Michał Kamiński: Kaczyńskiemu trudno będzie brutalnie atakować Ewę Kopacz

Czy Ewa Kopacz zastąpi Donalda Tuska na fotelu premiera? Michał Kamiński twierdzi, że ta nominacja byłaby fatalną wiadomością dla Jarosława Kaczyńskiego. Nie będzie jej bowiem mógł tak "brutalnie atakować" jak odchodzącego premiera.

wróć do artykułu
  • ~Barbapapa
    (2014-09-04 16:21)
    Kopacz to kłamca a co gorsza fałszywy świadek. Jak można kogoś takiego obdarzyć zaufaniem, kto bezczelnie udając współczucie opowiadał że był świadkiem i na własne oczy widział jak polscy patomorfolodzy ramię w ramię z rosyjskimi przeszukiwali ziemie w smoleńsku pół metra w głąb...", kiedy tam nawet nie było polskich patomorfologów. W sądzie dostała by za takie zeznania 5 lat za składanie fałszywych zeznań. Nie mówiąc już co w starożytności robiono z fałszywymi świadkami. Mieć kogoś takiego za premiera to straszne upokorzenie dla uczciwych Polaków.
    Dodam jeszcze, że porażający jest ten brak jakichkolwiek skrupułów i samorefleksji. Dymisja, honor -nie ma takich pojęć w nowym słowniku PO-prawnej polszczyzny.
  • ~Wiesio 13 pic na PISmatołki
    (2014-09-04 16:24)
    Kamiński to największa menda IIIRP
  • ~J-23
    (2014-09-04 16:27)
    Kamiński już dogorywa i chwyta za brzytwę po wyborach zniknie ze sceny politycznej menda
  • ~mizgaj
    (2014-09-04 16:35)
    Kamiński ! moja mysz przy tobie to geniusz
  • ~Karolek z Tworek
    (2014-09-04 16:45)
    Tylko jedna osoba jest godna aby być premierem
    To nasz Świrosław Polskęzbaw Kłąmczyński
  • ~Ramirez
    (2014-09-04 17:01)
    Kamiński to ten judasz? Nie kojarzę osoby.
  • ~tele-wic
    (2014-09-04 17:23)
    Przecież nie pomieszała w trumnach przywiezionych spod jej kurateli pod Smoleńskiem szczątków brata i bratowej. Ba, nawet przekopała na metr ziemię w poszukiwaniu ich kompletu. Więc po co brutalny atak?
  • ~eurowczasowicz
    (2014-09-04 17:13)
    a swinski ryj na wicepremiera, hucpa!
  • ~gre
    (2014-09-04 17:29)
    przecie to chlop jak drut. I w morde mozna lac, szczegolnie jak bezczelnie klamie
  • ~ALA
    (2014-09-04 20:34)
    RE Dama pik ,czepiasz się ADELAIDE , ale prawda w oczy kole ,jesteś arogantem i ignorantem , nie docierają do ciebie żadne argumenty,opluwanie kogoś dla zasady Powskiej nic tu nie da.
  • ~wesoly
    (2014-09-04 20:48)
    na plemiela szalony stefan-ten od mirabelek i szczawiu,razem ze sprzedajna
    kulfa misiem kaminskim swietnie sobie dadza rade
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-04 15:11)
    Bezzebny prezesik PIS... gubi się zarówno w krajowej, jak i zagranicznej polityce,
    jego dwór kieruje się żelazną zasadą WINA TUSKA,
    Nastepny cios dla prezesa dupalina PIS
    moment awansu Donalda Tuska na szefa RE...!!
    ...
    NAPEWNO SFALSZOWANO WYBORY !!!
  • ~benek
    (2014-09-05 02:01)
    w koncu bedzie mozna przeniesc stolice do Szydlowca jak to zrobil Zygmunt III Waza
  • ~slawek
    (2014-09-05 00:03)
    Co dalej z sytuacją wewnętrzną w Polsce po odejściu Donalda Tuska do struktur Europejskich? Kilka zadań pozostaje niezmiennych. Platforma Obywatelska pozostaje nadal jedynym liczącym się ugrupowaniem proeuropejskim, której zwycięstwo w wyborach pozwala Polakom spokojniej myśleć o swojej przyszłości. – „Oni reprezentują pozytywny duch otwarcia na świat, tolerancję dla innych i racjonalny stosunek do otaczającej ich rzeczywistości.”
    Konieczność „nowego otwarcia” zarówno dla nowego szefa PO jak i nowego premiera powinna doprowadzić co najmniej do:

    - przyjęcia programu rządzenia przez najbliższy rok do wyborów parlamentarnych jesienią 2015,

    - identyfikacji kluczowych problemów współczesnej Polski i priorytetów rozwoju (pułapka średniego rozwoju, bezrobocie, innowacyjność, niewydolność służby zdrowia, sądownictwa, prokuratury, anachroniczny system edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego, reformy i dozbrojenie wojska, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, etc.)

    - stworzenia realnego programu wyborczego obejmujacego 3-4 priorytety, na najbliższe 4 lata po 2015 roku, które zbiegają się z perspektywą budżetową UE,
    - stworzenie dobrego, syntetycznego programu wyborczego adresowanego

    przede wszystkim do młodych wyborców, których świadomość i oczekiwania są zupełnie inne niż starszego pokolenia tkwiącego jeszcze korzeniami w PRL.
    * * *

    Pozostanie PO przy władzy na okres 2015-2019 warunkowane jest oprócz powyższych zadań ważnymi zmianami wewnętrznymi:

    - powrót partii do korzeni z 2001 roku, jako ruchu obywatelskiego integrującego środowiska do działania na rzecz konkretnych spraw,

    - przywrócenia demokratycznych reguł wewnątrzpartyjnych,

    - ukrócenia syndromu partii władzy – arogancji, korupcji politycznej, zawłaszczania państwa

    Rzeczy o których tu mowa należy traktować jako program minimum rewitalizacji PO przy władzy. Zmiany wewnętrzne w PO i samoograniczanie się PO w zapędach władczych jest moim zdaniem najważniejszym postulatem do szybkich zmian i powinno już być wyraźnie widoczne w najbliższym roku przed wyborami.

    Jeżeli PO nie stworzy i nie przystąpi do realizacji tak czy inaczej sformułowanego „programu minimum” to wynik przyszłorocznych wyborów może być zaskakujący. Wielu sensownych, otwartych, rozumnych i myślących, tolerancyjnych i proeuropejskich wyborców nie jest skłonnych po raz kolejny głosować na PO widząc dzisiejszą praktykę władzy. Dla tych wyborców PiS nie wchodzi w grę bo obraża inteligencję nawet średnio rozgarniętych Polaków, SLD i PSL są partiami kurczących się klasowych elektoratów, Palikot marginalizuje się na własne życzenie, a Korwin-Mikke jako dyżurny psychopata może przyciągnąć co najwyżej zdezorientowaną młodzież.

    Nie mając na kogo głosować coraz więcej sensownych osób deklaruje pozostanie w domu. Mówią o tym coraz częściej ludzie, których wcześniej bym o to nie podejrzewał. Wysokie umiejętności PR jakie dotychczas prezentował premier Tusk nie wystarczą do sukcesu wyborczego PO. Trzeba minimum programowego i rzeczywistych działań. Warto koleżankom i kolegom z PO przypomnieć myśl wielkiego Polaka Stefana Kisielewskiego. Kisiel, naigrywając się z komunistów ciągle im przypominał: „Od samego mieszania herbata nie staje się słodsza. Trzeba dosypać cukru”.
  • ~Andrzej P.
    (2014-09-05 00:05)
    Musimy jednak sobie zdawać sprawę, że cytuje: (konieczność) „UKRÓCENIA SYNDROMU PARTII WŁADZY – AROGANCJI, KORUPCJI POLITYCZNEJ, ZAWŁASZCZANIA PAŃSTWA” jest możliwe jak istnieje normalna demokracja z normalną opozycją, która śledzi poczynania rządzącej partii.

    PIS NAWET TEGO NIE POTRAFI. Co gorsza jest spadkobiercą zabójczych dla demokracji praktyk ZAWŁASZCZANIA WSZELKICH ETATÓW PAŃSTWOWYCH JAK TYLKO PRZEJMUJE WŁADZĘ (LACZNIE ZE SPRZATACZKA W tvp). A to znaczy brak ciągłości w polskiej administracji państwowej po każdych wyborac, przynajmniej do roku 2005!
    .
    Premier Tusk był pierwszym, KTÓRY ZACZĄŁ POZOSTAWIAĆ NIE TYLKO ETATY W ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ, ale niektórych polityków, mianowanych przez Kaczyńskich. Przykładem jest prokurator Seremet, ale tez były szef służb specjalnych, (CBA), który nie dorósł do stanowiska i nadal służył partii, która go mianowała! To niebywałe. Były szef CBA groził premierowi dymisją! Ale to pokazuje, jak mało jeszcze jesteśmy „obywatelscy” i nie rozumiemy co to jest służba publiczna.
    .
    Inna rzecz, PO czeka jeszcze jedno wyzwanie do naprawienia: utrzymanie kontroli nad służbami specjalnymi, które w obecnej sytuacji wzajemnej podejrzliwości SPOWODOWANEJ LIKWIDACJA POLSKIEGO WYWIADU I KONTRWYWIADU PRZEZ A.Macierowicza(premier nie używa telefonu w kontaktach służbowych), nie podlegają w pełni rządowej kontroli jak wynika z raportów NIK.
  • ~giga
    (2014-09-05 00:08)
    pis NIE JEST PARTIA DEMOKRATYCZNA!

    ZABRONIONY JEST TAM DYSKURS POLITYCZNY

    BEDACY PODSTAWA DEMOKRACJI.

    NIKT W TEJ PARTII NIE MA PRAWA BYC POSIADACZEM POGLADOW

    INNYCH OD POGLADOW zalosnego karofla.
  • ~Palec boży
    (2014-09-05 00:14)
    To nie fatalna wiadomość dla PiS-u tylko dla Kopacz, bo odpowie za wszystkie przekręty PO. Wydaje mi się że z tego wlasnie powodu nie ma zbyt wielu chetnych na stanowisko dlatego "wszyscy" chcą Kopacz!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-05 00:20)
    Ty glizdo Robnasd ,
    falszujesz posty udajesz Wiesia
    ( Wiesio 13 bicz na PISmatołki2014-09-04 23:59)

    a jestes tylko doopowlaz prezesa !
    Robnad
    Czy fiut Hofmana zdegradowal ci mózg??? Bydlaku od falszowania postow !
    Od czego masz zajady od calowania kaczego kupra?
    Bez komentarza prawiczku
  • ~Polska POmatolska
    (2014-09-05 00:35)
    Już słyszę te wszystkie gwizdy i krzyki "Smoleńsk" podczas każdego publicznego występu " pani premier". Na metr w głąb!!!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-09-05 00:37)
    "Walesa obalil komunizm, a wy smrodki PiS_owskie mozecie co najwyzej
    500 malpek obalic"