Te wybory europejskie mogą otworzyć drogę do koalicji Jarosława Kaczyńskiego z Januszem Korwinem-Mikke. Kaczyński był zdolny do rządu z Lepperem i zaręczam państwu, że będzie zdolny do rządu z Korwin-Mikkem. To nie będzie komedia, to będzie horror - mówił w Radiu ZET Michał Kamiński. Zdaniem byłe spindoktora PiS, skoro Jarosław Kaczyński kiedyś stworzył rząd z Lepperem, to teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by wszedł w koalicję z Nową Prawicą. Jeżeli po następnych wyborach okaże się, że Kaczyńskiemu do władzy brakuje głosów Korwin-Mikkego, to kładę dolary przeciwko orzechom, że Kaczyński te głosy weźmie - uznał.

Reklama

Ostrzega jednak, że takie rozwiązanie zamknie Polsce możliwość uprawiania polityki w Europie. Jeżeli najważniejszych polityków UE nazywa się szajką, to trudno z nimi negocjować - dodał.

Michał Kamiński uważa, że europejscy politycy nie będą chcieli rozmawiać z człowiekiem, który, zdaniem kandydata na europosła PO, neguje Holocaust. Jeżeli on mówi, że Hitler nic nie wiedział o Holocauście, to stawia się w rzędzie negacjonistów. Ludzi, z którymi się w Europie nie rozmawia i to z najbardziej słusznych powodów - zauważył.

ZOBACZ TAKŻE: Kamiński: Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości to sekta>>>