Koniec superresortu? Piechociński snuje plany rekonstrukcji rządu

Janusz Piechociński chce nie tylko zmiany premiera, domaga się prawdziwej rekonstrukcji rządu. Resort Infrastruktury i Rozwoju, który niedawno stworzono specjalnie dla wicepremier Bieńkowskiej, miałby znów być podzielony. Do tego zniknęłoby ministerstwo skarbu.

wróć do artykułu
 • ~sig9
  (2014-09-04 07:52)
  Ten wiejski cwaniaczek czyli mafioso ze sloma w butach kombinuje, zeby miec wiecej etatow do rozdawania swoim kolezkom z OSP. Jedyna wlasciwa reforma to zmniejszenie liczby ministerstw przynajmniej o polowe. Jednak ta , ktora przykleila sie do koryta wladzy po 1989 nie 'popusci', az panstwo kompletnie zbankrutuje albo wybuchnie rewolucja podatnikow.
 • ~Drzazga 101
  (2014-09-04 11:04)
  "Do tego, resort sportu miałby stracić kontrolę nad organizacjami turystycznymi"
  O Matko, tu chyba Piechotkiewicz ma RECHT, bo turystka to branża ZARABIEJĘCA piniędze, a SPORT - wydajęca. No to trudno, żeby to się razem trzymało - przepraszam za wyrażenie - KUPY, kuervas.
  Hej !-
 • ~zyczliwy
  (2014-09-03 10:39)
  buraki na wieś a nie na salony.
 • ~tt
  (2014-09-03 10:45)
  "ten dział trafiłby do ministerstwa gospodarki, którym kieruje sam Piechociński."

  No i wynalazłó się poletko do dojenia...
 • ~AmberTusk
  (2014-09-03 11:19)
  PROTESTUJĘ !

  To, że nam się nie udało z Zieloną Wyspą -- przepraszam -- To, że nam się z niczym nie udało jest wyłącznie winą partii Jarosława Kaczyńskiego!

  Udowodnili to już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, nie mówiąc już o naszych dziennikarzach z TOK fm oraz Polskiego Radia. Także Gazety Wyborczej, polskiego Newsweeka itd.

  To samo dotyczy afery hazardowej, stoczniowej, smoleńskiej, szpitalnej, autostradowej, stadionowej, receptowej, szkolnej, emeryturowej, TV cyfrowej, informatyzacyjnej, afery inwigilacji internetowej (ACTA), afery niewykorzystanych funduszy europejskich, afery wstrzymanych dopłat europejskich, afery obciętych dotacji dla polskiego rolnictwa, afery obciętej refundacji składki europejskiej, afery kolejowej, afery śmieciowej, afery sześciolatków, afery pakietu klimatycznego, afery korupcji kolesiowskiej w spółkach skarbu państwa, afery OFE, afery dziury budżetowej, afery przetargowej, infoafery, afery nagraniowej (itd. itd.)

  Zawsze nasi dziennikarze dzielnie stoją na straży prawdy oraz na straży ustroju.

  Winę za całe zło w naszej ukochanej ojczyźnie ponosi PiS, który -- chcąc założyć IV Rzeczpospolitą -- dąży do zburzenia dotychczasowego porządku ustanowionego przez gen. Kiszczaka oraz innych ludzi honoru.

  PS. Na mój piłkarski rozum mamy najlepszych rozgrzanych sędziów na świecie.

  PS. Na mój piłkarski rozum wszystkie kobiety powinne pracować jak najdłużej, np. do 67 roku życia.

  PS. Na mój piłkarski rozum Polska powinna solidarnie z Niemcami płacić najwyższe stawki za emisję CO2. Zamiast elektrowni węglowych powinniśmy mieć niemieckie wiatraki i francuskie elektrownie jądrowe. Stać nas przecież na to, żeby pomóc naszym zachodnim sąsiadom!

  PS. Na mój piłkarski rozum szefem NiKu PO-winien być ktoś bardzo bezstronny, np. ktoś z naszej partii.

  PS. To nieprawda, że w Polsce są loże masońskie, mafie lub inne tajne stowarzyszenia!

  Jak już powiedziałem, to wszystko udowodnili już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, TOK fm i Polskiego Radia.

  POLACY, NIC SIĘ NIE STAŁO !!!
 • ~mafia PO-SLD-Palikot-PSL do kubła!
  (2014-09-03 11:26)
  Jak koalicja PO-PSL za miskę soczewicy oddała polskie zasoby gazu łupkowego w obce ręce

  Kiedy rząd PO – PSL przejął władzę, to pierwszą rzeczą było rozpoczęcie wydawania koncesji na starych zasadach, usuwając wszystko, co zrobił rząd Prawa i Sprawiedliwości: rząd PO-PSL rozwiązał wszystkie organy doradczo-kontrolne, bazę ekspercką, wycofał finansowanie i zarzucił projekty ustaw.

  Do dziś nie ma odpowiedniej ustawy, odpowiedniego organu kontrolnego, właściwych organów doradczych – a w 2007 r. to było!

  Dziś słyszymy, że Soros, San Leon czy inne firmy płaciły za pojedyncze koncesje około 100 mln dolarów. Państwo polskie za koncesje na tych warunkach, na jakich je wydano, gdy zaczął się na nie boom, powinno pobrać około 100 mld zł – a wzięto 40 mln zł (za wszystkie). Stało się to w sytuacji, gdy lokalne społeczności zostały pozostawione same sobie, bez zabezpieczenia ze strony państwa – na straży ich interesu miał stać silny wsparty finansowo geolog powiatowy będący w strukturze kompetentnego organu państwa (Polska Służba Geologiczna).

  Rząd PiS wyprzedził pozostałe kraje UE o 4 lata, a PO – PSL, zamiast kontynuować drogę do niesłychanego sukcesu, wpakowała Polaków w bardzo trudną sytuację gospodarczą, gdzie każdy krok będzie nas dużo kosztował, a niedziałanie jeszcze więcej. To, co w tej chwili prawdopodobnie robi ekipa (mam na myśli inne słowo, ale nie mogę go użyć) Donalda Tuska, to oddanie obcym potężnego bogactwa w postaci złóż gazu i ropy.

  Polska nie miała i do dziś nie ma żadnej kontroli nad handlem koncesjami – często nadal nie wiadomo, kto nimi włada naprawdę. Ręka Sorosa przypuszczalnie kontroluje (oficjalnie) około 1/3 liczby wszystkich koncesji – czyli więcej niż łącznie posiadają spółki kontrolowane (częściowo) przez Skarb Państwa.
 • ~PO to nic innego, tylko ZWIĄZEK ZAWODOWY
  (2014-09-03 11:34)
  Platforma Obywatelska stała się ...

  związkiem zawodowym ...

  pracowników administracji.
 • ~ALARM!
  (2014-09-03 11:31)
  GRUPA PRZESTĘPCZA PO-PSL-SLD ZAATAKOWAŁA POLSKĘ!
 • ~Pseudodziennikarze nadal na usługach układu PO-PSL
  (2014-09-03 11:40)
  To co sie dzieje teraz to niestety jest po czesci wina takich 'dziennikarzy' jak Monika Olejnik, ktorzy przez 7 lat dawali Tuskowi i PO taryfe ulgowa a wrecz zawsze ich tlumaczyli z afer i przekretow.

  Zawsze byla miekka dla Tuska i rzadu a wsciekle atakowala opozycje i to nie tylko tych z PiS. To tylko procentowalo tym, ze rzad Tuska stawal sie coraz bardziej leniwy, arogancki i calkowicie bezkarny.

  Nic dziwnego, ze byli przekonani, ze i teraz beda mogli robic co im sie podoba jak maja wystarczajaco sporo oglupionego spoleczenstwa, dzieki takim jak bezkrytyczny dla nich TVN czy GW.

  Nawet teraz czesc medialnej grupy nadal stara sie oglupiac spoleczenstwo i tworzyc bzdury typu, ze w imie 'mniejszego zla' nalezy ponownie popierac skorumpowany rzad Tuska.

  To media zawiodly spoleczenstwo i siebie. To bylo siedem lat tlumaczenia i krycia Tuska z jego klika, dlatego teraz mamy takie efekty, ze bardziej przypominamy Bialorus czy Rosje niz kraje zachodnich demokracji.
 • ~Polska Tuska to jedna wielka nienormalność
  (2014-09-03 11:40)
  TUSK TO NIENORMALNOŚĆ!

  Władza ma coraz większe kłopoty: państwo stoi na skraju bankructwa, ku upadkowi chyli się system emerytalno-rentowy, służba zdrowia znajduje się w zapaści, rośnie bezrobocie, poszerza się obszar biedy. Kumuluje się niezadowolenie społeczne. Jedynym środkiem, jakim dysponują rządzący, jest propaganda i manipulacja. Chodzi o to, żeby je intensyfikować, ażeby przekonać Polaków, że winna katastrofie państwa jest opozycja, a nie rząd. To jednak wymaga likwidacji wszelkich niezależnych mediów, a przede wszystkim tych, które będą mogły dotrzeć do milionów ludzi, dlatego w tak brutalny sposób władza rozprawia się z Telewizją Trwam.

  Jak wynika z niezależnych badań, wyborcy Platformy Obywatelskiej to przeważnie ludzie nie potrafiący samodzielnie dokonywać analizy zdarzeń politycznych, łatwo ulegający propagandzie rozsiewanej cynicznie w obronie starego układu i nie orientujący się w zagadnieniach własnego kraju. Poza ogólnikami, nie umieją uzasadnić swego stanowiska wyborczego. Wmówili im, że jak zagłosują na PO, to są inteligentni i wykształceni i to im wystarczy.

  W Polsce nagrodą za PO-pieranie PO jest praca do 67 lat, głodowe emerytury, rozwalona służba zdrowia , najwyższe w świecie ceny gazu z Rosji i podsłuchiwanie. Czemu jednak normalni Polacy muszą cierpieć przez takich którym wmówiono, że są inteligentni i wykształceni ? Dlaczego normalni w w swoim kraju muszą byc niewolnikami słabo opłacanymi na śmieciowych umowach ?

  Fenomenem historii jest jak Tusk z pomocą reżimowych mediów potrafi ogłupić miliony ludzi, zadłużając kraj, podwyższając PO-datki zwiększając bezrobocie i ma jeszcze 2-3 miliony wyznawców.

  Zauważyliście, że wszystkie ustawy autorstwa PO, to buble ?

  A miało być tak pięknie, mieli się na wszystkim znać.

  PO, to po prostu nieudolna partia władzy, która używa tylko samych prostackich technik , czyli propaganda sukcesu, wróg i konflikt.

  Polska Tuska, to jeden wielki bałagan i zakłamanie.

  Tusk, to notoryczny kłamca !

  Chyba każdy widzi, że Tusk i PO, chcą kontrolować media, chcą pełnej cenzury aby nikt im nie mieszał w ich prywacie i korycie, które sami sobie przyznali. Panuje w Polsce całkowity brak odpowiedzialności decydentów za rządzenie krajem, i całkowita bezkarność za ich poczynania w parlamencie, za złodziejstwo, korupcje, przewały w armii, autostradach, budownictwie, sprzedaży majątku narodowego i gruntów, w instytucjach pomocy społecznej i innych złodziejskich praktykach.

  Wmówili POlakom, że to PiS chce zrobić państwo policyjne. Straszyli POlaków Kaczorami, Zbiorą i ABW - wszystko po to, żeby dorwać się do władzy i samemu zrobić to czym naród straszyli.

  Prawdą jest, że PO ma tak dobrą propagandę, że nawet z porażek potrafi zrobić sukcesy, a ciemny POlak to kupi.

  Przypomnę że, rząd Tuska korzysta obecnie z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności w wysokości 67,3 mld euro na lata 2007 - 2013. które wywalczył w Unii PIS. Mimo to, Polska pod rządami PO zadłuża się w astronomicznym tempie.

  Rząd idzie po najcieńszej linii oporu, nie przedstawia żadnych konkretnych ustaw, tylko przerzuca koszty zadłużenia na zwykłych obywateli podnosząc podatki i wprowadzając pseudo reformy.

  Ciężko nas los doświadczył chwilowo rozum nam odbierając. I nie chodzi tu o głupotę rodaków głosujących na PO i p. Tuska, ale o akceptację jego kłamstw.

  Jedno jest pewne, dopóki Polacy nie będą rozliczać polityków np.takich kłamców jak Tusk i PO z tego co obiecali, to nigdy nic się w Polsce nie zmieni, ponieważ przyjdą następni i będą robić to samo wiedząc, że nikt im nic za to nie zrobi i nie poniosą żadnej odpowiedzialności za to co mówili i robili.

Może zainteresować Cię też: