W ostatnim roku realizowaliśmy strategię tysiąca Wietnamów - ogłosił Adam Hofman w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", podsumowują kampanię referendalną Prawa i Sprawiedliwości w stolicy. - Ścigaliśmy Platformę wszędzie, gdzie się da i wiązaliśmy ją w ważne potyczki: Rybnik, Elbląg, Podkarpacie. W sprawie Smoleńska przycisnęliśmy PO do ściany. Pokazaliśmy ich kłamstwa - podkreślał.

Reklama

"Tysiąc Wietnamów" to słowa, które wypowiedział kubański rewolucjonista Ernesto "Che" Guevara, zapowiadając politykę komunistów wobec USA. To była strategia na obalenie "imperialnego rządu" - rozpętanie tysiąc małych konfliktów, angażujących Amerykanów militarnie i politycznie.

Podobną strategię najwyraźniej przyjął autor kampanii PiS, choć z pewnością wolałby odciąć się od autora słów o Wietnamie.

Stał się również z tego powodu obiektem drwin. Jacek Kurski, były poseł PiS, a obecnie europoseł Solidarnej Polski, wrzucił na swój profil na Twitterze komentarz zdjęciowy. Fotomontaż kilku mocnych ujęć z wojny w Wietnamie i wizerunku rzecznika Prawa i Sprawiedliwości opatrzył słowami:

Adam Napalm Hofman - Aniołek Prezesa w marszu po centrowego wyborcę: PiS realizuje strategię tysiąca Wietnamów.

Adam Napalm Hofman - Aniołek Prezesa w marszu po centrowego wyborcę: PiS realizuje strategię tysiąca Wietnamów pic.twitter.com/99VYwsFd4h

— Jacek Kurski PL (@KurskiPL) October 18, 2013