Socjolog o Europie Plus: To przejaw politycznego ADHD

| Aktualizacja:

Socjolog Jarosław Flis nie zostawia suchej nitki na nowej inicjatywie Europa Plus. "Potykający się Palikot, rozchwiany Kwaśniewski i Siwiec, który zawsze wolał stać w drugim szeregu, łatwiej tu zobrazować słabość, niż siłę” - mówi bez ogródek na gazeta.pl.

wróć do artykułu
  • ~luk1407
    (2013-02-28 07:19)
    BESTIA z dziesięcioma rogami jest UNIA EUROPEJSKA Orędzie nr 351 z serii Ostrzeżenie Niedziela, 19.02.2012, godz. 03.00 Moja droga, umiłowana córko, nie musicie obawiać się tych przekazów. Ponieważ dawane są one światu z powodu MIŁOŚCI, jaką mam dla całej ludzkości. Znajomość nadchodzących wydarzeń pomoże przygotować Moje dzieci, tak aby mogły bronić Prawdy. Moje ostrzeżenia mogą pomóc w szerzeniu nawrócenia i pozwolą po raz kolejny potwierdzić Moim dzieciom Prawdę Mojej obietnicy Powtórnego Przyjścia. Moje Powtórne Przyjście odbędzie się w czasach waszego życia, dzieci. Wy, z tego wybranego pokolenia, będziecie korzystać z CUDÓW Mojego Chwalebnego Królowania na ziemi. Obejmuję pośród was, Moich WYBRANI dzieci, tych, którzy odwrócili się od mnie i zaprzeczają Istnieniu Mojego ukochanego Ojca, Najwyższego Boga. Moja Miłość obejmie tych, którzy Mną gardzą. Z czasem nawrócą się. Uznanie Moich przekazów dawanych tobie, Mojemu prorokowi CZASÓW OSTATECZNYCH, któremu dana jest odpowiedzialność otwarcia siedmiu pieczęci, nie wystarczy. To, co jest naprawdę ważne, to Zbawienie wszystkich waszych braci i sióstr na całym świecie. Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami podniesie się, aby zdominować swoje długo cierpiące niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest UNIA EUROPEJSKA, zwana Babilonem w Księdze Objawienia. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny i jego sojusznika niedźwiedzia, ROSJĘ. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm i biada temu, kto będzie widziany, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale Chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymsko-Katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać MSZE W TAJEMNICY. Dzieci, wszyscy Moi wyznawcy, nadszedł czas, aby rozpocząć planowanie waszej przyszłości. Będę prowadził was w każdej chwili. Rozpocznijcie przygotowania teraz, ponieważ dany będzie czas, aby to zrobić. Ponownie mówię wam, modlitwa, i to wiele modlitw, osłabi moc bestii, NIEDŹWIEDZIA i CZERWONEGO SMOKA. Będą panować przez bardzo krótki czas. A po tym zostaną zniszczeni. Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus
  • ~SYLVEK
    (2013-02-27 23:46)
    re.; Stary Czlowiek GRATULUJE !!!
  • ~zakłopotany
    (2013-02-28 16:07)
    jestem Wiesio pisze bzdury i głupoty bo brak i to powarznie roboty jak żyć
  • ~obrażony
    (2013-02-28 13:56)
    Wiesio debilem to ty jesteś,i za to powinienes beknąć śmieciu,nikt nie da ci prawa do obrazy ludzi,a tym bardziej nie żyjących bohaterów,kogo mnreprezentujesz chyba nie PO bo zaraz sie z niej wypiszę,Tylko bydle moż w ten sposób prowadzić pogaduchę.
  • ~ZORRO5
    (2013-02-28 10:09)
    BO TO JEST EWROPA PIJUS !
  • ~koko
    (2013-02-28 09:24)
    parcie na koryto komuchow jest duze,
  • ~internautka50+
    (2013-02-28 07:29)
    To trafna diagnoza socjologa p Filsa. Trzeba być chorym żeby w takim towarzystwie liczyć na sukces na scenie politycznej. P Kwaśniewski był dwa razy wybrany bo nie było innej możliwości
    Pierwszy raz po Wałęsie nawet koń byłby lepszym kandydatem.
    I po raz drugi sytuacja była podobna
  • ~vp
    (2013-02-28 07:03)
    Pewnie p. dr ma rację bowiem jego analizy najczęściej są trafione w przeciwieństwie do pani Staniszkis ,które trafiają z reguły kulą w płot.
  • ~starzec
    (2013-02-28 06:54)
    Re: Stary Człowiek
    Jak widzę my starcy znamuy się na taktyce "gry w piłkę"
    Pomyślności i zdrówka.
  • ~arystokracja lewicy
    (2013-02-27 22:49)
    Adaś zawsze troszczył się o robotników, o uciskane kasjerki, o bezrobotną młodzież i w ogóle. Wykształcony na broszurach komunizmu nauczył się jak żyć z propagandy. Podobnie jak jego małżonka, która wspiera charytatywnie tych maluczkich i biednych, najlepiej w blasku fleszy i pogadanek w żurnalach.
    Bój to jest nasz ostatni...czego im bardzo życzę!!
  • ~Stary Czlowiek
    (2013-02-27 21:26)
    Chciałbym napisać ,ze z miejsca w którym jestem obecnie obserwuje Polskę jak Francuz oglądający mecz piłkarski Rosja – Białoruś siedząc przy suto zastawionym stole, na którym napoje wysokoprocentowe są równouprawnione wobec innych smakowitych potraw.
    Jeżeli porównamy jeden polski ośrodek władzy do Rosji a drugi do Białorusi to na razie w owym meczu towarzyskim jest chyba 1-0 dla Rosji.
    Ten mecz nie jest interesujący, ze względu na zawodników grających w polu, tylko ze względu na poczynania trenerów. Główni stratedzy nie siedzą na ławkach i nie są widoczni dla licznie zgromadzonej gawiedzi . Wszystkie plany gry i roszady opracowywane są w szatniach. Nawet rezerwowi nie siedzą na ławkach tylko wybiegają prosto z szatni.
    Niebagatelna role w owym spotkaniu towarzyskim odgrywa także komentator wydarzeń piłkarskich ,który bardzo dokładnie, wręcz łopatologicznie wyjaśnia licznie zgromadzonej widowni to co właśnie obserwują na boisku.
    Jego zadaniem jest także zadbanie o wizualna stronę spektaklu.
    Bardzo istotny jest hymn , barwy narodowe, przyśpiewki patriotyczne oraz najważniejsze – wskazywanie publiczności momentów do zbiorowego wyrażania aplauzu i zachwytu dla jednej lub drugiej drużyny.
    Zadaniem komentatora a raczej „Wodzireja” jest także instruowanie wyznaczonych arbitrów, aby we właściwym momencie podyktowali rzut wolny a w wyjątkowych okolicznościach nawet rzut karny.
    Mecz jest towarzyski , publiczność która została wpuszczona na stadion tez jest wyselekcjonowana. Dla niej wynik jest zatem sprawa drugorzędna . Ważne jest uczestnictwo , bo nie wypada nie być .

    TU -skacze i Komu -Rusy stworzyli do przerwy bardzo interesujące i wyrównane widowisko.
    Po przerwie jednak sytuacja się zmieniła. W wyniku -bardzo precyzyjnie- przeprowadzonego lewa strona boiska ataku pozycyjnego drużyna Komu- Ruska zdobyła bramkę.
    Chociaż stało się to po ewidentnym faulu i spalonym ani sędzia główny, ani tym bardziej boczni niczego nie zauważyli. Komentator natychmiast po strzeleniu bramki zarządził „fale”i nakazał puszczenie ukochanej przez publiczność piosenki „gangnam style”. Nie należy się zatem dziwić ,ze w sektorach zajmowanych przez zwolenników walczących drużyn nadal trwała wesoła zabawa , zwłaszcza ze piwo lalo się strumieniami a hamburgery fruwały w powietrzu.
    Skupmy się jednak na samej -niezwykle finezyjnej akcji -warta jest bowiem komentarza. Szybkie podanie od bramkarza Kaliskiego ( ponieważ było szybkie musiało go kosztować wiele wysiłku- ot taka mała dygresja) ale wracajmy do akcji.
    W pierwszej chwili wydawało się ,ze podał do przeciwnika -bo Siwy do przerwy ,stwarzał pozory uczestnictwa w akcjach drużyny TU- skaczy . Jednak między nim a bramkarzem istniało ciche porozumienie. Natychmiast po otrzymaniu podania zrzucił koszulkę z niedźwiedziem i popędził do przodu dumnie wypinając pierś z wielkim czarnym orłem. Nie wdając się w zawile dryblingi szybko przekazał piłkę do pomocnika Palikotowskiego. Ten jak to było w zwyczaju wykonał kilka dryblingów pod publiczkę co mogło zakończyć się tragicznie dla samej akcji- bo nagle nogi prawie zawiązały mu się na supeł. W odpowiednim momencie podbiegł jednak Biedronski i delikatnym pchnięciem ustawił pomocnika we właściwym kierunku. Palikotowski przebiegł jeszcze kilka metrów i ….. w tym momencie dochodzimy do kulminacyjnego momentu akcji.
    Nagle stało się jasne dlaczego publiczność wchodząc na stadion, otrzymała bogato ilustrowany a co ważniejsze -niezwykle szczery i bezkompromisowo napisany przez super sprawozdawce życiorys, połączony z wywiadem udzielonym przez zawodnika ,który właśnie pojawił się na boisku. Dawno nie było go w drużynie Komu – Ruska.
    Niektórzy byli nawet oburzeni na super sprawozdawce ,ze oczernia tego wspaniałego zawodnika ale wiadomo ,ze jak napiszą o tym nasi to jednak dużo lepiej jakby napisali o tym obcy.
    Z wywiadu publiczność dowiedziała się ,ze po prostu pojechał pograć „za kasę” w azjatyckim klubie szejka naftowego.
    Ale wrócił i jest gotowy do gry , ba jest gotowy przyjąć na siebie obowiązki rozgrywającego i kończącego akcje. Stalo się to w najlepszym momencie dla drużyny pałacowej. Dotychczasowy rozgrywający zupełnie nie sprawdził się w tej roli .
    Milerek jak szeptano o nim pogardliwie, nigdy nie był z tego środowiska . Ciężko trenował, starał się ,był przebojowy i lubił grę faul, ale gdzież mu tam do Kwaśniaka , który tak pięknie potrafił zjeść beze.
    Wracamy na boisko... Palikotowski podaje do Kwaśniaka zupełnie ignorując lepiej ustawionego Milerka. Nieważne ,ze Kwaśniak jest na pozycji spalonej. Błyskawicznym zwodem mija dwóch obrońców drużyny TU- skaczy .
    Jest sam na sam z bramkarzem i nie marnuje takiej okazji. Bramkarz wiedział , ze będzie strzelał w lewy róg ale strzał był bardzo mocny i precyzyjny . Jeden do zera- podobno trener Komu-Ruskich z radości pobiegł zgolić wąsy . Jednocześnie wysłał wiadomość przez asystenta ….”Towarzysze teraz skupiamy się już tylko na obronie a TU-skacze niech się rozbijają o nasz zwarty mur...” .Finały mistrzostw Europy coraz bliżej.
    Publiczność zachwycona , podrzuca do góry czapki i szaliki w narodowych barwach wrzeszcząc za Wodzirejem sprytnie zaktualizowany hymn …. „przejdą Wisłę ,przejdą Warte ….
    Gdybym , rzeczywiście by Francuzem , ale niestety nie stać mnie na całkowita obojętność . Dobrze , ze na tym stole napoje wysokoprocentowe są równouprawnione wobec innych smakowitych potraw.
  • ~jk
    (2013-02-27 22:09)
    Rzeczywiscie Kwasniewski podobny do Kiszczaka jak dwie krople wody...
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-02-27 21:56)
    Witam;
    W Tworkach wciaz czekaja !!!
    Najwiekszym osiagnieciem sp prezydenta L.Kaczynskiego jest fakt
    ze po jego smierci,obnazyl debilizm brata ,macierewicza i spolki PiS-u...
  • ~Welkopolanka
    (2013-02-27 21:48)
    Bardzo żałuję, że głosowałam na Kwaśniewskiego i Siwca. Palikot to dla mnie pajac.
    P.S. No i po co chodzić na wybory, żeby się później rozczarować, bo wybrani mają nas gdzieś, zabierają zabawki i zmieniają piaskownice. WSTYD PANOWIE. Jak widzę p. Siwca w telewizji to czuję niesmak... WIELKIE ROZCZAROWANIE, ale co to was obchodzi???
  • ~ja ja
    (2013-02-27 21:43)
    Alkoholika ciągnie do producenta alkoholu. Bimbrownik i jego ofiara działają razem. Kogoś to dziwi?
  • ~Andrew
    (2013-02-27 21:26)
    Facet wyglada na fotce, jak syn Kiszczaka.
  • ~jola zwana bezą
    (2013-02-27 21:05)
    Ale się zestarzał... Gębę ma jak tatar du..ę.
  • ~la męnt
    (2013-02-27 21:04)
    siwiec na pewno nie wybiora go do par lamentu
  • ~jerzyk