Wojna o szczyt klimatyczny. Minister bagatelizuje, poseł PiS donosi

| Aktualizacja:

"Nie widzę nadmiernego niebezpieczeństwa" - mówi minister środowiska o zbliżającej się konferencji klimatycznej COP. Tymczasem poseł PiS Tomasz Kaczmarek donosi do prokuratury i na Marcina Korolca, i na premiera Donalda Tuska.

wróć do artykułu
  • ~STANISŁAW
    (2013-08-07 10:51)
    CZAS POWIEDZIEĆ LUDZIOM KTO NAPRAWDE ZLE RZĄDZI
    A NIE TYLKO CAŁY CZAS KTO BY SIĘ NIE ZPASKUDZIŁ
    TO ZAWSZE PIS A TU WYCHODZI NATO ŻE PO ROBI WSZYSTKO
    BYNISZCZYĆ POLSKĘ ITO PAN PREMIER DONALD TUSC .
    AŻ NIE BEDE NA NIEGO GŁOSOWAĆ.!!!
  • ~aa_6
    (2013-08-07 02:30)
    prymitywne motloch I kibole\NAZISCI SPOD ZNAKU BREIVIKA myla WOLNOSC SLOWA z przyzwoleniem na chamstwo, bandytyzm, chuliganstwo, wulgaryzm


    a propos !czyto ciemne bydlo gdziekolwiek pracujE, czy to poprostu MAFIA NARKOTYKOWA?
  • ~tom
    (2013-08-07 02:25)
    ZA CZYJE TO PIENIADZE ?

    CZY CI BANDYCI Z BOJOWEK PISOWSKICH TO GDZIES PRACUJA ?

    BYDLO FASZYSTOWSKIE ZWANE KIBOLAMI BIJA NISZCZA KOPIA LEZACYCH PO GLOWACH, ATAKUJA KOBIETY, ATAKUJA ZAWSZE OD TYLU.

    DO BICIA UZYWAJA KRZYZY I ROZANCOW.

    WYSTRZEGAJCIE SIE KRAKOWSKIEGO PRZEDMIESCIA PRZED PALACEM PREZYDENCKIM - TAM JEST BARDZO NIEBEZPIECZNIE

    TAM JEDNOCZY SIE PARTIA FASZYSTOWSKA Z KIBOLAMI.
  • ~antynazista2
    (2013-08-07 02:24)
    BYDLO NAZISTOWSKIE SPOD ZNAKU BREIVIKA rusza do akcji kierowane przez kluby gazetyANTYpolskiej,

    TA JAZDE W CELU NISZCZENIA WARSZAWY FUNDUJE LENIWYM BANDZIOROM prezio
  • ~elena
    (2013-08-07 02:22)
    Wojenka Jaro-Rydzyk jest nieunikniona. Ponowie od dawna się nienawidzą, jeden do drugiego ma - niewybaczalną pretensję. To, że jeszcze nie skoczyli sobie do gardeł jest spowodowane "połączeniem" interesów po katastrofie smoleńskiej.
    Ale od pewnego czasu torcik przychodzi coraz mniejszy, a przyzwyczajenia do słodyczy są ciągle duże.
    Dlatego, charakterystycznie dla komuchowo-sekciarskiej mentalności, rozpocznie się wojna wykańczająca na przecieki, donosiki... Będziemy dowiadywać się wielu nieznanych dotąd rzeczy, bo każdy ze wspomnianych wyżej pokazywać będzie swoją siłę. Będzie więc się z czego pośmiać.
    Na razie dużo większą zabawę dostarczają wyznawcy. Można ich tylko porównywać do mieszkańców Korei Płn. Będą do końca sobie tłumaczyć,słuszność i nieomylność swojego wodza, że wszystko co robi robi dobrze. Co odważniejsze "aparatczyki", w imię koniecznego wsłuchiwania się przez władzę w - oddolny głos, proponują, radzą ... choć wiadomo, że i tak zaakceptują wszystko co wódz postanowi. Inne osobniki będą do końca śpiewać i wierzyć w zwycięstwo, jeśli nie teraz to do końca roku... :) bo przecież musi przyjść.
    Ubaw jest naprawdę po pachy, a najzabawniejsze jest to, że te biednie-bezrozumne pisiątka niczego, ale to niczego nie rozumieją. Tylko wierzą, wiara jak wiadomo nie wymaga myślenia.
  • ~pintapalec
    (2013-08-07 02:19)
    UWAGA!!! SEKTA!!! UWAGA!! SEKTA!!! . Na terenie naszego kraju działa groźna organizacja podszywająca się pod działalność religijną.

    Sekta ingeruje w życie rodzin, wykorzystuje finansowo swoje ofiary, a nawet manipuluje życiem całego kraju poprzez wpływanie na stanowienie prawa. Organizacja ta jest potężnym międzynarodowym koncernem świadczącym usługi religijne i ma wielką sieć ośrodków na wszystkich kontynentach.
    Przeczytaj poniższe punkty, które charakteryzują działalność największej sekty.
    I Ty na pewno musiałeś się z nią zetknąć!

    1. STRUKTURA WŁADZY W SEKCIE JEST NIEDEMOKRATYCZNA.
    Z jej struktur hierarchicznych wykluczone są wszystkie kobiety oraz żonaci mężczyź-
    ni. Na życie sekty wpływ mają jedynie specjalnie dobrani i przeszkoleni nieżonaci
    mężczyźni, którzy ślubują swoim zwierzchnikom ślepe posłuszeństwo. Główny
    przywódca sekty, jej dyktator, który każe uważać się za nieomylnego, zarządza
    niepoliczonymi bogactwami i mieszka w luksusowym pałacu na południu Europy.

    2. LUDZIE UZALEŻNIENI OD SEKTY, ZWANI TAKŻE WIERNYMI, NIE MAJĄ ŻADNEGO WPŁYWU
    NA WAŻNE DECYZJE SWOJEJ ORGANIZACJI. Nawet na zarządzanie pieniędzmi sekty, które
    posłusznie jej przekazują.

    3. MIMO ŻE MĘŻCZYŹNI KIERUJĄCY SEKTĄ SŁYNĄ Z ROZWIĄZŁEGO TRYBU ŻYCIA, OD
    POZOSTAŁYCH CZŁONKÓW ORGANIZACJI ŻĄDAJĄ PRZESTRZEGANIA BARDZO RYGORYSTYCZNYCH
    ZASAD. Zabraniają używać środków antykoncepcyjnych, potępiają seks pozamałżeń-
    ski, zabraniają rozwodów i powtórnych małżeństw. Wszystkim, którzy nie akceptują
    tych zasad, sekta grozi wiecznym potępieniem i już tu na ziemi piętnuje ich oraz
    uprzykrza życie.

    4. WŚRÓD MĘŻCZYZN KIERUJĄCYCH SEKTĄ NA WSZELKICH SZCZEBLACH JEJ STRUKTURY
    WYSTĘPUJE ZADZIWIAJĄCO CZĘSTO SKŁONNOŚĆ DO WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO DZIECI.
    Sekta wymyśliła sprawny system chronienia przestępców seksualnych w swoich
    szeregach. Przenosi ich z jednej placówki na inną, a gdy trzeba, ukrywa ich także
    w odległych krajach.

    5. SEKTA ZMUSZA SWOICH CZŁONKÓW DO REGULARNEGO SAMOOSKARŻANIA SIĘ PRZED
    DUCHOWNYMI. W placówkach sekty ustawione są specjalne meble, w których
    przeprowadza się rozmowy na temat intymnych spraw ludzi uzależnionych od
    wpływów sekty. Ta poniżająca i uwłaczająca ludzkiej godności praktyka pomaga
    sekcie manipulować swoimi ofiarami i trzymać je w ciągłym poczuciu winy
  • ~Roman
    (2013-08-06 21:29)
    Do prawnika - Z ciebie prawnik jak z koziej d...y trąbka.
  • ~prawnik
    (2013-08-06 11:52)
    brawo Tomek, przynajmniej jeden myślący logiznie i racjonalnie facet wobec tych bęcwałów i krętaczy wiecznie próbujących manipulować spoleczenstwem nawet w Dzień Niepodległości. Czy USA zwołaja szczyt klimatyczny 4 lipca? Kretyński rząd.
  • ~demos
    (2013-08-06 11:50)
    Lepiej zajmować sie sprawami konferencji niż ... innymi? Innymi czyli Świętem Niepodległości? To mówi POLSKI minister? Dno, jak cały ten rząd.
  • ~POrażkaPO
    (2013-08-06 11:09)
    JAK TUSK OSOBIŚCIE SPAPRAŁ SPRAWĘ PAKIETU KLIMATYCZNEGO

    Czerwiec 2012. Sejm głosami koalicji PO - PSL, wspieranej przez Ruch Palikota, odrzucił wniosek PiS o zarządzenie ogólnopolskiego referendum w sprawie renegocjacji pakietu klimatyczno-energetycznego

    Za przyjęciem wniosku w sprawie przeprowadzenia referendum głosowało 148 posłów (PiS i SP), 264 było przeciwnych (PO, PSL, RP i część SLD), a 17 wstrzymało się od głosu (SLD).

    Prezydent Kaczyński rzeczywiście wcześniej wyraził zgodę na przyjęcie pakietu, ALE NA INNYCH WARUNKACH. Rokiem bazowym, od którego miało się liczyć obniżenie emisji CO2, był wtedy rok 1988. Od tego czasu Polska obniżyła emisję CO2 o ponad 30 procent. A więc z nadmiarem spełniła warunki, które były stawiane. W grudniu 2008 r. TUSK NIE ZAWETOWAŁ ZMIANY POLEGAJĄCEJ NA PRZYJĘCIU INNEGO ROKU BAZOWEGO: ROKU 2005, A WIĘC ROKU, PO KTÓRYM MUSIELIBYŚMY DOKONYWAĆ KOLEJNEJ OBNIŻKI CO2. I NA TYM BŁĄD POLEGA.

    To właśnie brak weta Tuska w 2008 r. ściągnie na Polskę podwyżki cen energii. Według posłów opozycji obecna narracja rządu wskazująca na sukces w sprawie pakietu świadczy o tym, że premier nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co wynika z podpisanego zobowiązania.

    POLSKA, PRZYJMUJĄC ZAPISY ZMIENIAJĄCE DUCHA KONWENCJI KLIMATYCZNEJ I PROTOKOŁU Z KIOTO, POMIJAJĄCE OSIĄGNIĘCIA POLSKI W ZAKRESIE REDUKCJI EMISJI GAZÓW CIEPLARNIANYCH, NARAŻA SIĘ NA DRASTYCZNY WZROST CEN ENERGII. To zaś może doprowadzić do zapaści gospodarczej kraju, blokady rodzimych zasobów energetycznych i uzależniać Polskę od obcych technologii i obcych źródeł energii.

    Stąd też opozycja domagała się renegocjacji pakietu klimatyczno-energetycznego przyjętego przez rząd PO - PSL. W ocenie PiS, nowy pakiet należy zbudować na bazie i w duchu ustaleń z Kioto. PiS sprawę chciało rozstrzygnąć w referendum, w którym obywatele mieli odpowiedzieć, czy zgodnie z wynegocjowanym przez rząd PO - PSL pakietem klimatyczno-energetycznym są "za podziemnym składowaniem dwutlenku węgla, przy kosztach dochodzących do 100 euro za tonę, co musi skutkować wzrostem cen energii i może blokować nasze rodzime zasoby energetyczne jak węgiel kamienny, węgiel brunatny, gaz łupkowy i unikatowe zasoby geotermalne, uzależniając równocześnie Polskę od obcych technologii i obcych źródeł energii".

    Obywatele pytani byliby też o to, czy zgadzają się na to, by "wbrew ratyfikowanej przez Polskę Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC) i ratyfikowanemu protokołowi z Kioto do Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu nie wykorzystywać polskich Lasów Państwowych do pochłaniania dwutlenku węgla, co eliminuje polskie szanse na obniżenie cen energii, obniża rangę gospodarczą polskich Lasów Państwowych, stymuluje bezrobocie w terenach przemysłowych oraz wiejskich i jest sprzeczne z ochroną bioróżnorodności".
  • ~Tyrion Lannister
    (2013-08-06 08:30)
    i sto baniek poszło w pisdu a cjore dzieci nie mają lekarstw
  • ~Grzechu comeback
    (2013-08-06 08:19)
    IDIOTA widzieć nie musi! Jaki rząd i prezydent takie "widzenie". Deficyt też dopiero "widzą" teraz, gdy po 1szym kwartale już było prawe 90proc wykorzystanie.
    Skoro władza utrudnia to trzeba przenieść świętowanie a potem wywalić władzę na zbity ryj, nie tylko przy urnie ale też przez Trybunał Stanu, by siermięgi już nie wróciły!
  • ~mmm
    (2013-08-06 07:46)
    Co to za święto 11 listopada - kilka napuszonych, mało zrozumiałych przemówień, kilkaset wieńców wieńców pod pomnikami , zimno, ponuro, ... Jedyną atrakcją są naparzający się na siebie adehadowcy, tłuste karki, ... i bezradna policja po drugiej stronie. Zysk ze tego mają politycy, telewizje, które podpuszczają darmowych aktorów reality szoł z określoną dramaturgią i oglądalność się podnosi.

    Dla przyjezdnych to nic nowego, większość u siebie w kraju ma dużo lepsze rozróby.
    Święto to powinna być radość a nie nadęte składanie wieńców na koszt podatnika.
  • ~Krośniak
    (2013-08-06 07:25)
    Przesuwanie święta 11 listopada nie ma sensu. Bardziej strajk generalny Solidarności. Jeżeli to ma się odbyć na Basenie narodowym, to zablokowanie ruchu problemem większym nie będzie.Tylko po co to wszystko? Retoryczne pytanie. Głową muru się nie przebije. Prowokacją tak przejrzystą, również. Trzeba organizować społeczństwo do uniknięcia najgorszego. Trzeba zapewnić bezpieczeństwo własnymi metodami. Trzeba będzie pomóc warszawiakom. 11 listopad to poniedziałek. Logityka w tym wydarzeniu nie będzie problemem. Wręcz ułatwieniem. Zlot gwiaździsty do Warszawy, dozwolone akcje samoobronne wokół miasta i w mieście sparaliżuje całkowicie bandycki plan największej prowokacji w Polsce po 89 r. Gdy o tym wszystki dowie się świat, stanie po stronie Polaków. To pewne. A rząd będzie zmuszony złożyć rezygnację w niechwale, wraz z całą koalicją partyjną i wspierających mediów i obcych agentur.
  • ~romank
    (2013-08-06 07:07)
    jezeli jeden polak zastanie zamordowany przez pseudo/obroncow klimatycznych to minister powinien siedziec
  • ~dość pogardy dla Polaków
    (2013-08-06 07:07)
    Korolec tak samo nie widzi problemu jak jeszcze niedawno nie widział problemu ze śmieciami,zarówno w stolicy jak i w całym kraju.A sam przecież tak rzetelnie segregował śmieci.dopuki go nie przyłapali!!!
  • ~kłamliwy tytuł
    (2013-08-06 07:04)
    To że w ,,Dzienniku,, napisano ,,donosi,, nie znaczy że tak to przebiega.Oczywiście w PO nikt nigdy nie donosił.No chyba że na obecnie Gowina z PO donoszą jeszcze niedawni koledzy z partii.Aż wstyd tego słuchac co wyprawiaja z tym człowiekiem.A miało byc tak demokratycznie .Tuskowi nawet jeden rywal był za mało .A teraz prawda ujrzała światło dzienne.
  • ~Polak
    (2013-08-06 06:33)
    Donosicie etatowy, Kiedy doniesie sam na siebie,l że spaprał robotę z Sawicką!
  • ~StJ
    (2013-08-06 05:37)
    Tusku i jego ferajna to mistrzowie od "kreciej roboty"!!!
    Takie daty są POtencjalnymi nosicielami konfliktów!! Wszystkie zadymy sprowokowane przez Tuskowców zostaną przez płatnych jurgieltników oligarchów, czyli dziennikarzy przypisane PRAWU I SPRAWIEDLIWOŚCI!!
  • ~grom52
    (2013-08-06 04:47)
    Jeżeli POsrańcy tak się uparli na ten termin - to prawica i ruchy patriotyczne powinny moim zdaniem zmienić termin obchodów rocznicy w ostatniej chwili np. o miesiąc. Pokażą w ten sposób społeczeństwu że to POsrańcy prą do konfrontacji. Przy okazji zrobili by w bambuko całe to lewactwo szykujące się na zadymy łącznie z OMONEM ( ruskie ZOMO), który ten rudy zdrajca już pewnie zamówił na ten termin.