - jakoś się wyżywić! Może nawet w skrytości ducha liczy na jakieś wyprodukowane z resztek dobrze ubitej piany bezy, których wykwintnego spożycia nauczyła go niegdyś w chwilach wolnych szanowna Małżonka...

    Ale co w takim razie z nami i z naszym nieszczęśliwym krajem, wciąż jeszcze przez wielu z nas zwanym Polską???
  • ~z sieci do sieci
    (2013-02-27 04:36)
    Borowski!

    Lepiej przygotuj misterny plan jakiejkolwiek dobrze platnej pracy dla Mira, bo go nie stac na futro dla zony!

    ~~~

    Żona Drzewieckiego i obecna narzeczona Janowskiego kradły futra w USA?!
    24.02.2013, 12:09
    Jedna jest żoną byłego ministra sportu i polityka PO, Mirosława Drzewieckiego (57 l.). Druga - narzeczoną gwiazdora telewizji i piosenkarza Roberta Janowskiego (42 l.). Na brak pieniędzy żadna z nich na pewno nie może narzekać. A mimo to Janina D. (61 l.) i Monika G. (39 l.) zostały w grudniu aresztowane na Florydzie w USA za... próbę kradzieży futer z luksusowego sklepu! Fakt dotarł do policyjnych raportów, które nie pozostawiają cienia wątpliwości.

    5 grudnia ubiegłego roku panie wybrały się do wyprzedażowego sklepu marki Neiman Marcus w jednym z centrów handlowych w mieście Fort Lauderdale na Florydzie. Ale wygląda na to, że nie miały na celu zakupów. Według raportu policjanta, który został wezwany przez ochronę butiku, Janina D. i Monika G. zostały zatrzymane, gdy próbowały wyjść ze sklepu bez płacenia za futra, które schowały do torby.

    „Funkcjonariuszka ochrony obserwowała, jak oskarżone usuwają czujniki z ubrań i chowają przedmioty w białej płóciennej torbie. Oskarżone działały w porozumieniu (...) Potem wyszły ze sklepu ze skradzionym towarem, przekraczając wszystkie kasy i nie próbując płacić za ukryte przedmioty” – czytamy w raporcie...
    Funkcjonariusz uznał, że na podstawie relacji ochrony sklepu, niekonsekwencji w zeznaniach Polek i śladów na ubraniach, wyraźnie wskazujących na manipulowanie przy czujnikach, może oskarżyć je o kradzież czterech futer o wartości 575 dolarów każde. I zabrał do aresztu. Tam zostały wykonane policyjne konterfekty obu pań...

    Żona polityka i narzeczona gwiazdora wyszły z aresztu za kaucją i teraz czekają na proces. Fakt dowiedział się, że pierwsza rozprawa odbędzie się 1 kwietnia w sądzie hrabstwa Broward na Florydzie.
    Fakt
  • ~“Wszyscy precz!”
    (2013-02-27 04:32)
    Wściekli na polityków Bułgarzy wyszli na ulice.

    Setki tysięcy ludzi wyszły w niedzielę na ulice bułgarskich miast. Protesty przebiegły bez starć. Były to najliczniejsze demonstracje w Bułgarii od 16 lat.
    Charakterystyczne jest to, że są to pierwsze od czasu zmian politycznych w 1989 r. protesty bez flag partyjnych. Partie postrzegane są przez demonstrantów jako symbol korupcji i czynnik, który doprowadził do ubóstwa. “Wszyscy precz”, “Borysow do więzienia”, “Mafia” – skandowali.

    W Dzienniku pl Deutschland ani słowa!!!
  • ~z sieci do sieci
    (2013-02-27 03:58)
    ~Stary Czlowiek2013-02-25 06:57

    BAJKA „NIEBAJKA”

    Januszek stwierdził znienacka
    lepsza jest Krzysio bez Wacka
    choćby był Wacek schowany
    lepsza jest Krzysztof od Wandy

    Wanda jest wredna cholera
    To w rękach Leszka zapałka
    Czas sczyścić Wandę do zera
    tak się zaczyna ta bajka.

    Nie chciała Wanda Do Ruska
    Wolała Wanda za Niemca
    Pałac niepocieszony
    Wkurzony w Pałacu najemca

    Kwaśniak ma zostać premierem
    Za wsparcie drugiej kadencji
    Skłócić komuchów z liderem
    Spłyń Leszku w czas niepamięci

    Januszek z Unią Wolności
    Zdejmie Platformie poparcie
    I za unijne miliony
    starczy na wódę i żarcie

    Nasz Premier i nasz Prezydent
    Symbioza z Unią i z Ruskiem
    Kaczor wiecznie wkurzony
    Donalda podmieni się z Buzkiem

    Tak to układ wymyślił
    Adaś wspiera ochoczo
    Wanda spłynie do morza
    Niemcy raczej nie wkroczą

    Co na to wszystko rodacy
    Polacy mają to w dupie
    Mogą jeździć do pracy
    Polska ...to państwo głupie.
  • ~eedek
    (2013-02-27 01:29)
    Borowski stawia warunki? Przecież to polityczny trup - Mr. Nobody. Olac facia i tyle. Już raz wykrećił "lewicowy" numer. Wystarczy.
  • ~eff22
    (2013-02-27 01:17)
    Borowski, z Palikota taki lewicowiec jak z Ciebie miss Polonia. Zdradzasz lewicowe idee i Millera...To Ty i Kwaśniewski ze swym lokajem Siwym rozbijacie lewicę.
  • ~jan
    (2013-02-27 01:07)
    Berman -Borowski