Mimo to przepisy budzą sporo zastrzeżeń także w samej PO. Szef klubu Platformy Rafał Grupiński mówił w radiowej Jedynce, że wobec reformy jest sceptyczny. Jego zdaniem, sprawność orzekania dzięki temu się nie zmieni, natomiast zdegradowana zostanie Polska powiatowa. To odsuwanie się państwa od obywatela - ocenił poseł Grupiński. W jego opinii minister Gowin nie docenia tego, że mieszkańcy mniejszych miejscowości chcą mieć dostęp do usług na miejscu. Internet i poczta wszystkiego nie załatwią - dodał szef klubu PO.

Reklama

Mimo tych zastrzeżeń Platforma będzie głosowała przeciwko obywatelskiemu projektowi PSL w tej sprawie. Odwraca on reformę ministra Gowina.

Rafał Grupiński wyjaśnił, że wobec stanowiska całej partii jego krytyczne zdanie w tej sprawie staje się "prywatne". Szef klubu PO dodał, że podobnie posłowie głosują w sprawie budżetu. Często chcieliby poprawek, które dawałyby więcej środków dla swojego regionu, ale mimo to głosują tak jak rząd.

Grupiński zapewnił, że w jego partii nie można mówić o podziale. Jak mówił, w 98 procentach spraw posłowie tej partii głosują zgodnie. Zastrzeżenia dotyczą nielicznych kwestii, w tym światopoglądowych. Nie ma podziału, jest różnorodność - podsumował szef klubu PO.