Czy możliwa jest koalicja PiS - PSL?

Reklama

PiS nie widzi w nas partnera czy koalicjanta, tylko chce nas pożreć. PSL nie może wejść w alianse z jakimkolwiek środowiskiem radykalnym. Dzisiaj oba skrzydła opozycyjne się radykalizują - PiS chce wykończyć Solidarną Polskę, a SLD toczy wojnę z Palikotem. Celem Kaczyńskiego jest doprowadzenie, do tego by powstała jedna wielka koalicja w przyszłym Sejmie - anty-PiS-owska. Z jednej strony Kaczyński, a po drugiej stronie wszyscy jego przeciwnicy. Taki obóz w końcu by się rozpadł, torując Kaczyńskiemu drogę do objęcia pełni władzy. Mam własne scenariusze. lepsze dla Polski, wzmacniające racjonalne centrum - powiedział Janusz Piechociński.

Lider PSL odpowiedział także tym, którzy w partii są niezadowoleni z jego rządów. Piechociński wbił szpilkę Stanisławowi Żelichowskiemu, który mówił wcześniej, że Pawlak nic nie mówił, a nowy szef PSL stale wygłasza monologi.

Kot powinien być łowny, a polityk mowny. Zalecałbym koledze Stanisławowi większą aktywność, choćby w programie "Siódmy dzień tygodnia" w "Zetce". , bo często milcząc, słabo broni swoich i naszych racji - odparł Piechociński i dodał: Wygrałem kongres i wiem, co robić. Wyciszyłem emocje po walce o przywództwo. Zapowiedziałem, że odmłodzę Stronnictwo i to robię. Nie wywołuję przy tym wojny ze starszymi , bo w przeciwieństwie do niektórych nie zarządzam PSL strachem, tylko aktywnością.